0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

آرامش بازار محصولات تخت بازار آهن آلات CIS در تهدید کاهش قیمت ها

بازار صادراتی ورق سیاه و ورق سرد بازار آهن آلات CIS در هفته جاری بی تحرک باقی ماند در حالی که خریداران درخواست هاي خرید خود را ادامه دادند و تجار نیز به دلیل روند کاهشی قیمتهای جهانی؛ منتظر قیمت های پایین تری بودند.

نوسانات قیمت ورق سیاه

در ارزیابی ۳ آوریل متال بولتن، قیمت ورق سیاه صادراتی CIS با تنها ۵ دلار کاهش نسبت به یک هفته قبل به ۶۰۰ تا ۶۲۰ دلار FOB دریای سیاه رسید. در ماه مارس ورق سیاه صادراتی چین ۵۰ دلار کاهش یافت اما از ۲۸ مارس دوباره در روند مثبت قرار گرفت و با ۷٫۵۴ دلار افزایش در ۳ آوریل به ۵۷۸٫۷۵ دلار رسید.

اوکراینی ها پیشنهادهای فروش به خاورمیانه و ترکیه را، با ۱۵ دلار کاهش نسبت به ماه فوریه به ۶۱۵ دلار در ماه مارس رساندند که معادل ۶۰۰ دلار FOB دریای سیاه می باشد.

روسها نیز در بازار غیر فعال بودند و در شرایط کاهش قیمت آهن آلات جهانی کاهشی در بازار داخلی اقدام به فروش نمودند. تولیدکنندگان آهن آلات روسی به طور معمول ۳۵ درصد محصولات خود را صادر می کنند.

 نوسانات قیمت ورق سرد

ارزیابی متال بولتن در ۳ آوریل نشان می دهد، ورق سرد صادراتی CIS با ۵ دلار کاهش نسبت به یک هفته قبل به ۶۴۵ تا ۶۵۰ دلار FOB دریای سیاه رسید.

اوکراینی ها ورق سرد را ۶۶۵ دلار CFR به ترکیه و خاور میانه پیشنهاد دادند که معادل ۶۵۰ دلار FOB دریای سیاه خواهد می باشد. روسها نیز از بازار صادراتی کلاف سرد حضور ندارند.

چين ماليات بر ارزش افزوده واردات را ۱ درصد كاهش مي دهد. بر اساس تصميم جديد وزارت مالي و ماليات چين از ابتداي ماه مي ماليات بر ارزش افزوده واردات چين ۱ درصد كاهش خواهد يافت.

بررسی مالیات بر ارزش افزوده در چین

به گزارش متال بولتن ؛ چين در حال حاضر دو نوع ماليات بر ارزش افزوده دارد كه شامل ۱۷ درصد براي تقريبا تمام كالاهاي وارداتي، و ۱۱ درصد براي برخي اقلام كشاورزي وارداتي مي باشد.

اين مقادير به ترتيب به ۱۶ و ۱۰ درصد كاهش خواهد يافت. به گفته يكي از تحليل گران بازار آتي فلزات چين، كاهش ماليات بر واردات كالا، هزينه هاي واردات را كاهش خواهد داد و  محرك افزايش تقاضا براي واردات فلزات از ديگر كشورها خواهد شد.

قیمت آهن آلات

پس از اعلام كاهش ۱ درصدي ماليات بر ارزش افزوده براي محصولات توليد بازار داخلي چين در اواخر ماه مارس؛ انتظار مي رفت كه چنين اقدامي براي محصولات وارداتي نيز اجرا شود.

به اين ترتيب ماليات بر ارزش افزوده كالاهاي داخلي و وارداتي چين ۱۶ درصد خواهد بود.

شانزدهمين كنفرانس بازار آهن آلات در چين در سال ۲۰۱۸:

هفت رويداد مهم در بازار آهن آلات چين تا سال ۲۰۲۰:

۱-چين در سال ۲۰۱۸ تا ۳۰ ميليون تن ديگر از ظرفيت توليد آهن آلات را كاهش خواهد داد.

اين اقدام عامل حمايت از قيمت ها در سال جاري  خواهد بود.

۲-شركت Maanshan دو كوره بلند ۵۰۰ متر مكعبي را در ادامه سياست هاي كاهش الودگي هوا متوقف خواهد كرد.

۳-بيشتر توليد كننده هاي مطرح چين بر اين باورند اقدام امريكا در وضع تعرفه تاثير منفي چنداني در كوتاه مدت بر قيمت ها نخواهد داشت مگر اين كه اقدامات جدي تري در ادامه جنگ تجاري بين چين و آمريكا اتفاق بيفتد.

البته نگراني هايي از كاهش تقاضا از سوي صنايع پايين دستي در ويتنام و كره جنوبي وجود دارد.

۴-شركت  Shaangang چين ۱۰٫۵ ميليون تن ظرفيت توليد آهن آلات تا سال ۲۰۲۰ در اندونزي نصب و راه اندازي خواهد كرد.

۵-در سال ۲۰۱۷ چين ۱۴۰ ميليون تن  آهن قراضه مصرف كرده است كه ۳۸٫۹۵ ميليون تن بيشتر از سال ۲۰۱۶ است.

۶-در سال ۲۰۱۷ واردات آهن آلات كره جنوبي از چين ۱۱٫۵۴ ميليون تن بوده است كه ۵۸ درصد واردات فولاد اين كشور را شامل مي شود.

۷-چين به دوره جديدي از توليد آهن آلات با آلودگي كمتر وارد مي شود و جايگزين شدن ظرفيت هاي توليد به تامين بهتر نياز هاي اقتصاد چين منجر خواهد شد.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری