شرکت فولاد مبارکه اصفهان از شرکت‌های پیشرو ایرانی است که در زمینه تولید ورق‌های فولادی فعالیت‌ می‌نماید. این شرکت با ماموریت ایفای نقش محوری در توسعه صنعتی، اقتصادی و اجتماعی کشور و ارتقای سطح فناوری صنعت فولاد، به عنوان سازمانی جهان تراز حدود پنجاه درصد از مصرف فولاد کشور را جهت استفاده در صنایع خودروسازی و قطعه‌سازی، صنایع فلزی سبک، صنایع فلزی سنگین و لوله‌های انتقال سیالات، صنایع بسته‌بندی، صنایع لوازم خانگی و الکتریکی و صنایع لوله و پروفایل تولید می‌نماید.

شرکت فولاد مبارکه اصفهان از شرکت‌های پیشرو ایرانی است که در زمینه تولید ورق‌های فولادی فعالیت‌ می‌نماید. این شرکت با ماموریت ایفای نقش محوری در توسعه صنعتی، اقتصادی و اجتماعی کشور و ارتقای سطح فناوری صنعت فولاد، به عنوان سازمانی جهان تراز حدود پنجاه درصد از مصرف فولاد کشور را جهت استفاده در صنایع خودروسازی و قطعه‌سازی، صنایع فلزی سبک، صنایع فلزی سنگین و لوله‌های انتقال سیالات، صنایع بسته‌بندی، صنایع لوازم خانگی و الکتریکی و صنایع لوله و پروفایل تولید می‌نماید. شرکت فولاد مبارکه دارای هفت مجتمع صنعتی در اقصی نقاط کشور بوده و بیش از بیست هزار نفر در بخش‌های مختلف این شرکت به کار اشتغال دارند.

ماموریت شرکت فولاد مبارکه

ایفای نقش محوری در توسعه صنعتی، اقتصادی و ارتقای سطح فناوری صنعت فولاد، به عنوان سازمانی جهان‌تراز

چشم‌انداز شرکت فولاد مبارکه

پیشتاز در صنعت فولاد کشور با حفظ حداقل ۴۵ درصد از سهم تولید داخل به عنوان سازمانی سرآمد در تولید کیفی و اقتصادی، فناوری و بومی‌سازی، و حضور مداوم در بازار جهانی

ارزشهای سازمان

 • ارزشهاي اسلامي و انساني
 • کار ايمن، با کيفيت و به موقع
 • تعالي، بهبود مستمر و اصلاح الگوي مصرف
 • يادگيري، نوآوري، مشارکت سازماني و کار گروهي
 • مشتري مداري ، تکريم همکاران و ذي نفعان
 

رند شرکت فولاد مبارکه :

آرم شرکت فولاد مبارکه
در اقتصاد جديد ،‌ کشورهاي مختلف جهان با شرکتهاي خود شناخته ميشوند و اهميت شرکتها به مراتب بيشتر و اهميت دولتهاي آنان در عرضه هاي تجاري است ،‌ به طور ملموسي خودنمايي مي کند . شرکتها هر روز به دنبال افرايش سهم خود در بازارهاي تجاري هستند و پيوسته کالاها و خدمات خود را با کميت و کيفيت بهتري ارائه مي کنند . اين شرکتها با نام و علائم تجاري خاص خود شناخته ميشوند . براي شرکتها ‌، علائم تجاري به مثابه يک تصوير و يک شناسنامه عمل مي کند که بايد در جهت شناخت ،‌ جذابيت ،‌ کيفيت و ارائه آن به صورت نمادي متمايز و قابل رقابت با سايرين اهتمام شود . اهميت و تأثير گذاري علائم تجاري به گونه اي است که اگر چه در بدو امر اين مطلوبيت  کالا و خدمات است که علائم تجاري است که مهر تائيد بر کيفيت و مقبوليت کالا و خدمات مي زند . اين علائم به شرکتها کمک مي کند تا به همراه تعهدشان براي عرضه مطلوب محصولات ،‌ به تثبيت خود در بازارهاي جهاني بينديشند و رقابت با سرآمدهاي بازار را پيش رو قرار دهند .

ارزش برند به عنوان يکي از موضوعات مهم در مديريت بازاريابي از سال 1990 مطرح شد. برند هاي قدرتمند مجموعه اي از منابع مالي و غيرمالي را براي شرکتها فراهم مي آورند. اين منافع شامل: وفاداري بيشتر مشتريان و انعطاف پذيري بيشتر عمليات شرکت با بحرانهاي محيطي ، حاشيه سود بالاتر ، فرصتهاي توسعه و بسط برند و ... مي باشد.
از طرف ديگر، با تشديد رقابت و حرکت به سوي جهاني شدن و شکل گيري مسائل جديدي مانند سازمانهاي مجازي ، تجارت الکترونيکي ، اقتصاد دانش محور و ...، اين سوال براي مديران و تصميم گيرندگان مطرح شده که چگونه مي توانند با استفاده از پتاسيلهاي موجود در نام و نسان تجاري ، جايگاه و موقعيت رقابتي خود را در بازار جهاني بهبود بخشند.
در حال حاضر در کشور ما در اکثر واحدهاي صنعتي و بنگاههاي اقتصادي يک نظام جامع و هماهنگ براي ارزشگذاري برند وجود ندارد و به همين دليل اين بنگاهها از يک ديد درون سازماني به مقوله برند مي نگرند و همين عامل باعث شده تا از يک سو مديدان براي استفاده از مزاياي يک برند مشهور چندان تلاش نکنند و از سوي ديگر مديراني که با تدبي برنامه ريزي و تلاش هماهنگ و مداوم خود نام تجاري ارزشمندي براي سازمان خود ايجاد نموده اند نتوانند از تمام جوانب اين مزايا در بازارهاي مالي و اعتباري بهره مند شوند . لذا ضروري به نظر مي رسد که سازمانها و همچنين مديران و پرسنل آنها ( به ويژه سازمانهاي بزرگ و تأثير گذار در صنعت ) در راستاي دستيابي به اهداف استراتژيک سازماني و همچنين ارتقاي صنعت و پيشبرد اهداف ملي توسعه تلاش گسترده و هدفمندي را آغاز نمايند تا در انديشه اقتصادي کشور برند به عنوان يک دارايي و هرگونه تلاش در راستاي اعتلاي نام تجاري سرمايه گذاري محسوب گردد.

اهداف پياده سازي مديريت برند در فولاد مبارکه :

 1. فرهنگ سازي در بين مديران  و پرسنل در خصوص برند شرکت و ارتقاي ارزش آن در سازمان
 2. افزايش اثر بخشي برنامه ها و فعاليت هاي سازمان در راستاي ارتقاء ارزش برند
 3. شناخت جايگاه ذهني برند شرکت در مشتريان بازار داخل و خارج
 4. ارتقاي جايگاه ذهني برند در بازار
 5. افزايش وفاداري مشتريان و مصرف کنندگان در بازار
 6.  افزايش و ارتقاي ساختار اجتماعي نام و نشان تجاري سازمان

برنامه هاي اوليه جهت پياده سازي نظام مديريت برند در شرکت :

 1. تدوين استراتژي مديريت برند شرکت و برنامه هاي عملياتي مربوطه
 2. شناسايي و بررسي فرهنگ سازماني مديران و پرسنل (انگيزشها، علائق و تعهدات) نسبت به برند شرکت
 3. جمع آوري اطلاعات در خصوص جايگاه و موضع برند شرکت در بازار داخل و خارج
 4. جمع آوري اطلاعات در خصوص مزاياي رقابتي محصولات ، شرايط قيمتي ، سيستم توزيع و خدمات محصولات ، سيستم هاي ترفيع و ترويج محصولات و تأثير آن بر ذهنيت مشتريان و جايگاه برند در بازار
 5. شناسائي فرصتها، تهديدات محيطي در قالب مديريت بازاريابي و تأثير آن بر ذهنيت مشتريان و جايگاه برند در بازار
 6. شناسايي ارتباط سيستم مديريت ارتباط با مشتريان با مديريت برندينگ شرکت
 7. هم سوکردن برنامه هاي بازار يابي و تبليغات در راستاي اهداف کلان شرکت و مديريت برند وحدف برنامه هاي غير هم سو
 8. معرفي برند و مفاهم آن و اطلاع رساني موضوعات مرتبط با برند شرکت از طريق خبرنامه فولاد ، بولتن خبري ، سايت فولاد و ....
 9. برگزاري سمينارهاي مرتبط، موضوعات برند با هماهنگي واحد آموزش شرکت براي مديران ارشد و پرسنل
 10. تعريف "شعار برند" شرکت براي ارائه و معرفي در نمايشگاهها و کنفرانس هاي داخلي و خارجي
 
بازدید : 935
28 آذر 1394
برچسب ها : فولاد مبارکه
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری