0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

نوسانات اخیر قیمت ورق سیاه

بازار در بخش ورق فولادی طی هفته گذشته نوسانات زیادی را تجربه کرده است. نوسانات قیمت دلار در روزهای ابتدایی هفته گذشته سبب روند صعودی در بازار آهن آلات شده بود. این در حالی است که در روزهای پایانی هفته گذشته به دلیل روند نزولی قیمت دلار از این روند صعودی کاسته شده است و بازار مجددا به آرامش رسیده است.  قیمت ورق سیاه انزلی در نخستین روز هفته گذشته برای ورق فولادی 2 میلی متر به میزان 2750 تومان به ازای هر کیلو گزارش شده است. این در حالی است که در روزهای میانی هفته گذشته به علت افزایش نرخ ارز تولیدکنندگان مجددا قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت ورق سیاه را کاهش دادند.

به گفته منابع خبری قیمت ورق سیاه انزلی در روز سه شنبه هفته گذشته به میزان 2820 تومان اعلام گردیده است و در روز چهارشنبه نیز همزمان با سخنرانی رئیس جمهور و افت مجدد نرخ دلار قیمت ورق سیاه انزلی به میزان 2790 تومان رسیده است. این نوسانات به علت تغییرات زیاد نرخ ارز بوده است ولی در روزهای پایانی سال بازار مجددا آرام گرفته و میزان تقاضا برای خرید محصولات نیز کاهش داشته است.

هم چنین قیمت ورق سیاه 3 میلی متر در نخستین روز هفته گذشته افزایش یافته است و این افزایش قیمت حداکثر به میزان 60 تومان بوده است. این روند صعودی در روزهای پایانی هفته مجددا افت کرده و بازار در آرامش به سر می برد. در روز چهارشنبه قیمت ها مجددا ثابت شده ولی باز هم نسبت به قیمت اعلام شده در روزهای ابتدایی هفته بالاتر بوده است.

نوسانات روزهای پایانی هفته گذشته

قیمت ورق سیاه با ضخامت های کم تر از 15 میلی متر در روزهای پایانی هفته گذشته مجددا کاهشی بوده است و نسبت به قیمت اعلام شده در روزهای ابتدایی هفته حدودا به میزان 20 تومان کاهش یافته است. هم چنین کارخانجات اکسین و کاویان میزان عرضه کمی داشته اند و این امر بر روند کلی بازار تاثیرگذار بوده است. در حال حاضر برخی از ضخامت های ورق کارخانه کاویان در بازار وجود نداشته و با محدودیت عرضه مواجه شده است.

ورق سیاه اصفهان

بنابراین این محدودیت عرضه بر قیمت ورق سیاه کارخانجات اکسین و کاویان تاثیر داشته است و قیمت ها اندکی روند صعودی را در پیش گرفته است. بنابر رصدهای صورت گرفته مشاهده می شود که در حال حاضر میزان تقاضا برای خرید ورق سیاه در بازار با افت شدیدی مواجه شده است و میزان صادرات این محصول نیز روند کاهشی داشته است بنابراین میزان عرضه و تقاضا در بازار این محصول هماهنگی چندانی نداشته و بازار بایستی برای این محصول تمهیدات اساسی را در پیش بگیرد.

هم چنین بنابر گزارش های رسیده قیمت ورق سرد نیز روند صعودی داشته است. در روز یکشنبه میزان عرضه کاهش یافته و به همین دلیل قیمت ها حدودا به میزات 100 تومان به ازای هر کیلو افزایش یافتند. این در حالی است که در روزهای پایانی هفته گذشته قیمت این محصول نیز مجددا با افت روبرو شده است و بازار به آرامش رسیده است.

مشکل بزرگ کمبود میزان تقاضا

با این حال هنوز مشکل کمبود تقاضا برای خرید محصولات فولادی مهم ترین مشکل موجود در بازار آهن آلات می باشد که علت عمده آن نوسانات نرخ ارز و نوسانات کلی بازار می باشد. در بازار ورق گالوانیزه نیز تقریبا همین روند حکمفرما بوده است و به علت نوسانات نرخ ورق سرد این محصول نیز طی هفته گذشته روند صعودی را در پیش گرفته است.

قیمت ورق گالوانیزه در کارخانجات داخلی طی هفته گذشته حدودا به میزان 120 تومان به ازای هر کیلو افزایش یافته است در حالی که میزان تقاضا برای خرید این محصولات هم چنان پایین می باشد. قیمت ورق سیاه فولاد طی هفته گذشته هم چون سایر محصولات روند نزولی داشته است.

قیمت ورق سیاه فولاد به ضخامت 8 میلی متر به میزان 2620 تومان گزارش شده است که نسبت به قیمت اعلام شده در روزهای پایانی هفته گذشته روند نزولی داشته است. برای هفته جاری نمی توان پیش بینی واضحی نسبت به روند تغییرات قیمت ها داشت ولی پیش بینی ها با توجه به روند دو روز نخست هفته جاری این است که قیمت ها روند نزولی را در پیش گیرند و قیمت محصولات با توجه به افت نرخ دلار روند نزولی را در پیش خواهد گرفت.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0