0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تحلیل قیمت ورق فولادی هفته دوم دی ماه

همان طور که از روند بازار پیش بینی می شد قیمت ورق فولادی در هفته جاری روند صعودی را در پیش گرفته است. یکی از مهم ترین دلایل افزایش قیمت ورق فولادی را هم چون افزایش قیمت سایر محصولات فولادی می توان افزایش نرخ دلار دانست. طبق اخبار رسیده قیمت دلار طی هفته جاری افزایشی بوده که این امر بر بازار اکثر محصولات از جمله محصولات فولادی تاثیرگذار بوده است. با این حال اگرچه در حال حاضر شاهد افزایش قیمت ورق فولادی در هفته جاری می باشیم شتاب این افزایش قیمت ها آرام بوده و می توان به تداوم آن و رونق بازار ورق امیدوار بود.

در کنار افزایش نرخ دلار در هفته جاری می توان شرایط نامساعد آب و هوا و نیز شرایط سخت حمل و نقل این کالاها با توجه به وضعیت نامساعد جاده ها را از عوامل موثر بر کاهش قیمت ورق فولادی طی هفته گذشته نامید. بنابراین می توان گفت که تغییر روند نوسانات قیمت ورق فولادی در روزهای پایانی هفته گذشته و در نخستین روز هفته جاری نویدبخش رونق این بازار دانست.

چنانچه این روند در بازار ادامه یابد و نشانه های منفی در بازار ایجاد نگردد می توان امید داشت که روند افزایش قیمت ورق فولادی تداوم یافته و رشد قیمت این محصول طی روزهای آتی با شیب ملایمی ادامه خواهد داشت.

نوسانات قیمت ورق کارخانجات مختلف

قیمت ورق فولاد مبارکه نیز طی هفته گذشته تحت تاثیر این عوامل روند نزولی داشته است. قیمت ورق فولاد مبارکه برای ورق سیاه در نخستین روز هفته گذشته به میزان 2750 تومان گزارش شده است و در روز یک شنبه شاهد اندکی افزایش در قیمت این محصول بودیم به طوری که قیمت ورق فولاد مبارکه در روز یک شنبه به میزان 2755 تومان رسید. با این حال در روزهای پایانی هفته گذشته شاهد افت مجدد قیمت این محصول در فولاد مبارکه بودیم و قیمت این محصول به میزان 2725 تومان رسید.

با این حال قیمت ورق گالوانیزه این کارخانه هم چنان ثابت اعلام گردیده است. شواهد حاکی از آن است که قیمت این محصول هم چنان به میزان 3910 تومان می باشد. بنابراین می توان گفت که روند کاهشی قیمت این محصولات به علت کاهش میزان تقاضا و کاهش میزان خرید در بازار بوده است. به گفته منابع خبری طی هفته گذشته تولیدکنندگان در این بخش اعلام کردند که قیمت شمش آهن در بازار ایران و محصولات فولادی روند کاهشی داشته است و در بازار برخی محصولات نیز مشاهده شده است که افت قیمت به میزان 80-70 تومان به ازای هر کیلو داشته است.

ورق سیاه اصفهان

عوامل تاثیرگذار بر قیمت ورق فولادی

به طور کلی در مورد بخش ورق فولادی می توان گفت که برخلاف این موضوع که عرضه محدود آهن اسفنجی و قراضه آهنی طی هفته گذشته ممکن بود به افزایش قیمت شمش منجر گردد و با افزایش قیمت شمش می توان انتظار داشت که سایر محصولات فولادی نیز روند صعودی را در پیش بگیرند، با این وجود به علت کاهش میزان تقاضا شاهد روند کاهشی قیمت محصولات فولادی و قیمت ورق فولادی طی هفته گذشته بودیم و این عوامل منجر به افت بازار طی هفته منتهی به 15 دی ماه گردید. به گفته برخی فعالان بازار عرضه قراضه به علت شرایط نامساعد آب و هوا با محدودیت روبرو شده است و این امر سبب جلوگیری از افت قیمت شمش شده است.

بنابراین طی هفته گذشته پیش بینی شد که این روند نزولی برای قیمت محصولات فولادی تداوم نخواهد داشت و همان طور که مشاهده کردیم در نخستین روز هفته جاری این روند تغییر کرد. قیمت ورق گالوانیزه هفت الماس طی هفته گذشته ثابت بوده است و به میزان 3910 تومان گزارش شده است. بنابراین قیمت ورق گالوانیزه هفت الماس طی هفته گذشته از روند نزولی چندان تبعیت نکرده است. بنابراین در بازار ورق فولادی طی هفته گذشته ابتدا شاهد افزایش قیمت ها بودیم که این افزایش در نتیجه عوامل موجود در بازار بوده است و پس از آن شاهد روند نزولی قیمت ورق فولادی در بازار بودیم.

پیش بینی هفته جاری

این در حالی است که در روزهای پایانی هفته گذشته مجددا قیمت این محصول روند افزایشی یافته و در برخی موارد این قیمت ها به تثبیت رسیده است و نوسانات زیادی در این بخش مشاهده نگردید. به گفته منابع خبری نوسانات هفته گذشته به دنبال شرایط اجتماعی رخ داده است که در اثر آن قیمت دلار در برخی مناطق روند صعودی یافته است و با توجه به روند افزایشی قیمت دلار پیش بینی ها حاکی از افزایش قیمت در هفته گذشته بوده است ولی به دنبال کاهش میزان تقاضا طی هفته گذشته روند صعودی در بازار مشاهده نگردید و قیمت ها وارد فاز کاهشی شد.

پیش بینی ها حاکی از آن است که در صورت آرام شدن فضای اجتماع قیمت ورق فولادی تقریبا وارد فاز ثبات شده و می توان گفت دی ماه را با آرامش سپری خواهد کرد. با این حال فعالان بازار انتظار دارند که در ماه های پایانی سال جاری به علت افزایش میزان تقاضا قیمت ورق فولادی نیز افزایش یابد. این روند برای قیمت ورق کرکره نیز مشاهده شده است. با این حال در برخی کارخانجات شاهد ثبات قیمت ورق کرکره در هفته جاری می باشیم.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0