0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

کاهش قیمت پروفیل جنوب اروپا و بازگشت  تولید کارخانجات

قیمت پروفیل در جنوب اروپا طی هفته جاری روند نزولی را در پیش گرفته است چراکه میزان تقاضا برای خرید این محصولات کاهش یافته است و قیمت های معاملاتی نیز افزایش یافته است به خصوص در کشور ایتالیا قیمت پروفیل کاهش بیشتری یافته است. برخلاف روند نزولی در قیمت پروفیل در جنوب اروپا، کارخانجات در این منطقه انتظار دارند که سطح میزان تقاضا در نیمه اول سال 2018 افزایش یابد. کارخانجات این کشورها امیدوارند که قیمت پروفیل برای ماه ژانویه بهبود یابد. برخی از تولیدکنندگان نیز قیمت پروفیل تولیدی خود را در حال حاضر افزایش داده اند. ارزیابی متال بولتن از قیمت پروفیل تولیدی جنوب اروپا به میزان 620-610 یورو (734-723 دلار) به ازای هر تن تا روز چهارشنبه بوده که نسبت به قیمت 635-610 یورو به ازای هر تن قبلی کاهش یافته است.

این در حالی است که در کشورهای شمال اروپا قیمت پروفیل تولیدی به میزان 660-640 یورو به ازای هر تن ثابت باقی مانده است. بازار خواستار کاهش قیمت پروفیل تولیدی کارخانجات شده است. به گفته منابع خبری کارخانجات این کشور در نظر دارند قیمت پروفیل تولیدی خود را در نیمه اول سال آینده افزایش دهند و آن طور که به نظر می رسد افزایش قیمت پروفیل به میزان 10 یورو به ازای هر تن امکان پذیر خواهد بود. تامین کنندگان این محصول در کشور ایتالیا در تلاشند قیمت پروفیل تولیدی خود را برای نیمه اول سال آینده افزایش دهند ولی این امر در بخش قوطی بسیار مشکل می باشد. علت این امر این است که میزان موجودی این محصولات در حال حاضر بالا بوده و تولیدکنندگان قادر به افزایش قیمت های پیشنهادی نمی باشند. با این حال یکی از تولیدکنندگان بیان کرده است که تصمیم دارد قیمت پروفیل تولیدی خود را در ماه ژانویه سال آینده به میزان 40-30 یورو به ازای هر تن افزایش دهد.

قیمت های پیشنهادی توزیع کنندگان پروفیل

این در حالی است که توزیع کنندگان این محصول در کشورهای شمال اروپا تردید دارند که کارخانجات واقع در جنوب اروپا در سال جاری موفق به افزایش قیمت پروفیل تولیدی خود شوند. یکی از تاجران اظهارکرده است که در حال حاضر هیچ افزایش قیمتی مشاهده نمی شود. ثبات نسبی در قیمت پروفیل تولیدی مشاهده شده است. با این حال مشاهده می شود که کارخانجات در تلاش برای افزایش قیمت پروفیل تولیدی خود می باشند بنابراین پیش بینی می شود که کارخانجات در سال جاری قیمت های پیشنهادی خود را افزایش دهند. یکی دیگر از تولیدکنندگان راجع به بهبود قیمت پروفیل امیدواری کم تری نشان داده است. وی بیان کرده است که قیمت های پیشنهادی ما به هیچ وجه طی هفته های آتی تغییری نخواهد کرد و به نظر نمی رسد که برای ماه ژانویه نیز تغییر محسوسی در قیمت ها مشاهده شود. تولیدکنندگان پروفیل کشورهای جنوب اروپا اکثر روزهای سال را تحت فشار حاشیه سود اندک بوده اند. این حاشیه سود اندک ناشی از فاصله ایجاد شده ما بین قیمت ورق سیاه و قیمت پروفیل و قوطی می باشد.

در حال حاضر برخی از کارخانجات برنامه مشخصی را برای افزایش قیمت پروفیل تا نیمه اول سال 2018 طراحی کرده اند. براساس بررسی های آخرین قیمت ورق سیاه و قیمت پروفیل اعلام شده توسط متال بولتن تولیدکنندگان پروفیل هزینه ای در حدود 100 یورو به ازای هر تن برای تبدیل ورق فولادی به پروفیل پرداخته اند. این هزینه ها سبب شده است که تولیدکنندگان نتوانند سود زیادی از تولید پروفیل داشته باشند. هم چنین ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار داخلی اروپا به میزان 520-500 یورو به ازای هر تن بوده است.

قیمت پروفیل اصفهان

بازار ورق سرد کشورهای اروپایی

هم چنین قیمت ورق سرد کشورهای اروپایی نیز طی هفته جاری به دنبال فعالیت اندک ثابت بوده است. ارزیابی ها از قیمت ورق سرد در بازار داخلی شمال اروپا به میزان 630-610 یورو (746-723 دلار) به ازای هر تن تا تاریخ 6 ماه دسامبر ثابت بوده است. این ارزیابی ها براساس قیمت های کارآمد می باشد در حالی که پیشنهادات رسمی اعلام شده به میزان 30-10 یورو به ازای هر تن بیشتر از قیمت های ارزیابی شده می باشد. هم چنین ارزیابی ها از قیمت ورق سرد در بازار داخلی جنوب اروپا به میزان 600-570 یورو به ازای هر تن تا تاریخ 6 ماه دسامبر بوده  که نسبت به قیمت 600-580 دلار به ازای هر تن قبلی اندکی کاهش یافته است. این ارزیابی ها براساس قیمت های فروش کارخانجات بوده در حالی که پیشنهادات رسمی شنیده شده حدودا به میزان 20-10 یورو به ازای هر تن بالاتر می باشد. در حال حاضر بازار ورق فولادی در کشورهای اروپایی آرام می باشد.

بنابراین به نظر می رسد که معاملات صورت گرفته در بازار داخلی این کشورها در نیمه اول سال 2018 به قیمت های بیشتری صورت گیرد. ارزیابی ها از قیمت ورق سرد وارداتی به جنوب اروپا به میزان 590-575 یورو به ازای هر تن تا تاریخ 6 ماه دسامبر گزارش شده است که نسبت به قیمت 585-575 یورو به ازای هر تن قبلی اندکی افزایش یافته است. این ارزیابی ها براساس پیشنهادات شنیده شده در هند و کره جنوبی بوده است. این در حالی است که پیشنهادات شنیده شده از کشور ویتنام بسیار بالا  بوده و در محدوده 600 یورو به ازای هر تن بوده است. هم چنین ارزیابی ها از قیمت ورق سرد وارداتی به شمال اروپا به میزان 580-570 یورو به ازای هر تن بوده در حالی که هفته گذشته این قیمت به میزان 590-570 یورو به ازای هر تن گزارش شده بود. این ارزیابی ها براساس آخرین معاملات شنیده شده در تایوان، کره جنوبی و هند بوده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0