0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

رشد آرام شاخص هاي قراضه بازار آهن آلات تركيه

از چند روز قبل كه ترك ها خريد قراضه مورد نياز ماه May را آغاز كرده اند؛ شاخصهاي قراضه وارداتي به بازار آهن آلات تركيه به آرامي در حال افزايش هستند.

شاخص قراضه سنگين ۸۰:۲۰ وارداتي به تركيه از اروپا با افزايش ۱٫۶۸ دلار نسبت به روز جمعه به ۳ ۴۵٫۲۳ دلار CFR رسيد.همچنين شاخص قراضه وارداتي از امريكا با رشد ۲٫۶۹ دلار نسبت به جمعه به ۳۵۵٫۵۲ دلار CFR رسيد.

در آخرين معاملات يكي از توليد كننده هاي آهن آلات در اسكندرون ۳۰,۰۰۰ تن قراضه سنگين ۸۰:۲۰ را به قيمت ۳۵۲ دلار CFR خريداري كرده است.

ترامپ تعرفه هاي آهن آلات براي كانادا ، اتحاديه اروپا و مكزيك را به تأخير انداخت رئيس جمهور آمريكا تعرفه هاي وضع شده بر آهن آلات و آلومينيوم براي كشورهاي مكزيك ، كانادا و اعضاي اتحاديه اروپا را باز هم تا ۱ ژوئن به تعويق انداخت و اعلام نمود با كشورهاي آرژانتين ، استراليا و برزيل براي حذف دائم اين تعرفه ها به توافق رسيده است.

تصميم تمديد دوباره معافيت موقت از تعرفه ها براي اين كشورها درست چند ساعت قبل از تاريخ سررسيد ۱ مي اتخاذ شد. گفته شده جزئيات توافقات با استراليا ، برزيل و آرژانتين در اسرع وقت نهائي مي شود اما اعلام نخواهد شد.

تمهیدات جدید در جهت جلوگیری از واردات آمریکا

مذاكرات با كانادا ، مكزيك و كشورهاي اروپائي هم تا ۳۰ روز ديگر نهائي مي شود. به گفته كاخ سفيد در تمام اين مذاكرات تمركز بر جلوگيري از واردات و حفاظت از امنيت ملي آمريكا است و بعد از ۱ ژوئن معافيت از تعرفه ها تمديد نخواهد شد.

نخست وزير استراليا و وزير بازرگاني اين كشور اظهار داشته اند كشورها بايد براي جلوگيري از دامپينگ با واشينگتن همكاري داشته باشند . به گفته آنها معافيت استراليا از اين تعرفه ها نشان دهند روابط تجاري عادلانه بين اين كشور و ايالات متحده مي باشد و دوستي و اتحاد اين دو كشور بزرگ ناگسستني است .

قیمت آهن آلات

كره جنوبي هم با توافق بر سر كاهش ۳۰ درصدي صادرات به آمريكا توانست به معافيت دائم از اين تعرفه ها دست يابد اما هم چنان براي تعرفه هاي آلومينيوم با آمريكا در حال مذاكره است . اغلب بازارهاي آسيائي براي تعطيلات از روز سه شنبه بسته شده اند اما در بازار بورس لندن با توجه به چشم انداز عرضه آهن آلات و آلومينيوم احتمالا قيمت ها كاهش خواهد داشت .

تاثیر کاهش حجم واردات آهن آلات به آمریکا بر سایر بازارها

رئيس كميسيون آهن آلات در مجلس نمايندگان ايالات متحده اعلام كرده فولاد سازان آمريكائي نياز دارند كه در مقابل واردات از آنها محافظت شود و ابراز اميدواري كرده اين تعرفه ها بتواند با ايجاد يك سيستم سهميه اي حجم واردات به امریکا را محدود نمايد.

جمهوري خواهان در مجلس از اين كه اين تعرفه ها با افزايش قيمت آهن آلات و آسيب به صنايع پائين دستي و رقابت ها هشدار داده اند. گويا مكزيك ، كانادا و اتحاديه اروپا در مقابل پذيرش شروط ايالات متحده براي معافيت از اين تعرفه ها مقاومت مي كنند .

سخنگوي دولت بريتانيا هم اعلام كرده معافيت موقت اتحاديه اروپا مثبت است اما صنايع فولاد و آلومينيوم انگلستان هم نياز به حفاظت در برابر واردات دارد و ما نگران تأثير اين تعرفه ها بر تجارت جهاني هستيم و همچنان با اتحاديه اروپا براي رسيدن به يك راه حل جهت كاهش مازاد عرضه جهاني همكاري داشته باشند .

کاهش قیمت محصولات پوشش دار کشور ترکیه

به گفته منابع خبری قیمت ورق گالوانیزه و سایر محصولات پوشش دار طی هفته جاری کاهش یافته است که علت این امر کاهش شدید میزان تقاضا در این کشور اعلام شده است.

هم چنین کاهش میزان تقاضا علاوه بر بازار داخی این کشور در بازار صادراتی نیز مشاهده شده است. یکی از تولیدکنندگان آهن آلات در شمال ترکیه قیمت ورق گالوانیزه تولیدی خود را به میزان ۷۸۰ دلار به ازای هر تن در هفته جاری اعلام کرده است.

هم چنین تولیدکنندگان در جنوب ترکیه قیمت این محصول را به میزان ۸۱۰ دلار به ازای هر تن گزارش کرده اند که نسبت به قیمت ۸۲۵-۸۲۰ دلار به ازای هر تن قبلی کاهش یافته است. هم چنین برخی پیشنهادات نیز در محدوده ۷۹۰ دلار به ازای هر تن بوده است.

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی آهن آلات ترکیه به میزان ۷۹۰-۷۸۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۸۲۰-۷۹۰ دلار به ازای هر تن قبلی کاهش یافته است.

در شمال این کشور نیز قیمت این محصول به میزان ۸۷۰ دلار به ازای هر تن پیشنهاد شده است. تولیدکنندگان در جنوب نیز قیمت مشابهی به میزان ۹۱۰-۹۰۰ دلار به ازای هر تن گزارش کرده اند. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه بازار آهن آلات داخلی ترکیه به میزان ۹۰۰-۸۷۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۹۲۰-۸۸۰ دلار قبلی کاهش یافته است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری