0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ثبات قیمت ورق گالوانیزه کشورهای اروپایی برخلاف کاهش محصولات وارداتی

قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی کشورهای اروپایی طی هفته گذشته ثابت بوده است. این در حالی است که قیمت این محصول در بازار وارداتی این کشور روند کاهشی را دنبال کرده است. به گفته منابع خبری فعالیت خرید در بازار فولاد این کشور طی هفته گذشته پایین بوده است و خریداران موجودی ورق فولادی کافی در انبارهای خود داشته و تمایلی به خرید بیشتر نداشته اند.

هم چنین خریداران در انتظار کاهش بیشتر قیمت ها در هفته جاری می باشند. هم چنین برخی از تحولات در انتظار کشورهای اروپایی می باشد و باید دید نتیجه این تحولات بر قیمت محصولات فولادی در روزهای آینده به چه صورت خواهد بود. به گفته منابع خبری در روزهای جاری میزان سفارشات کارخانجات تولید فولاد در کشورهای اروپایی مطلوب بوده و به نظر می رسد که کاهش قیمت ها در بازار وارداتی تاثیر چندانی بر قیمت محصولات در بازار داخلی نداشته و تقاضا هم چنان مطلوب می باشد.

نوسانات بازار فولاد شمال اروپا

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی کشورهای اروپای در شمال اروپا به میزان 845-807 دلار به ازای هر تن ثابت بوده است. ارزیابی ها نشان دهنده این است که معاملات در هفته جاری با این قیمت به ثبت رسیده است. هم چنین ارزیابی ها از قیمت ورق گالوانیزه وارداتی به این کشورها به میزان 640-620 یورو به ازای هر تن بوده است که در مقایسه با قیمت 650-640 یورو به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است.

هم چنین به گفته منابع خبری ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه در شمال اروپا به میزان 650-630 یورو به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به قیمت اعلام شد قبلی ثابت باقی مانده است.

روند کاهشی قیمت ها و عدم خوش بینی برای افزایش آن

 قیمت ورق سیاه چین در روز دوشنبه مارس 26 به دلیل ضعیف بودن تقاضا در بازار ورق، همچنان با روند کاهشی مواجه بود. قیمت ورق سیاه شانگهای معادل 3700-3،750 یوان (586-594 دلار) در هر تن بود، که در حدود 50-60 یوان به ازای هر تن کاهش داشت.

شمال چین (تیانجین): قیمت ورق سیاه تیانجین در حدود 3،670-3،700 یوان به ازای هر تن اعلام شد، که تا میزان 40 یوان به ازای هر تن کاهش یافت.

به گفته منابع خبری، قیمت بیلت نیز  در صبح روز جمعه، پس از اتمام یک رشد بزرگ چند روزه، کاهش پیدا کرد. این کاهش، با ضعف در بازار همراه شده و نهایتا منجر به کاهش لحظه ای قیمت ورق سیاه در معاملات  روز جمعه گردید.

قیمت ورق گالوانیزه

بازار صادرات شاخص قیمت ورق سیاه چین: معادل 571.56 دلار به ازای هر تن فوب اعلام شد، که در حدود 14.30 دلار به ازای هر تن کاهش یافت. منابع خبری گفتند که شرکت جیانگسو واقع در شانگهای، پیشنهادات خود را برای صادرات این محصول تا میزان 20 دلار به ازای هر تن کاهش داد، در حالی که قیمت هفته گذشته در بازار داخلی چین معادل 570 دلار به ازای هر تن بوده است.

طبق گزارشات، شرکت آنفنگ واقع در هبی نیز پیشنهادات خود را تا 20 دلار به ازای هر تن کاهش داد و قیمت این محصول را به 560 دلار در هر تن رساند. این در حالی است که سایر کارخانه های عمده همچنان به اعمال استراتژی های قیمت گذاری خود ادامه می دهند. انتظار می رود که آن ها در روز سه شنبه پیشنهادات جدیدی را ارائه کنند، در حالی که اکثر خریداران خارجی در انتظار کاهش مجدد قیمت ها در بازار چین هستند.

 چالش بازار جهانی در روزهای جاری

 یکی از صادر کنندگان اهل بیجینگ گفت: “قیمت ورق سیاه در بازار داخلی به زودی با کاهش روزانه و بیش از حد، مواجه خواهد شد. این برای ما مهم نیست که پیشنهادات خود را با در نظر گرفتن اوضاع فعلی بازار لحاظ کنیم؛ چرا که در حال حاضر اکثر وارد کنندگان و معامله گران صادراتی مستقر در پکن، پیشنهادات خود را ارائه می دهند.

”  معاملات آتی شانگهای  بیش ترین معاملات گزارش شده برای فروش ورق گرم در ماه می، در روز پنج شنبه و با مبلغی معادل 3,513 یوان در هر تن، شنیده شد که نسبت به جمعه گذشته، 23 یوان در هر تن افزایش پیدا کرده است.

کاهش قیمت بیلت و اسلب بازار داخلی چین

در طی هفته گذشته قیمت بیلت و اسلب بازار داخلی چین کاهش داشته در حالی که سطح فعالیت های تجاری پایین بوده است. میانگین قیمت اسلب و بیلت به میزان 600 دلار به ازای هر تن گزارش شده است. در طی هفته گذشته قیمت آتی فلزات در چین کاهش یافت که تاثیر منفی بر بازار بیلت و اسلب گذاشت. اگرچه تولیدکنندگان آهن آلات تمایل دارند قیمت های خود را افزایش دهند ولی تجار قیمت های خود را پایین تر اعلام می کنند. با توجه به کاهش قیمت های اخیر انتظار می رود قیمت اسلب و بیلت در هفته پیش رو روند ثابتی داشته باشد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0