0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

قیمت میلگرد امروز در بازار داخلی کشور

قیمت میلگرد امروز  A2 و A3 کارخانه قزوین سایز 8 در حدود 2290 تومان اعلام شد. قیمت میلگرد روز همین کارخانه با سایز 10 معادل 2190 تومان خرید و فروش شد. علاوه بر این، قیمت روز میلگرد 12 در حدود 2190 تومان شنیده شد. قیمت میلگرد امروز کارخانه قزوین نسبت به آخرین نرخ اعلامی روز گذشته بدون تغییر ماند.برای مشاهده شرایط صادرات میلگرد از ایران کلیک کنید.

قیمت روز میلگرد ذوب‌آهن بارگیری از انبار اصفهان، با سایز 18 در حدود 2475  تومان اعلام شد. قیمت میلگرد امروز با سایز 20 این کارخانه نیز معادل 2475 تومان خرید و فروش شد. همین محصول با سایز 22 با قیمتی معادل 2475   تومان به بازار عرضه شد. قیمت روز میلگرد 25  در حدود 2475 تومان اعلام شد. میلگرد 28 کارخانه ذوب آهن با قیمتی معادل 2475 تومان در دسترس خریداران قرار گرفت. علاوه بر این، قیمت میلگرد امروز این کارخانه با سایز 32 در حدود 2475   تومان اعلام شد که در مقایسه با آخرین نرخ اعلامی روز گذشته ثابت اعلام شد.

بررسی قیمت روز میلگرد طی چند روز گذشته

امروز گردش نقدینگی نه تنها در بازار میلگرد بلکه در بازار هایی مانند بازار ارز،‌ خودرو، طلا و… انجام گرفته است، اما در این وضعیت بازار به سمت انفعال روی نمی‌آورد و موقعیت ها را مورد استفاده قرار داده است و این مسئله همچنان ادامه دارد، تا جایی‌که حتی در زمان‌هایی که قیمت روز میلگرد رکودی می شد، باز هم مشتریان اقدام به خرید می کردند؛ هر چند که این کار تناسبی هم با تولید ندارد.

علاوه بر این، باید گفت صادرات این محصول هیچ‌گاه موجب توقف روند صعودی قیمت روز میلگرد در بازار داخلی نخواهد شد، زیرا بازار داخل همیشه برای کارخانه های تولیدکننده این محصول از جذابیت برخوردار است و اگر به طور مثال تقاضا برای  خرید میلگرد زیاد باشد به راحتی توسط تولید کنندگان داخلی پاسخ داده خواهد شد.

میلگرد مرکزآهن

همچنین عواملی که بر قیمت روز میلگرد صادراتی از گذشته تاکنون تاثیرگذار بوده است، موارد زیر می باشد: نوسان قیمت‌ جهانی میلگرد، تحریم‌ها، باز پس گیری مبالغ فروش و… . این عوامل در حقیقت تعیین‌کننده مسیرهای صادراتی و قیمت روز میلگرد صادراتی هستند اما با این حال در بازار داخل، مصرف‌کنندگان بهترین شرایط ممکن را برای تولیدکنندگان این محصول ایجاد می‌کنند.

در حال حاضر با همین شرایط طی روز های گذشته ۵۰۰ تن سبد از این مواد با احتساب قیمت روز میلگرد از طرف یک شرکت ایرانی به عراق صادر شد. طی روز های گذشته قیمت روز میلگرد در حدود ۵۰۰ دلار در هر تن بود که از درب کارخانه به مقصد کشور عراق فرستاده شد.

نوسانات قیمت روز میلگرد و سنگ آهن در بازار داخلی

با افت قیمت میلگرد امروز در برخی از کارخانه های داخلی، نرخ سنگ آهن نیز کمی ضعیف شد. بورس کالای ایران گزارش کرد که به دلیل این که تولید این محصول هنوز در برخی از کارخانه ها با محدودیت رو به رو است، از این رو قیمت میلگرد امروز پنج شنبه ۵ بهمن ٩۶ روند کاهشی داشته است.

علاوه بر این، کارشناسان با بررسی قیمت روز میلگرد صادراتی دریافتند که این محصول ۲.۳ درصد افت قیمت نسبت به سال گذشته داشته است که به میزانی معادل ۸۳ دلار به ازای هر تن ثبت شده است. با توجه به فروانی حجم موجودی بنادر کشور نیز مشخص بود که افزایش اخیر قیمت روز میلگرد صادراتی دوام چندانی نخواهد داشت.

هفته گذشته موجودی میلگرد بنادر اصلی ایران حدود ۱۵۲ میلیون تن ثبت شد که حجم آن در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته نیز در حدود ۳۲.۹۹ میلیون تن بالاتر رفته رفت. این نکته نیز قابل ذکر است که قیمت میلگرد امروز در حوزه صادرات در بازار نقدی کشور در حدود کمتر از یک درصد ارزان تر شد و به میزان ۷۸.۰۵ دلار در هر تن رسید.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری