0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور چین به دنبال افزایش میزان پیش فروش

قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور چین به روند صعودی خود ادامه داده است و این موضوع از تاریخ 10 ماه نوامبر در بازار این کشور مشاهده شده است. هم چنین در پایان این هفته میزان پیش فروش میلگرد این کشور افزایش یافته است. قیمت میلگرد در بازار داخلی شرق چین به میزان 4070-4040 یوان (613-609 دلار) به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 10 یوان به ازای هر تن افزایش یافته است. هم چنین در بازار شمال چین نیز قیمت میلگرد به میزان 3880-3840 یوان به ازای هر تن بوده که این قیمت نیز نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 10 یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

افزایش میزان پیش خرید در بازار چین هم در بخش میلگرد و هم در بخش شمش مشاهده گردیده است. هم چنین میزان فعالیت خرید طی هفته جاری کاهش یافته است چراکه خریداران انتظار دارند طی روزهای آتی قیمت میلگرد به میزان بیشتری کاهش یابد چراکه میزان موجودی در بازار افزایش یافته و تولیدکنندگان ناچار به کاهش قیمت های خود می باشند. قیمت میلگرد در شرق چین طی هفته جاری به میزان 140-130 یوان به ازای هر تن افزایش یافته است. این در حالی است که قیمت این محصول در شمال چین به میزان 80 یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

روند تغییرات قیمت میلگرد در بازار صادراتی چین

ارزیابی متال بولتن از شاخص قیمت میلگرد صادراتی کشور چین به میزان 522 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 19/5 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. با این حال تاکنون هیچ معامله ای با این قیمت منعقد نگردیده است. هم چنین قیمت های پیشنهادی شنیده شده از سوی کارخانجات به میزان 540-525 دلار به ازای هر تن بوده است.

قیمت میلگرد پیشنهادی در مناقصات نیز به میزان 510 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت های پیشنهادی کارخانجات پایین تر بوده است. کشور هند قیمت میلگرد پیشنهادی خود را به میزان 510 دلار به ازای هر تن به کشور سنگاپور اعلام کرده است در حالی که تاکنون هیچ قراردادی با این مبلغ منعقد نگردیده است. این قیمت های پایین پیشنهادی فشار زیادی را بر بازار صادراتی کشور چین وارد کرده است و صادرکنندگان چین ناچار به کاهش قیمت های پیشنهادی خود شده اند.

اقدامات صورت گرفته در زمینه کاهش میزان تولید برخی از کارخانجات و یا تعطیلی آن ها سبب شده است که بازار خرید میلگرد این کشور اندکی رونق خود را از دست بدهد. بنابراین ممکن است تولیدکنندگان اقدام به افزایش قیمت محصولات تولیدی خود از قبیل قیمت میلگرد نمایند. هم چنین شمش نیز در این منطقه به قیمت 3720 یوان به ازای هر تن (شامل مالیات بر ارزش افزوده) معامله شده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 10 یوان به ازای هر تن افزایش یافته است. بیشترین معاملات خرید میلگرد به قیمت 3796 یوان به ازای هر تن انجام گرفته است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 36 یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

قیمت میلگرد اصفهان

ثبات قیمت میلگرد بازار داخلی لهستان برخلاف کاهش میزان تقاضا فصلی

قیمت میلگرد در بازار داخلی لهستان طی هفته جاری نسبتا ثابت بوده است. این در حالی است که قیمت این محصول در ماه جاری نیز به دنبال ضعف تقاضا بدون تغییر بوده است. به گفته منابع خبری میزان تقاضا مصرف کنندگان نهایی در حال حاضر برای خرید میلگرد بسیار مناسب بوده ولی توزیع کنندگان به دلیل کاهش میزان تقاضا فصلی تا پایان سال جاری تمایلی به انعقاد قرارداد جدید ندارند.

ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور لهستان به میزان 2340-2320 زلوته (642-625 دلار) به ازای هر تن بوده است. این در حالی است که قیمت قبلی این محصول به میزان 2360-2320 زلوته به ازای هر تن بوده است. این ارزیابی ها براساس معاملات منعقد شده در بازار داخلی این کشور بوده است. در حالی که ارزیابی های صورت گرفته در هفته قبل براساس پیشنهادات و قراردادهای مورد انتظار گزارش شده توسط فعالان بازار بوده است.

کارخانجات تولید فولاد واقع در کشور لهستان نیز قیمت میلگرد پیشنهادی خود را به میزان 2350-2300 زلوته به ازای هر تن اعلام کرده اند در حالی که هزینه حمل کالا نیز به میزان 20-10 زلوته به ازای هر تن می باشد. برخلاف کاهش میزان تقاضای فصلی و کاهش فعالیت خرید در بازار فولاد لهستان، خریداران انتظار دارند که قیمت ها به همین میزان باقی مانده و تغییر نکند چراکه میزان تولید کارخانجات محدود بوده و این قیمت ها با قیمت میلگرد وارداتی به این کشور هیچ گونه رقابتی ندارد.

در حال حاضر خریداران ناچار به خرید میلگرد از کارخانجات واقع در این کشور می باشند چراکه قیمت های بازار وارداتی غیر رقابتی بوده است. هم چنین تولیدکنندگان این محصول عاقلانه  رفتار کرده و شرایط را تحت کنترل گرفته و حاضر به کاهش قیمت های پیشنهادی خود نمی باشند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0