0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور چین به دنبال افزایش میزان پیش فروش

قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور چین به روند صعودی خود ادامه داده است و این موضوع از تاریخ ۱۰ ماه نوامبر در بازار این کشور مشاهده شده است. هم چنین در پایان این هفته میزان پیش فروش میلگرد این کشور افزایش یافته است. قیمت میلگرد در بازار داخلی شرق چین به میزان ۴۰۷۰-۴۰۴۰ یوان (۶۱۳-۶۰۹ دلار) به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۱۰ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است. هم چنین در بازار شمال چین نیز قیمت میلگرد به میزان ۳۸۸۰-۳۸۴۰ یوان به ازای هر تن بوده که این قیمت نیز نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۱۰ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

افزایش میزان پیش خرید در بازار چین هم در بخش میلگرد و هم در بخش شمش مشاهده گردیده است. هم چنین میزان فعالیت خرید طی هفته جاری کاهش یافته است چراکه خریداران انتظار دارند طی روزهای آتی قیمت میلگرد به میزان بیشتری کاهش یابد چراکه میزان موجودی در بازار افزایش یافته و تولیدکنندگان ناچار به کاهش قیمت های خود می باشند. قیمت میلگرد در شرق چین طی هفته جاری به میزان ۱۴۰-۱۳۰ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است. این در حالی است که قیمت این محصول در شمال چین به میزان ۸۰ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

روند تغییرات قیمت میلگرد در بازار صادراتی چین

ارزیابی متال بولتن از شاخص قیمت میلگرد صادراتی کشور چین به میزان ۵۲۲ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۱۹/۵ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. با این حال تاکنون هیچ معامله ای با این قیمت منعقد نگردیده است. هم چنین قیمت های پیشنهادی شنیده شده از سوی کارخانجات به میزان ۵۴۰-۵۲۵ دلار به ازای هر تن بوده است.

قیمت میلگرد پیشنهادی در مناقصات نیز به میزان ۵۱۰ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت های پیشنهادی کارخانجات پایین تر بوده است. کشور هند قیمت میلگرد پیشنهادی خود را به میزان ۵۱۰ دلار به ازای هر تن به کشور سنگاپور اعلام کرده است در حالی که تاکنون هیچ قراردادی با این مبلغ منعقد نگردیده است. این قیمت های پایین پیشنهادی فشار زیادی را بر بازار صادراتی کشور چین وارد کرده است و صادرکنندگان چین ناچار به کاهش قیمت های پیشنهادی خود شده اند.

اقدامات صورت گرفته در زمینه کاهش میزان تولید برخی از کارخانجات و یا تعطیلی آن ها سبب شده است که بازار خرید میلگرد این کشور اندکی رونق خود را از دست بدهد. بنابراین ممکن است تولیدکنندگان اقدام به افزایش قیمت محصولات تولیدی خود از قبیل قیمت میلگرد نمایند. هم چنین شمش نیز در این منطقه به قیمت ۳۷۲۰ یوان به ازای هر تن (شامل مالیات بر ارزش افزوده) معامله شده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۱۰ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است. بیشترین معاملات خرید میلگرد به قیمت ۳۷۹۶ یوان به ازای هر تن انجام گرفته است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۳۶ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

قیمت میلگرد اصفهان

ثبات قیمت میلگرد بازار داخلی لهستان برخلاف کاهش میزان تقاضا فصلی

قیمت میلگرد در بازار داخلی لهستان طی هفته جاری نسبتا ثابت بوده است. این در حالی است که قیمت این محصول در ماه جاری نیز به دنبال ضعف تقاضا بدون تغییر بوده است. به گفته منابع خبری میزان تقاضا مصرف کنندگان نهایی در حال حاضر برای خرید میلگرد بسیار مناسب بوده ولی توزیع کنندگان به دلیل کاهش میزان تقاضا فصلی تا پایان سال جاری تمایلی به انعقاد قرارداد جدید ندارند.

ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور لهستان به میزان ۲۳۴۰-۲۳۲۰ زلوته (۶۴۲-۶۲۵ دلار) به ازای هر تن بوده است. این در حالی است که قیمت قبلی این محصول به میزان ۲۳۶۰-۲۳۲۰ زلوته به ازای هر تن بوده است. این ارزیابی ها براساس معاملات منعقد شده در بازار داخلی این کشور بوده است. در حالی که ارزیابی های صورت گرفته در هفته قبل براساس پیشنهادات و قراردادهای مورد انتظار گزارش شده توسط فعالان بازار بوده است.

کارخانجات تولید فولاد واقع در کشور لهستان نیز قیمت میلگرد پیشنهادی خود را به میزان ۲۳۵۰-۲۳۰۰ زلوته به ازای هر تن اعلام کرده اند در حالی که هزینه حمل کالا نیز به میزان ۲۰-۱۰ زلوته به ازای هر تن می باشد. برخلاف کاهش میزان تقاضای فصلی و کاهش فعالیت خرید در بازار فولاد لهستان، خریداران انتظار دارند که قیمت ها به همین میزان باقی مانده و تغییر نکند چراکه میزان تولید کارخانجات محدود بوده و این قیمت ها با قیمت میلگرد وارداتی به این کشور هیچ گونه رقابتی ندارد.

در حال حاضر خریداران ناچار به خرید میلگرد از کارخانجات واقع در این کشور می باشند چراکه قیمت های بازار وارداتی غیر رقابتی بوده است. هم چنین تولیدکنندگان این محصول عاقلانه  رفتار کرده و شرایط را تحت کنترل گرفته و حاضر به کاهش قیمت های پیشنهادی خود نمی باشند.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری