به گزارش معدن نیوز، يک تحليل گر بازار فلزات گفت: مدتي است بازار فلزات بلخص خصوص سنگ آهن و فولاد در دنيا و در بازارهاي بين‌المللي دست خوش تغييرات اساسي شده ، اما به طور کلي تحليل گران آينده خوبي را براي فلزات در نظر گرفته‌ و ابراز خوشنودي مي‌کنند.

به گزارش منبع خبری معدن نیوز، ميزان توليد و گسترش شمش فولاد کشور طي 9 ماه در سال 95، میزان 10 درصد رشد يافت.

به گزارش معدن نیوز يک کارشناس اقتصادي اشاره کرد: با توجه به اينکه طبق اقدام  بانک مرکزي ایالات متحده در ماه اخير نرخ سود روند افزایشی داشته و اين روند ادامه دارد، پيش‌بيني مي‌شود که نرخ دلارر روند افزایشی خواهد داشت که در نتیجه آن افت قيمت کالاهايي همچون فلزات در بر دارد که مبانی آنها، میزان قیمت دلار است

بطور کلی پیش بینی میشود بازار فولاد ایران طی هفته جاری سکون همراه با میل به کاهش قیمتها را داشته باشد . زیرا با توجه به فاکتورهای تعیین کننده ای همچون نرخ دلار و تحرکات بازارهای جهانی بویژه بازار فولاد چین کلیه مشاهدات دلالت بر ثبات قیمتها با اندکی کاهش دارد . با توجه به اینکه سال نو میلادی در کشور چین از23 ژوون الی 2فبریه می باشد . در این برهه بازار چین ثابت می باشد متعاقب حرکت پیش بینی نشده ای در بازار فولاد آسیا و ایران ایجاد نمی نماید . از سوی دیگر عطش افزایش قیمت دلار مهار شده است و در نتیجه قیمت مواد اولیه تغییر چندانی نخواهد داشت.

خلاصه عملگرد فروشندگان مقاطع فولادی در روز 27 دی ماه 1395 بدین شرح می باشد

معاون اقتصادی و مالی فولادمبارکه در مورد دلیل تعدیل سود 19 درصدی هر سهم فولادمبارکه گفت: سرمایه گذاری بالا در طرح های توسعه، منجر به افزایش سودآوری و ظرفیت تولیدی شرکت خواهد شد.

رشد قیمت در بازار های فیوچرز سنگ آهن و فولاد، سنگ آهن وارداتی در بازار نقدی چین به روند صعودی ادامه داد. البته تقاضا کم است و موجودی ها بالاست در نتیجه این رشد قیمت شکننده و موقتی به نظر می رسد.

-فعالان بازار فولاد معتقدند یکی از چالش‌های فعلی در این بازار در شرایط رکودی کنونی کمبود منابع و نقدینگی است که منجر به کاهش توان تولید و فروش در این بخش مهم اقتصادی کشور شده است. بررسی‌ها نشان می‌دهند در هر دو بخش صنعت و بازار این موضوع قابل ردیابی است به‌طوری‌که تولیدکنندگان به خصوص از نوع خصوصی آن مجبور به تولید زیر ظرفیت و تجار ناچار به معامله در حد خرده‌فروشی شده‌اند که کمکی به چرخه فولاد در کشور نمی‌کند.