0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

بی تحرکی در بازار قوطی و پروفیل

تحلیل گران با بررسی قیمت قوطی در بازار های تهران و اصفهان و به طور کلی با در نظر گرفتن قیمت های کلیه کارخانجات تولید کننده قوطی در روز دوشنبه نهم بهمن ماه ٩۶ دریافتند که قیمت قوطی در بازار داخلی سر سوزنی هم نوسان نداشته و نسبت به یک ماه گذشته روند ثابت خود را حفظ کرده است.

طبق این گزارشات امروز قیمت قوطی ١.۵ با سایز های مختلف در بازار تهران و اصفهان ثابت اعلام شد. قیمت قوطی ٢٠*٢٠ کارخانه تهران با ضخامت ١.۵ به مبلغ ٣۴٩٠ تومان خرید و فروش شد، در حالی که کارخانه اصفهان همین محصول را معادل ٣۴۵٠ تومان به فروش رساند اما قیمت قوطی ١.۵ هر دو کارخانه در سایز های دیگر یکسان اعلام شد و همگی به مبلغ ٣۴۵٠ تومان در دسترس خریداران قرار گرفت.

قیمت قوطی ٢٠*٣٠ با ضخامت ٢ در حدود ٢٩۶٠ تومان شنیده شد. همین محصول با سایز ١٠*٣٠ معادل ٢٩۵٠ تومان به فروش رسید. کارشناسان بر این عقیده اند که احتمالا سرما و بارش برف در تهران و اکثر شهر های کشور ممکن است بر قیمت قوطی تاثیر گذار باشد چرا که کار حمل و نقل به زحمت انجام می شود و میزان تقاضا در این شرایط آب و هوایی کاهش پیدا می کند.

آن ها معتقدند که با کاهش تقاضا در بازار تهران امکان کاهش نرخ این محصول نیز وجود دارد. اما در این میان برخی نیز معتقدند که عدم تاثیر گذاری افت و خیز نرخ ارز بر قیمت قوطی کارخانه تهران نشانه ای است که طبق آن می توان گفت سرمای هوا و مشکلات دیگر هم به راحتی نمی تواند بر بازار این محصول و قیمت آن در تهران موثر واقع شود.

نوسانات قیمت قوطی پروفیل امروز

امروز قیمت قوطی آهن با ضخامت ٣ در کارخانه اصفهان در سایز های مختلف معادل ٢٩۴٠ تومان شنیده شد که پس از یک نوسان کوچک طی دو سه روز گذشته، تا به حال ثابت باقی مانده است. علاوه بر این، قیمت آهن قوطی ستونی با ضخامت ۶ و سایز ١۴٠*١۴٠ نیز در حدود ٢٨٨٠ تومان اعلام شد. همین محصول با ضخامت ٨ با قیمتی در حدود ٢٩٧٠ تومان در دسترس مشتریان قرار گرفت که نسبت به یک ماه گذشته بدون تغییر اعلام شده است.

قیمت پروفیل اصفهان

در بازار پروفیل هم در تاریخ دوشنبه ٩ بهمن ٩۶، شاهد ثابت ماندن قیمت پروفیل زد هستیم که نسبت به چهار روز گذشته بدون تغییر مانده است. قیمت پروفیل زد پانچ شده در بازار داخلی با ضخامت ٢.۵ و سایز ١٨ در حدود ٢٨٣٠ تومان اعلام شد. همین محصول با سایز ٢٠ و ٢٢ نیز با قیمتی معادل ٢٨۶٠ تومان به بازار عرضه شد.

در این بین قیمت پروفیل زد ٣ نیز در سایز ١٨ معادل ٢٨٠٠ تومان و در سایز های ٢٠ و ٢٢ معادل ٢٨٣٠ تومان شنیده شد. امروز در بازار خرید و فروش پروفیل در اصفهان نیز قیمت ها بدون نوسان باقی ماند و از بارش نذورات آسمانی گرفته تا نوسانات نرخ ارز، هیچ کدام نتوانست قیمت پروفیل را اندکی هم شده تغییر دهد. امروز قیمت پروفیل استیل تحویل از انبار اصفهان با ضخامت ١ در حدود ١۶٣٠٠ تومان اعلام شد. علاوه بر این، قیمت پروفیل استیل با ضخامت های ١.٢۵ و ١.۵ نیز با همین نرخ یعنی معادل ١۶٣٠٠ تومان به فروش رسید.

اعتراض پروفیل سازان از قیمت پایه ورق گرم

همان طور که می دانید کار اصلی کارخانجات تولید کنندگان قوطی پروفیل استفاده از روش نورد سرد برای تبدیل کردن ورق های فولادی (کلاف) به قوطی های مربع و مستطیل و شکل ها و ابعاد مختلف یا همان پروفیل های باز و بسته است اما این روز ها با افزایش تقاضا برای خرید ورق گرم نازک، قیمت پایه این مواد نیز در حال افزایش می باشد.

این در حالی است که امروز کارخانه فولاد مبارکه با اعلام قیمت های خود که بر حسب نظر شورای رقابت تعیین شده است، انتقاد سندیکای لوله و پروفیل را برانگیخت چرا که آنان معتقدند با افزایش نرخ این مواد و با وجود قیمت پروفیل در بازار داخلی فعلی، متوجه ضرر و زیان هایی خواهند شد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0