0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

واکنش بازار میلگرد ترکیه به تحولات بازار قراضه

در پی معاملات دیروز در بازار قراضه وارداتی ترکیه، فولادسازان این کشور یکی پس از دیگری اقدام به اصلاح لیست های قیمت میلگرد خود نموده اند.

ایکداس امروز در لیست جدید خود قیمت میلگرد 12 تا 32 را 2271 لیر به ازای هر تن (564 دلار به ازای هر تن) تحویل درب کارخانه اعلام نمود. در مقایسه با لیست قیمت قبلی، قیمت روز میلگرد این شرکت 86 لیر کاهش یافته است، در حالی که به دلیل نوسانات نرخ ارز، در مقیاس دلار این کاهش 5 تا 6 دلار برآورد شده است.

باشتوگ متالورژی نیز در 19 آوریل قیمت میلگرد امروز 12 تا 32 را 2263 لیر به ازای هر تن (560 دلار به ازای هر تن، اعلام کرد که در قیاس با لیست 11 آوریل 84 لیر افت را ثبت نموده است. در مقیاس دلاری نیز قیمت محصولات این کارخانه 8 دلار کاهش یافته اند.

دیروز برای قراضه امریکا و بالتیک هر کدام یک معامله انجام شد که بین 8 تا 11 دلار کاهش را ثبت نمودند. از این رو، خریداران ترک در معاملات جدید خود به دنبال دسترسی به سطح قیمت 340 دلار به ازای هر تن سی اف آر هستند و فروشندگان خصوصا عرضه کنندگان امریکایی محموله های قابل فروشی را در دست دارند.

از این رو، اعتماد به نفس خریداران برای دسترسی به این سطوح تقویت شده است. این امر می تواند تاثیر مستقیمی بر افت قیمت شمش در بازار داخلی و وارداتی ترکیه داشته باشد

افزایش عرضه عامل فشار بر قیمت آهن آلات در بازار چین

قیمت میلگرد در بازار فیوچرز شانگهای نسبت به روز گذشته ۳۹ یوان کاهش یافت و به ۳۴۵۴ یوان به ازای هر تن رسید. بر طبق آمار منتشره از سوی اداره آمار چین، تولید میلگرد در ماه مارس ۱۶/۱۹۱ میلیون تن بوده که نسبت به سال گذشته ۱۸/۴ درصد افزایش را نشان می دهد. همین عامل باعث بدبینی خریداران به کاهش عرضه شده است.

از سوی دیگر، میزان بهره وری از ظرفیت کوره بلندها در ۱۶۳ فولاد ساز چین ۶۷/۲۷ درصد می باشد که رشد ۰/۲۸ درصد را نسبت به ماه گذشته نشان می دهد.

بهای سنگ آهن در بورس دالیان نیز ۴/۵ یوان کاهش یافت و به ۴۶۱ یوان به ازای هر تن رسید. تولید فولادسازان به نسبت رشد نموده و تقاضا برای سنگ آهن افزایش یافته است. میزان موجودی ۴۵ بندر چین به ۱۵۹ میلیون و ۳۱۸ هزار تن رسیده است که ۶۰۰ هزار تن نسبت به هفته قبل کاهش یافته است.

قیمت میلگرد اصفهان

با افزایش تقاضا موجودی انبارهای فولاد در چین کاهش یافته، اما سطح موجودی انبارها همچنان بالاست. حاشیه سود فولاد سازان قابل قبول است و تولید ادامه دارد و باعث شده عرضه سطوح بالایی داشته باشد. قیمت آهن آلات در حال حاضر نزدیک به قیمت خرید تجار پیش از سال نو است و انتظار فشار بر قیمت ادامه دارد.

به گزارش پلنر دولت چین قصد دارد تا امسال سیاست انقباضی در پیش گیرد و از این رو تزریقات مالی خود در اقتصاد را کاهش خواهد داد. در صورتی که این اتفاق بیفتد، مصرف فولاد رو به افت خواهد رفت و بایستی منتظر کاهش قیمت بود.

خریداران کشور ترکیه به کاهش بیشتر بیلت امیدوارند

به علت استقبال نکردن تقاضاکنندگان در بازارهای صادراتی، تولید کنندگان میلگرد در کشور ترکیه ناچار به افت بیشتر قیمت محصولات خود شده و بنابر اخبار واصله، قیمت های پیشنهادی تولیدکنندگان در حال حاضر با ۱۰ دلار کاهش به محدوده 560-550 دلار به ازای هر تن فوب رسیده است.

عمده ترین دلایل کاهش میزان تقاضای خرید را باید در تداوم نوسانات تجاری جهانی و تلاش های حمایتی آمریکا و اتحادیه اروپا پیدا کرد که بر عدم قطعیت ها در اهداف صادراتی افزوده و آنها را به ادامه افت قیمت ها خوش بین نموده است.

از طرف دیگر، کاهش شدید نرخ قراضه در هفته گذشته سبب شده است تا خریداران میلگرد از معاملات جدید دست کشیده و به رصد تحولات بازار قراضه در ترکیه بنشینند.

بنابراین تقاضا کنندگان مواد میانی در کشور ترکیه با در نظر گرفتن امکان کاهش بیشتر قیمت میلگرد در حال حاضر از انجام معاملات جدید دست کشیده اند. تولید کنندگان بیلت در منطقه CIS ناچار شده اند تا قیمت محصول خود را مجددا با 10-5 دلار کاهش همراه کنند تا شاید انگیزه متقاضیان را تحریک نمایند.

پیشنهادات فروش بیلت این منطقه در روزهای پایانی هفته جاری به 530-525 دلار به ازای هر تن سی اف آر رسیده اند، این در حالی است که تقاضاکنندگان بر قیمت525-520 دلار به ازای هر تن CFR پافشاری می کنند و برخی نیز با داشتن موجودی کافی در 515 دلار به ازای هر تن سی  اف آر حاضر به خرید هستند. بدبینی ها به حدی است که پیشنهادات خرید حتی در سطح ۵۰۵ دلار به ازای تن سی اف آر هم به گوش می رسند

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0