0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

 

اعلام شرایط جدید برای تولید کنندگان آهن آلات چین

دولت مرکزی در راستای عزم خود برای اصلاح ساختار عرضه آهن آلات در چین و بالانس عرضه و تقاضا اقدام به پیاده سازی تمهیدات جدید نموده است. بر طبق اعلام جدید دولت مرکزی، تولیدکنندگان آهن آلات منطقه هندان پس از سپری شدن ۱۵ روز محدودیت تولید، مجبور به کاهش ظرفیت ۲۵ درصدی تولید خود تا ۱۵ نوامبر شده اند. این خبر امروز محرک قیمت در بازارهای فیزیکی و فیوچرز چین شد.

قیمت میلگرد امروز در بازار فیوچرز شانگهای با ۲۱ یوان افزایش به ۳۳۴۴ یوان به ازای هر تن رسید. بیشتر کارگزاران در این بازار به سمت قرارداد اکتبر متمایل شده اند و تعداد سفارشات ثبت شده حاکی از رشد تقاضا توسط خریداران دارد. از طرفی، گروه شاگانگ در بازار آهن آلات شرق چین قیمت های خود را بدون تغییر در ۳۹۰۰ یوان به ازای هر تن نگه داشت که عامل مثبتی در انتظارات فعالان بازار به شمار می رود. همچنین، بهای بیلت نیز تحت تاثیر اخبار مثبت ۱۲۰ یوان در طی آخر هفته رشد نمود، اگرچه در تایم فریم بعدازظهر با ۳۰ یوان کاهش همراه شد.

بهای سنگ آهن نیز با رشد قیمت آهن آلات و گسترده شدن حاشیه سود فولادسازان در بازار دالیان ۸/۵ یوان و در بازار فیزیکی ۱/۲ دلار رشد داشت. گرچه، هنوز موجودی انبارهای بنادر همچنان بسیار بالاست و افت حاشیه سود تولیدکنندگان آهن آلات در هفته های گذشته باعث روی آوردن آنها به محصولات کم عیارتر شده است. نگرانی ها از ادامه افت بهای سنگ آهن اولا به دلیل عزم دولت برای اصلاح عرضه آهن آلات و ثانیا تشدید جنگ تجاری میان امریکا و چین ادامه دارد و دامنه بازگشت قیمت این نهاده تولید محدود می نماید.

قیمت آهن در فروردین 97

بازار جهاني  بيلت  در هفته گذشته

هفته گذشته منتهي به 30 مارس بهاي بيلت در همه مناطق به جز بازار داخلي آهن آلات هند در روند كاهشي قرار داشت. علت كاهش بهاي بيلت ايجاد جو منفي در بازار ناشي از اقدامات تعرفه اي امريكا بود.

در بيشتر بازار ها مانند تركيه،CIS ،شمال افريقا، خاور ميانه و شرق اسيا تقاضا چندان قوي نبود و معاملات چنداني در اين مناطق به ثبت نرسيد.

در بازار آهن آلات چين بهاي بيلت با 170 يوان كاهش به 3340 يوان در روز جمعه 30 مارس رسيد و پيشنهادهاي صادراتي چين به شرق اسيا 550 تا 560  دلار CFR بود.

تشديد نگراني ها از جنگ تجاري و افت بهاي نفت

دوشنبه 2 آوريل در پي تشديد نگراني ها از جنگ تجاري بين آمريكا و چين بهاي نفت وارد روندي كاهشي شد .  بهاي نفت خام  امروز به 63 دلار و 92 سنت به ازای هر بشكه رسيد  و بهاي نفت برنت هم با 65 سنت كاهش به 68 دلار و 69 سنت  به ازای هر بشكه كاهش يافت .

ديروز يكشنبه چين بر 128 مورد از توليدات وارداتي از آمريكا مانند آجيل ، خوك ، نوشيدني هاي الكلي و لوله هاي بدون درز آهن آلات تعرفه 25 درصد وضع نمود و اخبار حكايت از نگراني سرمايه گذاران در خصوص جنگ و تنش  تجاري  بين اين دو قدرت بزرگ اقتصادي دارد .

اين در حالي است كه بهاي نفت در ابتداي امروز با توجه به اخبار مثبت هفته گذشته  در خصوص كاهش حفاري هاي آمريكا براي نخستين بار در طي سه هفته اخير  افزايش داشت . گويا تعداد دكل هاي فعال اين كشور به 797 دكل كاهش يافته است . افزايش توليد نفت شيل آمريكا اما تلاش هاي اپك براي كاهش عرضه را تقريباً بي اثر نموده است .

بعد از انتشار گزارش روسيه مبني بر افزايش توليد در ماه مارس به روزانه     97/ 10 ميليون بشكه نگراني ها در خصوص مازاد عرضه نفت بيشتر هم شده است .

 • قیمت ورق سیاه و ورق سرد CIS

به گفته منابع خبری قیمت ورق سیاه CIS تنی 5/7 دلار نسبت به هفته گذشته افزایش داشته و در حال حاضر تنی 605 تا 620 دلار FOB به فروش می رسد کلاف سرد CIS نسبت به هفته گذشته تنی 20 دلار افزایش داشته و در حال حاضر تنی 650 تا 670 دلار FOB به فروش می رسد.

 • قیمت میلگرد قطر

به گفته منابع بازار قطر استیل قیمت میلگرد خود را برای تحویل در ماه جاری تنی 637 دلار درب کارخانه اعلام کرده است که نسبت به قیمت قبلی افزایش داشته است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0