0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افت قیمت ورق رول گرم و سرد ایران

قیمت ورق رول گرم و سرد وارداتی در ایران در هفته منتهی به چهارشنبه ۱۸ اکتبر، به دلیل کاهش عرضه و معاملات منعقد شده، کاهش یافته است. به گفته منابع خبری فعالیت‌ خرید ورق گرم و ورق سرد تحت تاثیر کاهش ارزش پول ملی ایران در مقابل دلار آمریکا و هم چنین محدودیت های به وجود آمده راجع به حمل و نقل از بندر آستاراخان روسیه به دلیل کمبود کشتی؛ با محدودیت مواجه گردیده است. هم چنین به گفته برخی از تاجران در حال حاضر حدود ۱۰۰۰۰۰ تن انواع محصولات تخت فولادی از قبیل ورق گرم و ورق سرد در بندر آستاراخان دپو گردیده است. این در حالی است که به دلیل فقدان کشتی (برای حمل محصولات فولادی) امکان انتقال این محموله به ایران در حال حاضر میسر نمی باشد؛ چرا که در فصل پاییز، کشور روسیه فعالیت خود را روی صادرات غلات متمرکز کرده است. مطابق با مطالب منتشر شده در سایت Oanda.com در تاریخ ۱۸ ماه اکتبر یک دلار آمریکا برابر با ۳۴۱۸۸ ریال ایران بوده و این در حالی است که این رقم در هفته گذشته به میزان ۳۳۱۵۹ ریال اعلام گردیده بود.

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق رول گرم وارداتی به ایران ضخامت ۲ میلی متر در تاریخ ۱۸ ماه اکتبر به میزان ۵۷۵-۵۶۵ دلار به ازای هر تن تحویل در بندر ایران بوده است.در حالی که هفته گذشته قیمت ورق رول گرم وارداتی به ایران برابر با ۵۸۵-۵۷۵ دلار به ازای هر تن اعلام شده بود. اخبار رسیده حاکی از آن است که در روزهای پایانی هفته گذشته شایعه‌ای مبنی بر فروش یک محموله ورق رول گرم روسیه به نرخ ۴۶۸ یورو ( ۵۵۱ دلار) به ازای هر تن به صورت فوب آستاراخان؛ به ایران وجود داشته است؛ هم چنین با احتساب ۲۵ دلار هزینه حمل و نقل به ایران؛ این رقم معادل با ۵۷۶ دلار به ازای هر تن به صورت cfr تحویل در بندر خواهد بود. با این حال این اطلاعات نمی تواند بطور گسترده، در زمان انتشار این گزارش مورد تایید واقع گردد. پیشنهاد اخیر تولیدکنندگان روسیه روی قیمت ورق گرم به میزان ۴۷۵-۴۶۵ یورو به ازای هر تن فوب آستاراخان شنیده شده است و این در حالی است که پیش خرید جدیدی در هفته گذشته شنیده نشده است. پیشنهاد ارائه شده در خصوص ورق رول گرم ضخامت ۲ میلی متر از مبدا قزاقستان؛ روی قیمت ۵۵۰ دلار به ازای هر تن فوب Aktau  یا معادل ۵۶۵ دلار به ازای هر تن تحویل بندر انزلی در شمال ایران شنیده شده است. گفته می شود که این قیمت توسط چندین شرکت تجاری قابل استناد بوده است.

خرید ورق اصفهان

ارزيابي متال بولتن از قیمت ورق رول سرد وارداتی با ضخامت ۲۵/۱-۵/۰ میلی متر ایران در روز چهارشنبه مطابق با ۶۰۵-۵۹۵ دلار به ازای هر تن با شرایط تحویل بندر ایران بوده است. این در حالی است که قیمت ورق رول سرد با همین شرایط هفته گذشته ۶۳۲-۶۲۵ دلار به ازای هر تن بوده است. یک محموله از مبدا قزاقستان روی قیمت ۵۸۰ دلار به ازای هر تن فوب  Aktaیا معادل ۵۹۵ دلار به ازای هر تن تحویل بندر انزلی توسط یک تاجر پیش خرید گردید. پیشنهادات مطرح شده اخیر ورق رول سرد روسیه نیز روی قیمت ۵۱۵ یورو به ازای هر تن فوب آستاراخان شنیده شده است؛ با این حال پیش خریدی در این سطح از قیمت ها انجام نشده است، چراکه مشتریان معتقدند این قیمت های پیشنهادی بسیار بالا می باشد.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0
سوالات و نظرات کاربران
نمایش موافق ترین ها
  0
  سوالات و نظرات کاربران
  اختیاری
  اشتراک گذاری