0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

نوسانات قیمت ورق سیاه کارخانجات مختلف

قیمت ورق سیاه کارخانجات مختلف طی هفته گذشته نوسانات زیادی داشته است. در نخستین روز قیمت ورق سیاه انزلی به ضخامت 2 میلی متر به میزان 2790 تومان گزارش شده است که در معاملات صورت گرفته نیز به همین میزان بوده است. این در حالی است که در روزهای پایانی هفته گذشته قیمت ورق سیاه انزلی کاهش یافته و به قیمت 2770 تومان گزارش شده است. وجود رکود در بازار آهن آلات ایران و نیز عرضه ورق سیاه از سوی کارخانجات تولید این محصول در شهرهای گیلان و اهواز از عوامل موثر بر کاهش قیمت ورق سیاه در این کارخانه بوده است.

هم چنین قیمت ورق سیاه انزلی برای ضخامت های 15-5/2 میلی متر طی هفته گذشته ثابت بوده است. این در حالی است که کاهش میزان تقاضا سبب ثبات در قیمت این ورق ها بوده است. هم چنین به گفته منابع خبری قیمت ورق سیاه اکسین اهواز نیز طی هفته گذشته با ثبات قیمت همراه بوده است. هم چنین برخلاف تلاش های صورت گرفته بازار توانست در مقابل قیمت ها مقاومت کند.

این عوامل در کنار شایعه توزیع ورق هایی با کیفیت پایین سبب شد که قیمت ورق سیاه طی هفته گذشته نتواند چندان رونق یابد. هم چنین به گفته منابع خبری قیمت ورق سیاه کاویان اهواز نیز طی هفته گذشته ثابت بوده است و میزان تقاضا برای خرید ورق سیاه از این کارخانه بسیار کم بوده و همین امر سبب ثبات قیمت این محصولات بوده است. در حال حاضر بازار صادراتی ورق سیاه نیز رونق چندانی ندارد.

بازار صادراتی ورق سیاه

به گفته منابع خبری علت کاهش میزان صادرات ورق سیاه طی روزهای اخیر کاهش میزان تولید این محصول توسط کارخانجاتی مانند اکسین و کاویان اهواز می باشد. به نظر می رسد که کارخانجات تولید ورق سیاه کاویان و اکسین اهواز در حال حاضر با مشکلات مالی زیادی درگیر می باشند و به همین دلیل میزان صادرات این کارخانجات کاهش شدیدی یافته است.

ورق سیاه اصفهان

اگر مشکلات مالی این کارخانجات طی روزهای آتی برطرف گردد میزان صادرات ورق سیاه از این کارخانجات نیز بهبود خواهد یافت. هم چنین به گفته منابع خبری بازار ورق سرد نیز طی هفته گذشته ثابت بوده است. عرضه ورق سرد از سوی فولاد مبارکه به ثبات قیمت این محصول در بازار کمک زیادی کرده است. این در حالی است که طی روزهای اخیر میزان تقاضا برای خرید ورق سرد در بازار داخلی به شدت کاهش یافته است و قیمت این محصول برخلاف کاهش میزان تقاضا ثابت باقی مانده است.

علی رغم بازار ورق سیاه و ورق سرد، بازار در بخش ورق گالوانیزه مساعد بوده است. در بازار ورق گالوانیزه چند وقتی است که میزان عرضه کاهش یافته است و از این رو میان میزان عرضه و تقاضا برای خرید ورق گالوانیزه هماهنگی صورت گرفته است بنابراین در حال حاضر احتمالی برای کاهش قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی وجود نداشته و یا احتمال آن بسیار کم می باشد.

نوسانات ورق سیاه در بازار جهانی

در بازار کشور چین طی هفته گذشته قیمت ورق سیاه در اکثر کارخانجات ثابت بوده است و قیمت ورق سیاه در بازار داخلی این کشور به میزان 585 دلار به ازای هر تن فوب گزارش شده است. هم چنین برخی از کارخانجات کشور چین نیز قیمت این محصول را به میزان 590-580 دلار به ازای هر تن فوب اعلام کرده اند. این در حالی است که میزان تقاضا برای خرید ورق سیاه بسیار افت کرده است و تمایل به خرید این محصول در بازارهای صادراتی بسیار کم بوده است.

هم چنین قیمت این محصول در بازار کشور هند نیز به میزان 600-585 دلار به ازای هر تن گزارش شده است. قیمت ها در بازار هند و چین روند ثابتی داشته است. این در حالی است که در کشور ترکیه افزایش قیمت این محصول به میزان 20 دلار به ازای هر تن بوده است و به میزان 640-630 دلار به ازای هر تن طی هفته گذشته اعلام شده است. در بازار صادراتی کشور ترکیه نیز قیمت ها به میزان 630-620 دلار به ازای هر تن گزارش شده است.

در بازار صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای نیز قیمت پیشنهادی این محصول به ترکیه به میزان 20 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است و به قیمت 600 دلار به ازای هر تن رسیده است. با این حال به دلیل افت بازار صادراتی کشور ایران انتظار نمی رود که قیمت ها در بازار جهانی بر قیمت های بازار داخلی تاثیر چندانی داشته باشد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0