0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

بالارفتن بهای خرید ورق سیاه وارداتی در ایران، به دنبال پایین آمدن میزان دسترسی و بالارفتن بهای حمل نقل

خرید ورق سیاه وارداتی در ایران به گزارش مرکزآهن طی هفته گذشته به دوشنبه 23 اکتبر سال جاری در جریان محدودیت دسترسی به ورق سیاه وارداتی از کشور روسیه، بالارفته است. حمل و نقل محصولات وارداتی ورق سیاه از بندر آستاراخان درکشورروسیه، در مدت چند هفته پیش با محدودیت روبرو شده است؛ چون که در فصل پاییز تمرکزدرکشور روسیه بر روی صادرات غلات این کشور بوده است . به دنبال این محدودیت ها کمبود وسیاه حمل ونقل برای سایر واردات ایجاد شده است.

هم اکنون به دنبال وضعیت کنونی، بهای حمل از طریق دریا ورق سیاه از بندرآستاراخان به بندرانزلی؛ مجددا به میزان 30 دلار به ازای هر تن نسبت به اوایل ماه اگوست افزایش یافته است و به میزان 60دلار به ازای هر تن ورق سیاه ( حدودا 230 تومان به ازای هر کیلو) رسیده است.

ارزیابی خرید ورق سیاه به گزارش مرکزآهن

ارزیابی هفتگی مرکزآهن برای خرید ورق سیاه رول وارداتی به ضخامت 3 میلی متر در بنادر ایران در تاریخ 23 ماه اکتبر به میزان 580-575 دلار به ازای هر تن (2315-2300 تومان به ازای هر کیلو) بوده است که در مقایسه با خرید ورق سیاه به میزان 575-570 دلار به ازای هر تن cfr اعلام شده طی قبل بالارفته است.

پیشنهاد خرید ورق سیاه کارخانه فولادسازی  msfواقع در کشورروسیه به میزان 475یورو (550 دلار) به ازای هر تن فوب آستاراخان شده است که نسبت به بهای اعلام شده در مدت هفته گذشته از آن بدون تغییرمانده است. (حدود 2225 تومان به ازای هر کیلو). با در نظر گرفتن افزایش بهای حمل و نقل، این بها برابر با 610 دلار به ازای هر تن به صورت CFR خواهد بود [2445 تومان به ازای هر کیلو] که این بها برای خریداران در داخل کشور ایران صعودی بوده و غیر قابل اجرا خواهد بود.

به گفته برخی منابع خبری مرکز آهن درصورت پیدا کردن یک کشتی حتی با چنین بهای کرایه بالا بازهم بسیار سخت خواهد بود.

پیشنهاد خرید ورق سیاه قزاقستان به دنبال کم شدن رقابت ها در بازار باعث تقویت شرکت ArcelorMittal Temirtau گردید تا بهای کالای تولیدی خود را به میزان 11 دلار به ازای هر تن افزایش یافته و به قیمت 565 دلار به ازای هر تن فوب Aktau ارتقاء دهد. (2255 تومان به ازای هر کیلو). براورد هزینه حمل و نقل از Aktau به بندر انزلی به میزان 20 دلار به ازای هر تن می باشد (تقریبا به میزان 70 تومان به ازای هر کیلو).

 ورق سیاه مرکزآهن

ارزیابی خرید ورق سیاه به گزارش مرکزآهن

ارزیابی خریدورق سیاه رول وارداتی به ایران به ضخامت 5/1-5/0 میلی متر در بندرهای ایران در روز سه شنبه  نسبت به هفته پیش بالارفته است و به قیمت 615-590 دلار به ازای هر تن cfr رسیده است؛ (2335 الی 2475 تومان به ازای هر کیلو)؛ این در حالی است که خرید ورق سیاه در طول هفته گذشته 615-590 دلار به ازای هر تن گزارش شده بود.

 چندمورد پیش خریدورق سیاه صورت گرفته است که بهای ورق سیاه تولیدی قزاقستان در اولین روزهای هفته، در این پیش خریدها حدودا به میزان 590-570 دلار به ازای هر تن فوب Aktau یا 590-585 دلار به ازای هر تن cfr دربندرانزلی به گوش رسیده است  که به میزان 2335 الی 2395 تومان به ازای هر کیلوگرم می باشد.

این درصورتی است که در پایان هفته گذشته، شرکت ArcelorMittal Temirtau به دلیل کمبود دسترسی به این خرید ورق سیاه در منطقه؛ پیشنهاد خود را به میزان 650 دلار برای هر تن فوب Aktau افزایش داده است. (2490 تومان به ازای هر کیلو).

کاهش خرید ورق سیاه در بازار داخلی چین به دنبال ضعف درخرید ورق سیاه در بازار داخلی کشور چین در روز چهارشنبه مورخ 25ماه اکتبر به دنبال کاهش در بازار داخلی این کشور پایین آمده است که به گفته منابع خبری مرکزآهن دلیل این قضیه کاهش در بازار صادراتی این کشور بوده است.

برآورد خرید ورق سیاه در بازار کشور چین

خرید ورق سیاه در بازار شرق چین به میزان 4100-4025 یوان (610-615 دلار) به ازای هر تن بوده است که نسبت به بهای اعلام شده درمدت هفته پیش به میزان 100-75  یوان به ازای هر تن پایین آمده و خرید ورق سیاه در بازار شمال چین نیز به میزان 4035-4000 یوان به ازای هر تن بوده که به نسبت به بهای اعلام شده طی هفته پیش به میزان 65 یوان به ازای هر تن کم شده است.

به گفته منابع خبری مرکزآهن علت این قضیه کاهش در بازار لحظه ای خرید ورق سیاه کشور چین بوده است. اخبارحاکی از آن است که پایین آمدن میزان تولیدی ورق سیاه در کارخانجات این کشور که به علت مشکلات تولیدی طی ماه های گذشته در شمال کشور چین بوده است منجر به پایین آمدن مجدد بهای خرید ورق سیاه گشته است.

خرید ورق سیاه در بازار صادراتی کشور ژاپن

ارزیابی مرکز آهن از خرید ورق سیاه در بازار صادراتی کشورژاپن به میزان 555 دلار به ازای هر تن بوده است که در قیاس به بهای اعلام شده طی هفته گذشته از آن به میزان89/5 دلار به ازای هر تن پایین آمده است. به گفته منابع خبری مرکزآهن بازار صادراتی خرید ورق سیاه این کشوردر حال حاضر دچارتوقف شده است. تاجران در این کشورگفته اند که هم اکنون حاضر هیچ درخواستی از سوی کارخانجات و خریداران در این کشور دریافت نکرده اند.

منابع خبری مرکزآهن گفته اند که کمترین بهای خرید ورق سیاه اعلام شده در شرق ژاپن به میزان 565 دلار به ازای هر تن بوده که بهای کارآمدی می باشد و توسط خریداران مورد قبول قرارگرفت. این در صورتی است که تاجران پیش بینی کرده اند که تعداد کمی از کارخانجات خرید ورق سیاه پیشنهادی خود را به میزان 560-555 دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند.

یکی ازخریداران واقع دراکیناوا نیز بیان کرده است که آخرین درخواست خرید ورق سیاه در مناقصه های در روز شنبه اعلام گردیده است که در ویتنام به میزان 570-565 دلار به ازای هر تن بوده است که شامل 15 دلار به ازای هر تن بهای حمل می باشد. بالارفتن کمی در میزان خرید ورق سیاه در این کشور طی هفته پیش گزارش شده است که نشان دهنده ضعف در بازار داخلی طی روزهای گذشته می باشد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0