0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

عرضه ورق فولادی شرکت فولاد مبارکه

شرکت فولاد مبارک در بازار بورس کالا طی هفته گذشته عرضه ورق فولادی نداشته است و در نتیجه این شرکت بایستی طبق برنامه قبلی و مطابق با دستورالعمل جدید شورای رقابت طی این هفته اقدام به عرضه ورق های فولادی به خصوص ورق فولادی نازک کند. با این حال به گفته منابع خبری مدیریت فروش فولاد مبارکه قصد تمرد و عدم عرضه ورق فولادی در بازار بورس کالا را در تاریخ 6 شهریور ماه دارد. به نظر می رسد که طی چند روز آینده به علت عدم عرضه ورق فولادی شرکت فولاد مبارکه برخلاف برنامه و تمرد از اجرای دستورالعمل شورای رقابت شاهد التهاب در بازار فولاد ایران باشیم چراکه این امر سبب زیر سوال رفتن بورس کالا و نیز نوع نظارت بر رفتار عرضه کنندگان می گردد. بنابراین پیش بینی ها حاکی از آن است که بازار ورق فولادی ایران که به سمت کاهش و تعادل پیش می رفت مجددا متلاطم گردد. با این حال امید است که خبر عدم عرضه ورق فولادی شرکت فولاد مبارکه در تاریخ 6 شهریور شایعه بوده و تمامی فعالان بازار فولاد ایران شاهد عرضه خوب و کافی شرکت فولاد مبارکه و با رعایت دستورالعمل های الزامی در تالار بورس باشند.

افزایش قیمت ورق صادراتی کشور چین به تبعیت از بازار داخلی کشور

قیمت ورق فولادی صادراتی کشور چین طی هفته گذشته افزایش یافته است که علت این امر افزایش مجدد قیمت این محصول پس از یک هفته ثبات قیمت ها بوده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق فولادی کشور چین به میزان 535-520 دلار به ازای هر تن بوده است. این در حالی است که قیمت این محصول طی هفته گذشته به میزان 528-525 دلار به ازای هر تن بوده و در این هفته شاهد افزایش 7-5 دلاری این محصول بوده ایم. پس از مدت ها تعدادی از کارخانجات تولید فولاد کشور چین به اختصاص دادن تخفیفاتی برای کالاهای خود تمایل پیدا کرده اند. به گفته منابع خبری محموله ای به ظرفیت کم ورق فولادی طی هفته گذشته به قیمت 520 دلار به ازای هر تن به کشور مالزی صادر شد. با این حال کارخانجات دیگر معاملات ورق فولادی خود را با قیمت بالاتری در حدود 535-530 دلار به ازای هر تن منعقد کرده اند. این کارخانجات از بزرگترین و فعال ترین کارخانجات تولید و صادرکننده ورق فولادی در کشور چین می باشند. با این حال اخبار رسیده حاکی از آن است که کارخانه دیگری واقع در چین نیز قیمت ورق پیشنهادی خود را به میزان 540 دلار به ازای هر تن پیشنهاد داده است. حتی قیمت بالاتر 545 دلار نیز طی هفته گذشته به گوش رسیده است. با این حال این کارخانجات در نظر دارند برای مشتریان همیشگی خود تخفیفی به میزان 5 دلار به ازای هر تن قائل شوند. طی هفته گذشته قیمت ورق فولادی به ضخامت 20-14 میلی متر در بازار داخلی این کشور به میزان 591-588 دلار به ازای هر تن (شامل مالیات بر ارزش افزوده) بوده استکه نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان 80 یوان افزایش یافته است. این روند کاهش قیمت ها طی هفته قبل را به طور کامل از بین برده است.

قیمت ورق سیاه

افزایش قیمت ورق فولادی صادراتی کشورهای آمریکای لاتین

قیمت ورق گرم و ورق سرد صادراتی کشورهای آمریکای لاتین طی هفته گذشته افزایش یافته است. به گفته منابع خبری علت این امر این است که تولیدکنندگان ورق فولادی این کشورها به تبعیت از روند کلی بارار جهانی ورق فولادی در حال افزایش قیمت های پیشنهادی خود می باشند. پیشنهادات قیمت ورق فولادی کشور برزیل به آمریکای جنوبی به میزان 560 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت های پیشنهاد داده شده از سوی سایر کشورها بسیار بالاتر بوده و با استقبال کمی روبرو بوده است.

زیرا خریداران ترجیح می دهند کالاهای محلی را با قیمت های کم تر خریداری نمایند. با این حال به گفته منابع خبری این قیمت لالا در حال حاضر از قیمت های پیشنهادی در کل بازار جهانی تبعیت کرده است و در محدوده قیمت های کشورهای بزرگ جهان می باشد. قیمت های پیشنهادی ورق فولادی از سوی کشورهای چین و روسیه به آمریکای جنوبی به میزان 600 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت های پیشنهادی کشورهای آمریکا لاتین بسیار بیشتر می باشد.

قیمت ورق سیاه

در نتیجه ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گرم صادراتی کشورهای آمریکای لاتین به میزان 560-555 دلار به ازای هر تن بوده است. این در حالی است که قیمت این محصولات طی هفته گذشته به میزان 550-530 دلار به ازای هر تن بوده و طی این هفته شاهد افزایش ورق گرم صادراتی این کشورها می باشیم. هم چنین آخرین پیشنهادات کشور برزیل برای ورق سرد صادراتی این کشور به میزان 595-590 دلار به ازای هر تن بوده است. خصوصا قیمت های پیشنهادی به کشورهای اروپایی برای ورق سرد تولیدی کشورهای آمریکای لاتین به میزان بالایی بوده است.

این در حالی است که قیمت اعلام شده در مناقصات به میزان 585-580 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده بسیار کم تر بوده و به همین دلیل ورق سرد این کشورها در کشورهایی اروپایی زیاد مورد استقبال واقع نشده است. بنابراین اخبار رسیده حاکی از آن است که هنوز قراردادی مابین این کشورها منعقد نگردیده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سرد صادراتی کشورهای آمریکای لاتین به سایر کشورها نیز به میزان 595-580 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت 585-560 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0