0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

زنگ خطر برای بهای بیلت سی آی اس به صدا درآمد.

کاهش قیمت آهن آلات در بازار داخلی چین خیال توقف ندارد. پس از افت ۴۰ یوانی دیروز بیلت تانگشان، امروز نیز ۳۰ یوان افت دیگر در بهای شمش شمال چین مشاهده شد. موجودی بالای محصولات نهایی تجار و عدم تقاضای موثر از سوی خریداران نهایی باعث شده تا نقدینگی تجار در انبارهای محصولات حبس شده و آنها را مجبور به دادن تخفیفات بیشتر برای فروش بخشی از موجودی خود کرده است.

با افت بهای داخلی شمش فولاد چین و افزایش موجودی انبارهای تجار و تولیدکنندگان آهن آلات ، قیمت های صادراتی چین نیز روندی کاهشی در پیش گرفته است. در حال حاضر، قیمت پیشنهادی فروشندگان چینی در حدود ۵۳۵ دلار به ازای هر تن می باشد، اما بنا به اخبار رسیده به پلنر، برخی در محدوده ۵۱۵ تا ۵۲۰ دلار نیز حاضر به فروش می باشند. این محدوده، اختلاف زیادی با پیشنهادات منطقه سی آی اس که در حال حاضر حدود ۵۴۵ دلار به ازای هر تن می باشد، ایجاد نموده است که می تواند عامل فشار بر قیمت منطقه سی آی اس باشد.

از طرفی، سکوت در بازار قراضه وارداتی ترکیه برای دو هفته متوالی نشان می دهد که خریداران ترک در حال چانه زنی برای کاهش قیمت پیشنهادی عرضه کنندگان می باشند. هم چنین، تنها موتور پیشران قیمت میلگرد امروز ترکیه در هفته گذشته افت نرخ برابری لیر در برابر دلار بود، در حالی که بسیاری انتظار افت قیمت میلگرد ترکیه در هفته گذشته را داشتند که با توجه به سطوح قیمت فعلی و افت تقاضا در بازارهای داخلی و صادراتی چندان دور از انتظار نیست.

بر اساس یافته های پلنر در تبادل نظر با فعالان بازار در داخل و خارج از کشور، بهای بیلت سی آی اس در آستانه یک روند اصلاحی طی ۴ ماه آینده قرار گرفته است. روندی که با ادامه افت قیمت آهن آلات در بازار داخلی چین و هجوم عرضه کنندگان چینی به بازارهای سنتی خود، و نیز تلاش عرضه کنندگان روسیه، کره جنوبی و ژاپن برای عرضه محصولات خود در این منطقه با اعمال تعرفه های وارداتی آمریکا ممکن است کاهش چشمگیری را بر بهای شمش دریای سیاه منجر شود. در صورت افت بهای شمش سی آی اس بیش از ۵۳۹ دلار به ازای هر تن، می توان انتظار کاهش تا ۵۲۲ دلار به ازای هر تن را نیز داشت.

قیمت میلگرد بناب

افت مجدد بهای سنگ آهن، انتظارات منفی در بازار ادامه دارد.

بهای سنگ آهن در بنادر شمال چین امروز را نیز با کاهش پشت سر گذاشت، اگرچه سرعت افت به مانند روزهای دیگر نبود. بسیاری معتقدند که رشد بهای سنگ آهن در دوره پیش رو جزء احتمالات بازار نمی باشد.

در معاملات روز سه شنبه، بهای سنگ آهن عیار ۶۲ با ۰/۵ دلار افت دیگر به زیر ۶۷ دلار به ازای هر تن سی اف آر افت نمود. همچنین بهای سنگ آهن در معاملات صبح بازار دالیان ۳/۵ دلار کاهش یافت. دلیل این افت به مانند چند روز گذشته، افزایش موجودی انبارها و تقاضای ضعیف در سطح بازار فیزیکی می باشد. از طرفی، روند ادامه دار افت بهای آهن آلات و پایین بودن سطح ساخت و ساز نیز عامل فشار دیگری بر قیمت نهاده های تولید می باشد. فعالان بازار معتقدند هیچگونه نشانه مثبتی برای افزایش بهای سنگ آهن در حال حاضر به چشم نمی خورد.

انجمن آهن و فولاد چین نیز امروز اعلام کرد که افزایش چشمگیری در قیمت آهن آلات طی دوره پیش رو اتفاق نخواهد افتاد و انتظار می رود که قیمت ها در سطوح فعلی نوسان داشته باشند.

با رشد موجودی بنادر به بیش از ۱۶۰ میلیون تن، حتی افزایش سطح تجارت نیز موفق نشده تا بهای سنگ آهن را از افت باز دارد. عرضه مواد پر عیار چندان زیاد نیست و فولادسازان با داشتن موجودی کافی و با توجه به شدت گرفتن تمهیدات زیست محیطی، دست به خرید این مواد می زنند.

خريداران قيمتهاي جديد اسلب CIS را پذيرفتند

با پذيرش قيمتهاي افزايش يافته هفته قبل از سوي خريداران در ارزيابي اين هفته متال بولتن قیمت اسلب CIS در محدوده 580 تا 585 دلار FOB درياي سياه نسبت به 580 تا 590 دلار FOB هفته قبل قرار گرفت.

محدوديت در عرضه اسلب به بازار از سوي CIS و برزيل خريداران را وادار به پذيرش قيمتهاي جديد نمود.

كارشناسان بازار همچنين به  تقاضاي بالاي اسلب در بازار تركيه و تقاضاي مطلوب محصولات  نهايي  فولادي اشاره كردند.

محموله بزرگي از اسلب اوكراين به قيمت 605 دلار CFR به تركيه بت فروش رسيد.با در نظر گرفتن كرايه حمل دريائي اين محموله 585 دلار FOB فروخته شده است.

همچنين محموله ديگري به قيمت 600 دلار CFR به يك خريدار ايتاليايي به فروش رسيد كه معادل 580 دلار FOB خواهد بود.

اين دو محموله جمعا به 50,000 تن مي رسيد

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0