0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

نوسانات بازار میلگرد وارداتی کشور سنگاپور

قیمت میلگرد صادراتی کشور هند به سنگاپور  نسبت به قیمت های پیشنهادی کشور چین کاهش داده تا بتوانند با بازار صادراتی این کشور وارد رقابت شوند. به گفته منابع خبری محموله ای به ظرفیت 20000-10000 تن میلگرد از کشور هند به قیمت 560-555 دلار به ازای هر تن به کشور سنگاپور طی هفته گذشته وارد شده است. این قیمت حداقل به میزان 15-10 دلار به ازای هر تن کم تر از پیشنهادات قیمت میلگرد از سوی کشور چین به سنگاپور بوده است.

قیمت میلگرد پیشنهادی کشور چین از میزان 580-570 دلار به ازای هر تن به قیمت 600-580 دلار به ازای هر تن طی هفته گذشته افزایش یافته است بنابراین خریداران این محصول در سنگاپور ترجیح می دهند میلگرد مورد نیاز خود را با قیمت کم تری از کشور هند خریداری نمایند. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد وارداتی به جنوب شرقی آسیا (که اکثرا شامل معاملات صورت گرفته مابین کشور چین و سنگاپور می باشد) به میزان 575-555 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت 560-555 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است. این افزایش قیمت نشان دهنده افزایش قیمت های پیشنهادی کشور چین می باشد. به گفته منابع بازار انتظارات خریداران نیز از قیمت پیشنهادی برای میلگرد از میزان 550 دلار به ازای هر تن به قیمت های بالاتر از 560-550 دلار به ازای هر تن رسیده است.

قیمت میلگرد روز اصفهان

با این حال در حال حاضر میزان فعالیت خرید در این کشور کاهش یافته است چراکه فاصله ای مابین پیشنهادات رایج برای قیمت میلگرد از سوی کشور چین و نیز میزان قیمت پیشنهادی خریداران این محصول در سنگاپور وجود دارد و این خریداران ترجیح می دهند میلگرد مورد نیاز خود را با قیمت کم تری خریداری نمایند. به گفته یکی از تاجران میلگرد در کشور سنگاپور فروشندگان این محصول در بازار داخلی تمایل دارند قیمت های پیشنهادی خود را اندکی متعادل تر سازند اما این کار با وجود افزایش قیمت محصولات فولادی جهانی در حال حاضر امکان پذیر نمی باشد. شواهد حاکی از آن است که خریداران در این کشور تمایل دارند میلگرد را با قیمتی در حدود 580-570 دلار به ازای هر تن خریداری نمایند ولی هم چنان تا ثابت شدن قیمت ها اقدام به خرید میلگرد نخواهد کرد. برخی معتقدند که چون قیمت شمش در این کشور در حال حاضر به میزان 550 دلار به ازای هر تن اعلام شده است امکان ندارد که قیمت میلگرد کم تر از این میزان پیشنهاد گردد.

با این حال فروشندگان داخلی معتقدند تا زمانی که قیمت میلگرد در بازار صادراتی این کشور در حال افزایش می باشد نمی توانند قیمت های پیشنهادی خود را کاهش دهند. به گفته منابع خبری در حال حاضر بازار میلگرد در بازار جهانی و هم چنین در سنگاپور بسیار قوی می باشد و میزان تقاضا نیز بالا می باشد ولی بایستی در نظر داشته باشیم که افزایش شدید قیمت ها در بازه زمانی کوتاه مدت ممکن است سبب افت سریع قیمت این محصول گردد. بنابراین در حال حاضر خریدارن منتظر ثبات قیمت ها می باشند و چون به دلیل افزایش قیمت ها در بازه زمانی کوتاه مدت امکان افت قیمت ها می باشد، آن ها تا واضح شدن کامل قیمت ها از پذیرش آن ها خودداری می نمایند.

 

خبرهای مرتبط:

افزایش قیمت میلگرد جهانی

شرح مختصری از بازار مقاطع ایران در پایان هفته گذشته

کاهش میزان مصرف میلگرد و تیرآهن در سه ماهه نخست سال

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0