0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

کاهش قیمت پروفیل جنوب اروپا و بازگشت  تولید کارخانجات

قیمت پروفیل در جنوب اروپا طی هفته جاری روند نزولی را در پیش گرفته است چراکه میزان تقاضا برای خرید این محصولات کاهش یافته است و قیمت های معاملاتی نیز افزایش یافته است به خصوص در کشور ایتالیا قیمت پروفیل کاهش بیشتری یافته است. برخلاف روند نزولی در قیمت پروفیل در جنوب اروپا، کارخانجات در این منطقه انتظار دارند که سطح میزان تقاضا در نیمه اول سال ۲۰۱۸ افزایش یابد. کارخانجات این کشورها امیدوارند که قیمت پروفیل برای ماه ژانویه بهبود یابد. برخی از تولیدکنندگان نیز قیمت پروفیل تولیدی خود را در حال حاضر افزایش داده اند. ارزیابی متال بولتن از قیمت پروفیل تولیدی جنوب اروپا به میزان ۶۲۰-۶۱۰ یورو (۷۳۴-۷۲۳ دلار) به ازای هر تن تا روز چهارشنبه بوده که نسبت به قیمت ۶۳۵-۶۱۰ یورو به ازای هر تن قبلی کاهش یافته است.

این در حالی است که در کشورهای شمال اروپا قیمت پروفیل تولیدی به میزان ۶۶۰-۶۴۰ یورو به ازای هر تن ثابت باقی مانده است. بازار خواستار کاهش قیمت پروفیل تولیدی کارخانجات شده است. به گفته منابع خبری کارخانجات این کشور در نظر دارند قیمت پروفیل تولیدی خود را در نیمه اول سال آینده افزایش دهند و آن طور که به نظر می رسد افزایش قیمت پروفیل به میزان ۱۰ یورو به ازای هر تن امکان پذیر خواهد بود. تامین کنندگان این محصول در کشور ایتالیا در تلاشند قیمت پروفیل تولیدی خود را برای نیمه اول سال آینده افزایش دهند ولی این امر در بخش قوطی بسیار مشکل می باشد. علت این امر این است که میزان موجودی این محصولات در حال حاضر بالا بوده و تولیدکنندگان قادر به افزایش قیمت های پیشنهادی نمی باشند. با این حال یکی از تولیدکنندگان بیان کرده است که تصمیم دارد قیمت پروفیل تولیدی خود را در ماه ژانویه سال آینده به میزان ۴۰-۳۰ یورو به ازای هر تن افزایش دهد.

قیمت های پیشنهادی توزیع کنندگان پروفیل

این در حالی است که توزیع کنندگان این محصول در کشورهای شمال اروپا تردید دارند که کارخانجات واقع در جنوب اروپا در سال جاری موفق به افزایش قیمت پروفیل تولیدی خود شوند. یکی از تاجران اظهارکرده است که در حال حاضر هیچ افزایش قیمتی مشاهده نمی شود. ثبات نسبی در قیمت پروفیل تولیدی مشاهده شده است. با این حال مشاهده می شود که کارخانجات در تلاش برای افزایش قیمت پروفیل تولیدی خود می باشند بنابراین پیش بینی می شود که کارخانجات در سال جاری قیمت های پیشنهادی خود را افزایش دهند. یکی دیگر از تولیدکنندگان راجع به بهبود قیمت پروفیل امیدواری کم تری نشان داده است. وی بیان کرده است که قیمت های پیشنهادی ما به هیچ وجه طی هفته های آتی تغییری نخواهد کرد و به نظر نمی رسد که برای ماه ژانویه نیز تغییر محسوسی در قیمت ها مشاهده شود. تولیدکنندگان پروفیل کشورهای جنوب اروپا اکثر روزهای سال را تحت فشار حاشیه سود اندک بوده اند. این حاشیه سود اندک ناشی از فاصله ایجاد شده ما بین قیمت ورق سیاه و قیمت پروفیل و قوطی می باشد.

در حال حاضر برخی از کارخانجات برنامه مشخصی را برای افزایش قیمت پروفیل تا نیمه اول سال ۲۰۱۸ طراحی کرده اند. براساس بررسی های آخرین قیمت ورق سیاه و قیمت پروفیل اعلام شده توسط متال بولتن تولیدکنندگان پروفیل هزینه ای در حدود ۱۰۰ یورو به ازای هر تن برای تبدیل ورق فولادی به پروفیل پرداخته اند. این هزینه ها سبب شده است که تولیدکنندگان نتوانند سود زیادی از تولید پروفیل داشته باشند. هم چنین ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار داخلی اروپا به میزان ۵۲۰-۵۰۰ یورو به ازای هر تن بوده است.

قیمت پروفیل اصفهان

بازار ورق سرد کشورهای اروپایی

هم چنین قیمت ورق سرد کشورهای اروپایی نیز طی هفته جاری به دنبال فعالیت اندک ثابت بوده است. ارزیابی ها از قیمت ورق سرد در بازار داخلی شمال اروپا به میزان ۶۳۰-۶۱۰ یورو (۷۴۶-۷۲۳ دلار) به ازای هر تن تا تاریخ ۶ ماه دسامبر ثابت بوده است. این ارزیابی ها براساس قیمت های کارآمد می باشد در حالی که پیشنهادات رسمی اعلام شده به میزان ۳۰-۱۰ یورو به ازای هر تن بیشتر از قیمت های ارزیابی شده می باشد. هم چنین ارزیابی ها از قیمت ورق سرد در بازار داخلی جنوب اروپا به میزان ۶۰۰-۵۷۰ یورو به ازای هر تن تا تاریخ ۶ ماه دسامبر بوده  که نسبت به قیمت ۶۰۰-۵۸۰ دلار به ازای هر تن قبلی اندکی کاهش یافته است. این ارزیابی ها براساس قیمت های فروش کارخانجات بوده در حالی که پیشنهادات رسمی شنیده شده حدودا به میزان ۲۰-۱۰ یورو به ازای هر تن بالاتر می باشد. در حال حاضر بازار ورق فولادی در کشورهای اروپایی آرام می باشد.

بنابراین به نظر می رسد که معاملات صورت گرفته در بازار داخلی این کشورها در نیمه اول سال ۲۰۱۸ به قیمت های بیشتری صورت گیرد. ارزیابی ها از قیمت ورق سرد وارداتی به جنوب اروپا به میزان ۵۹۰-۵۷۵ یورو به ازای هر تن تا تاریخ ۶ ماه دسامبر گزارش شده است که نسبت به قیمت ۵۸۵-۵۷۵ یورو به ازای هر تن قبلی اندکی افزایش یافته است. این ارزیابی ها براساس پیشنهادات شنیده شده در هند و کره جنوبی بوده است. این در حالی است که پیشنهادات شنیده شده از کشور ویتنام بسیار بالا  بوده و در محدوده ۶۰۰ یورو به ازای هر تن بوده است. هم چنین ارزیابی ها از قیمت ورق سرد وارداتی به شمال اروپا به میزان ۵۸۰-۵۷۰ یورو به ازای هر تن بوده در حالی که هفته گذشته این قیمت به میزان ۵۹۰-۵۷۰ یورو به ازای هر تن گزارش شده بود. این ارزیابی ها براساس آخرین معاملات شنیده شده در تایوان، کره جنوبی و هند بوده است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری