0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

60 درصد صادرات ورق آهن تركيه به  اتحاديه اروپا

سال 2017 براي صادر كننده هاي ورق آهن تركيه از نظر حجم فروش و سود حاصله سال پر بازدهي بوده است.خروج رقبا از اروپا و افزايش تقاضا در اين بازار دليل اصلي افزايش صادرات تركيه بوده است.

در سال 2017 فولادسازهاي تركيه اي حضور خود را در بازار جهاني محصولات تخت افزايش دادند و ضمن رشد 36 درصدي به 4.19 ميليون تن صادرات دست يافتند. تركيه و هند تلاش كردند تا از فرصت ايجاد شده در بازار ورق آهن و محصولات پوششي اروپا حداكثر استفاده  را ببرند.

فروش به اروپا 60 درصد كل صادرات تركيه را به خود اختصاص داد و در سال گذشته به 2.464 ميليون تن رسيد. خريداران اصلي ورق آهن ايتاليا، پرتغال، آلمان، انگلستان و اسپانيا بوده اند و خريداران محصولات پوششي عمدتا كشورهاي اروپاي غربي بوده اند.

كارشناسان معتقدند در سال 2018 تركيه به عنوان شريك تجاري مهم براي اروپا باقي خواهد ماند. امريكاي شمالي دومين مقصد مهم ورق آهن تركيه بوده است و 828,000 تن از صادرات تركيه راهي اين مقصد شده است. تركها در نفوذ به بازار امريكاي شمالي حضور خود در كانادا را نيز افزايش دادند. فروش ورق آهن تركيه به منطقه MENA در سال 2017 به 270,000 تن رسيد.

از كل ورق آهن صادر شده تركيه 60 درصد ورق سیاه ،23 درصد ورق سرد و 10 درصد محصولات پوششي  بوده است.

قیمت ورق گالوانیزه روی اندود

کاهش قیمت ورق آهن رنگی بازار داخلی چین

میانگین قیمت ورق رنگی بازار داخلی چین نسبت به هفته گذشته کاهش داشته، در حالی که سطح فعالیت های تجاری پایین رو به متوسط بوده است. میانگین قیمت ورق آهن رنگی بازار داخلی چین اعلام گردیده است. قیمت ورق رنگی بازار داخلی چین در اوایل هفته گذشته کاهش داشت در حالی که تا اواخر هفته افزایش پیدا کرد.

با این حال میانگین قیمت ورق رنگی نسبت به هفته گذشته کاهش داشته است. تجار انتظار افزایش قیمت ورق آهن را دارند. از این رو مایل به فروش نیستند. در حال حاضر به دلیل فصل سرما تقاضا بسیار پایین می باشد. انتظار می رود که در هفته پیش رو قیمت ورق آهن رنگی بازار داخلی چین کمی کاهش داشته باشد.

افزایش قیمت ورق سیاه بازار داخلی هند برای بار دوم

به گفته تجار، قیمت ورق سیاه بازار داخلی هند در طی هفته گذشته تنی 8 دلار افزایش داشته و به تنی 681 دلار درب کارخانه رسید. با توجه به افزایش قیمت پایه توسط کارخانه ها برای بار دوم، مذاکرات صادرات از سر گرفته شد. به گفته یک تاجر اهل بمبئی، بعد از یک هفته ثبات قیمت کارخانه های بزرگ برای تجدید نظر ماه ژانویه، قیمت پایه کلاف گرم را افزایش دادند و قیمت کلاف گرم به روند صعودی خود بازگشت.

ایشان نیز خاطر نشان کرد بعضی از کارخانه ها گزارش داده اند که مذاکراتی برای صادرات به کشورهای ویتنام و اندونزی داشته اند که باعث انگیزه برای بازار داخلی شود. به گفته منابع، از این رو که مودجه ملی قبل از مجلش هند در 1 فوریه قرار می گیرد، انتظار می رود که تقاضا کلاف گرم افزایش یابد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0