مرکزآهن| جامع ترین فروشگاه اینترنتی آهن آلات, ارائه قیمت لحظه ای آهن آلات، قیمت میلگرد، قیمت تیرآهن,قیمت ورق, قیمت نبشی, قیمت ناودانی, قیمت قوطی پروفیل, سیم حرارتی, تسمه ورقی و کوره ای, محصولات ذوب آهن اصفهان و فولاد مبارکه

نوسانات قیمت میلگرد و تیرآهن بازار اروپا

تاریخ ارسال نوشته: ۲۴ تیر ۱۳۹۶

نوسانات قیمت میلگرد و تیرآهن بازار اروپا

روند صعودی قیمت میلگرد اتحادیه اروپا

طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ ۱۲ ماه ژوئیه، قیمت محصولات فولاد بلند در بازار داخلی شمال و جنوب اروپا طی هفته گذشته به میزان ۲۹ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. اخبار رسیده حاکی از آن است که علت افزایش قیمت محصولات فولادی بلند اتحادیه اروپا، افزایش قیمت قراضه آهنی و محصولات فولادی نیمه تمام می باشد. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت میلگرد در بازار داخلی جنوب اروپا تا تاریخ ۱۲ ماه ژوئیه ۵۰۲-۴۹۱ دلار به ازای هر تن بوده. این در حالی است که قیمت اعلام شده طی هفته گذشته ۴۷۴-۴۶۸ دلار به ازای هر تن بوده است. مشاهده می شود که قیمت این محصول طی این هفته نسبت به هفته گذشته به میزان ۲۹-۲۳ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. هم چنین به گفته فعالان بازار، پیشنهادات مطرح شده در اروپا برای قیمت میلگرد و قیمت معاملات انجام شده در کشورهای اسپانیا و ایتالیا بیشتر در محدوده ارزیابی های آژانس متال بولتن از قیمت میلگرد بوده است. از طرفی ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت سیم مفتولی تولید داخلی اروپا طی هفته گذشته به قیمت ۵۲۵-۵۱۴ دلار به ازای هر تن ثابت باقی مانده است. اخبار رسیده حاکی از آن است که در شمال اروپا، ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت میلگرد تولید داخلی این منطقه تا روز چهارشنبه مورخ ۱۲ ماه ژوئیه ۵۳۱-۵۲۰ دلار به ازای هر تن بوده است.

این در حالی است که قیمت این محصول در هفته گذشته ۵۲۰-۵۱۴ دلار به ازای هر تن بوده است که طی هفته جاری به میزان ۱۱-۶ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.

هم چنین قیمت سیم مفتولی طبق ارزیابی های این هفته ۵۴۲-۵۳۱ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت هفته گذشته (۵۱۴-۵۰۲ دلار به ازای هر تن) ۲۹ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.

به گفته منابع خبری این محصولات در آلمان و هلند به این قیمت فروخته شده است. با وجود اینکه این قیمت ها توسط تاجران پذیرفته شده است آن ها بیان کرده اند که این افزایش قیمت عجیب و ناباورانه می باشد.

ثبات قیمت تیرآهن در بازار داخلی اروپا

طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن قیمت تیرآهن تولیدی اروپا طی هفته گذشته ثابت باقی مانده است. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت تیرآهن تولید داخلی اروپا طی هفته گذشته ۵۶۲-۵۴۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به هفته قبل به میزان ۶ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. این قیمت طی هفته گذشته به میزان ۵۶۸-۵۴۰ دلار به ازای هر تن بوده است. این در حالی است که شرکت کنندگان بازار بیان کرده اند که احتمالا قیمت ها به پایین ترین حد خود خواهد رسید. به گفته یکی از تاجران در شمال اروپا : ” طی چند ماه گذشته، قیمت قراضه آهنی کاهش یافته است با این حال قیمت تیرآهن تغییر چندانی نیافته است بنابراین کارخانجات تولید این محصولات پول بیشتری دریافت کرده اند. ” وی افزود : ” من فکر می کنم که فضا برای کاهش قیمت به میزان بیشتر وجود داشته باشد اما این مسئله تنها در صورتی امکان پذیر است که میزان تقاضا در کارخانجات پایدار شده یا کاهش یابد. هم چنین زمان فرآوری محصولات نیز به میزان ۲ تا ۴ هفته کاهش می یابد. ”

اخبار رسیده حاکی از آن است که کارخانجات فولادی آلمان قرادادهای ماهیانه خود را برای خرید قراضه آهنی به میزان ۲۲-۱۱ دلار به ازای هر تن در ماه ژوئن کاهش داده اند.

هم چنین قیمت تیرآهن جنوب اروپا به میزان ۵۹۰-۵۶۸ دلار به ازای هر تن تا روز چهارشنبه ثابت باقی مانده است که نشان دهنده بازار داخلی آرام این منطقه می باشد.

هم چنین پیشنهادات وارداتی از کشورهای ایران و ترکیه نیز به میزان ۵۴۰-۵۳۴ دلار به ازای هر تن بوده است که به کشور اسپانیا وارد شده است با این حال فعالیت خرید بسیار کم بوده.

افزایش قیمت های پیشنهادی میلگرد صادراتی اروپا  برخلاف کاهش تقاضا

طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در روز چهارشنبه مورخ ۱۲ ماه ژوئیه، تولیدکنندگان محصولات فولاد بلند ایالت متحده اروپا قیمت میلگرد صادراتی این منطقه را طی هفته گذشته به میزان زیادی افزایش داده اند. اخبار رسیده حاکی از آن است که طبق گفته فعالان بازار قیمت میلگرد صادراتی از جنوب اروپا به میزان ۵۰۲-۴۸۰ دلار به ازای هر تن رسیده است.

هم چنین گفته شده که قیمت ۵۰۲ دلار به ازای هر تن برای میلگرد صادراتی از اروپا عملا غیر قابل اجرا بوده و با استقبالی روبرو نشده است.

به گفته یکی از فعالان بازار : ” اوضاع بازار صادراتی نامطلوب بوده و پیشنهاد قیمت ۵۰۲ دلار به ازای هر تن برای میلگرد صادراتی از سوی کارخانجات بسیار ناباورانه می باشد. ” هم چنین وی افزود : ” مجوز صادرات به الجزایر نیز تاکنون فقط شایعه بوده و حتمی نمی باشد. ” کشورهای واقع در شمال آفریقا بزرگترین بازار محصولات فولاد بلند صادراتی از کشورهای اروپایی می باشند اما هنوز میزان سهمیه وارداتی این کشور یا صدور مجوز واردات برای آن درسال ۲۰۱۷ اعلام نشده است و در حال حاضر امکان واردات میلگرد به این کشورها وجود ندارد.

به گفته منابع خبری امکان دارد مجوز واردات میلگرد برای الجزایر تا روز یکشنبه هفته آینده صادر شود اما این احتمال هنوز قطعی نمی باشد.

هم چنین ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت میلگرد صادراتی از جنوب اروپا به سایر کشورها به میزان ۴۸۰-۴۷۴ دلار به ازای هر تن تا تاریخ ۱۲ ماه ژوئن رسیده است.

این در حالی است که قیمت این محصول در هفته گذشته ۴۷۴-۴۳۴ دلار به ازای هر تن بوده. مشاهده می شود که قیمت این محصول طی این هفته به میزان ۲۹ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.

هم چنین ارزیابی هفتگی این آژانس از قیمت سیم مفتولی صادراتی نیز به میزان ۴۹۱-۴۸۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به هفته گذشته بدون تغییر باقی مانده است.

Summary
نوسانات قیمت میلگرد و تیرآهن بازار اروپا
Article Name
نوسانات قیمت میلگرد و تیرآهن بازار اروپا
Description
طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ ۱۲ ماه ژوئیه، قیمت محصولات فولاد بلند در بازار داخلی شمال و جنوب اروپا طی هفته گذشته به میزان ۲۹ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است
Author
Publisher Name
مرکزآهن
Publisher Logo

دیدگاه ها