0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

نوسانات قیمت تیرآهن بازار داخلی

در تاریخ پنج شنبه ۰۵ بهمن ماه ۱۳۹۶، قیمت تیرآهن ذوب‌آهن اصفهان، بارگیری از کارخانه با سایز ۱۴ در حدود ۲۸۸۵ تومان اعلام شد. قیمت تیرآهن ۱۶ به مبلغی معادل  ۲۷۸۵ تومان به بازار عرضه شد. همین محصول با ضخامت ۱۸ با قیمتی در حدود ۲۸۲۰ تومان در دسترس مشتریان قرار گرفت.

قیمت تیرآهن ۲۰ معادل ۳۰۱۰ تومان شنیده شد. در این کارخانه قیمت ورق گالوانیزه ۲۲ به مبلغی معادل ۳۰۱۰ تومان به بازار عرضه شد. علاوه بر این، قیمت همین محصول با سایز ۲۴ در حدود  ۳۰۱۰ تومان اعلام شد. قیمت تیرآهن ۲۷ معادل ۳۰۳۰ تومان در دسترس مشتریان قرار گرفت.

کوچ سپرده های بانکی برای خرید مسکن و افزایش قیمت تیرآهن

افزایش بهای مسکن نشان دهنده این است که مردم سپرده بانکی بلند مدت خود را برای خرید مسکن هزینه کرده اند و احتمالا باز هم به سمت خرید مسکن حرکت می‌کنند زیرا با افزایش قیمت تیرآهن تا میزان ۱۳ درصد، خریداران مسکن با این تفکر که ممکن است قیمت تیرآهن و دیگر مصالح ساختمانی باز هم روند صعودی به خود بگیرد، دست به خرید مسکن زدند.

خرید و فروش مسکن در حال حاضر در دی ماه طبق گزارش دفتر برنامه‌ریزی معاملات مسکن شهر تهران در دی‌ماه سال جاری به میزان ۱۹ هزار واحد رسید که در مقایسه با ماه مشابه سال قبل ۱۲.۸ درصد افزایش داشته است.

به گزارش ایسنا، در دی‌ماه سال جاری تعداد معاملات مسکن شهر تهران به ۱۹ هزار واحد رسید که به ترتیب در مقایسه با ماه قبل و ماه مشابه سال قبل در حدود ۷.۱ و ۱۲.۸ درصد افزایش داشته است. کارشناسان می گویند که این افزایش نرخ به دلیل افزایش قیمت تیرآهن در همان برهه های زمانی بوده است.

هر چند که عوامل دیگر نیز در این امر دخیل می باشند اما نوسانات قیمت تیرآهن و دیگر محصولات ساختمانی مستقیما بر بازار مسکن تاثیرگذار می باشد. علاوه بر این، با دلایلی که ذکر شد، متوسط قیمت مسکن شهر تهران  در ماه گذشته به پنج میلیون و ۱۵۰ هزار تومان رسید که به ترتیب در مقایسه با ماه قبل و ماه مشابه سال گذشته معادل ۳ و ۱۵ درصد رشد قیمت داشته است.

قیمت تیرآهن ذوب آهن اصفهان

تاثیر بازار مسکن بر بازار آهن آلات

دفتر اقتصاد مسکن گزارش کرده است که در دی ‌ماه امسال نرخ خرید مسکن رشد نسبتا مناسبی در کشور  داشته است که حاکی از آن است که قیمت تیرآهن در بازار داخلی روند بهبود را طی می‌کند.

علاوه بر این، یکی از کارشناسان اظهار امیدواری کرد که نوسانات بازارهای موازی با تیرآهن از قبیل بازار طلا و ارز و همچنین تحولات منطقه‌ و به طور کلی جهان، احتمالا به‌گونه‌ای رقم نمیخورد که حرکت منطقی و رشد آرام قیمت تیراهن بر بازار مسکن نیز چندان تاثیری بگذارد.

تولید تیرآهن در بازار تهران با هدف راه اندازی پروژه های جدید افزایش یافت. علاوه بر این، مدیرعامل یکی از کارخانه های مطرح کشور از افزایش قیمت تیرآهن تولیدی خویش خبر داد. قیمت تیر آهن تولیدی این کارخانه که یکی از کارخانه های تولیدی مطرح کشور می باشد، نیز همچون دیگر کارخانه های داخلی،‌ تا سال ۹۲ روند ثابتی داشت که به مرور زمان با فعالیت بیش تر و پیشرفت های خود در مسیر خوبی قرار گرفت و روند صعودی قیمت تیرآهن این کارخانه را در برهه های زمانی زیادی مشاهده کردیم.

نوسانات کارخانجات

مدیر عامل کارخانه تولید کننده این محصول خاطر نشان کرد که برای احداث یک واحد جدید در این کارخانه، حدود ۴۵۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شد و در حدود ۳۷۰ نفر به طور مستقیم و حدود ۳ هزار نفر به صورت غیر مستقیم به مشغول به کار شده اند. وی ادامه داد: این واحد جدید در ماه گذشته به دست معاون اول رییس جمهور افتتاح شد.

بنابر گزارشات رسیده، کارخانه تیرآهن تهران به عنوان یکی از هفت کارخانه مطرح کشور، تیرآهن تولیدی خود را با قیمت مناسب در دسترس مشتریان قرار می دهد.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری