0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

کاهش قیمت در چین به دلیل تقاضای ضعیف

قیمت ورق سیاه صادراتی چین در میان تقاضای ضعیف هم در داخل و هم در خارج از کشور کاهش یافته است. سهامداران برای خلاص شدن از موجودی انبارهای خود ، تخفیف های زیادی را ارائه داده اند، در حالی که در بازار صادرات، اکثر معامله گران فروش های کوتاه مدتی داشتند، که فشار بر قیمت های بازار را افزایش می دهد.

کارخانه های بزرگ چین، قیمت ورق سیاه 3-12 میلی متری را با نرخ 580 تا 590 دلار در هر تن فوب ارائه می دهند که 15 تا 20 دلار کمتر از یک هفته پیش است. با این حال، حتی این قیمت ورق سیاه برای خریداران خارجی بسیار جذاب نیست. اکثر آنها ترجیح می دهند منتظر بمانند و ببینند که نتیجه قیمت ها چه می شود.

با این حال بعید به نظر می رسد که قیمت ها در آیندۀ نزدیک به قبل بازگردند. با توجه به روند رو به رشد قوی، معامله گران تهاجمی تر شده اند. کسانی که نمایندگان فروش می باشند، در هفته گذشته قیمت ورق سیاه را  حودود 590 دلار در هر فوب تعیین کردند، که به این ترتیب فرصتی برای فروش کوتاه مدت خود داشتند.

افزایش رقابت در بازار ورق سیاه

در حال حاضر آنها قیمت ورق سیاه را در حدود 580 تا 590  دلار در هر تن فوب ارائه می دهند. اکثر آنها مطمئن هستند که این سطح نیز در هفته های آینده قابل دستیابی خواهد بود.تاجائیکه یکی ازتاجران بزرگ شانگهای به متال اکسپرت گفت: “کارخانه ها همچنان فضا برای کاهش قیمت خرید ورق سیاه دارند. هزینه تولید آنها تقریباً 580 تا 590 دلار در هر تن فوب است .”

طی این هفته در بازارهای مختلفی مانند اندونزی، ویتنام و حتی ایران، قیمت ورق سیاه از چین در حدود 580 دلار در هر تن از سی اف آر عرضه شده است. گرچه قیمت های چین بسیار رقابتی تر شده اند، اما خریداران به سرعت چنین پیشنهاداتی را قبول نمی کنند.

انتظار می رود که قیمت ورق سیاه در بازار در حال افزایش باشد زیرا قیمت در این هفته به شدت کاهش یافته است. فروشندگان محلی پیشنهادات قیمت خرید ورق سیاه خود را از روز چهارشنبه گذشته به طور متوسط ​​به میزان 297 یوان در هر تن (43 دلار در هر تن) کاهش داده اند. یکی از نمایندگان داخلی به متال اکسپرت اظهار داشت که تمام ورق های موجود در انبارها را به فروش می رسانند، زیرا “نگهداری فولاد در انبارها خیلی پر مخاطره است.”

قیمت ورق سیاه مرکزآهن

کاهش قیمت ورق سیاه چین

یکی از بزرگترین شرکت های فولاد سازی چین، یعنی گروه آهن و فولاد ووهان، ویسکو (WISCO) کاهش قیمت خرید ورق سیاه داخلی تولید ماه می خود را پس از اعلام کاهش قیمت ورق سیاه شرکت بائو استیل ، اعلام کرد. سیاست های کاهش قیمت ورق سیاه هر دو شرکت بر اساس تمایلات نزولی در مورد تقاضای فولاد ، و روند نزولی کلی بازار فولاد  که در حال حاضر در بازار دیده می شود، می باشد.

به این ترتیب، شرکت ویسکو قیمت خرید ورق سیاه داخلی خود را 51 دلار در هر تن (351 یوان در هر تن) با احتساب 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده، نسبت به پیشنهادات قیمت ، کاهش داده است.در حالی که متال اکسپرت متذکر شد که قیمت ورق سیاه این شرکت به میزان17 دلار در هر تن پس از دوره بازبینی، کاهش داشته است.

تفاوت قیمت ورق سیاه کشورهای مستقل مشترک المنافع بسته به مقصد

قیمت ورق سیاه صادراتی کشورهای مستقل مشترک المنافع بسته به بازار متفاوت است. تقاضا از اروپا هنوز هم بسیار قوی است، و پشتیبانی لازم از عرضه کنندگان صورت می گیرد، در حالی که شرایط ضعیف در برخی از بازارهای خاورمیانه نیاز به اصلاح قیمت ورق سیاه دارد.

 کاهش عرضه به عنوان یکی از عوامل اصلی کمک به حفظ قیمت ورق سیاه اوکراین، باقی مانده است. علاوه بر این، رقابت با عرضه کنندگان خارجی در اروپا همچنان بی نظیر است، در حالی که قیمت ورق سیاه داخلی هیچ نشانه هایی از کاهش را نشان نمی دهد. در اروپای مرکزی و شرقی، قیمت قابل قبول برای ورق سیاه اوکراین در حدود 495 یورو در هر تن دی ای پی ثابت باقی مانده است، که این مبلغ کمی بالاتر از قیمت ورق سیاه است.

یکی از منابع بازار به متال اکسپرت گفت: ” در حال حاضر عرضه بسیار محدود می باشد، از جمله دربرخی از کارخانه های داخلی که در دوره  تعمیرات برنامه ریزی شده به سر می برند؛ شما می توانید یا با قیمت ورق سیاه ارائه شده خریداری کنید یا خرید را به تأخیر بیندازید، محدوده انتخاب خیلی بزرگ نیست.

افزایش میزان تقاضا خرید

” متال اکسپرت پیش از این اعلام کرده بود که فقط شرکت  متنویست  S.A. در بازار حضور دارد، زیرا کارخانه آهن و فولاد آلکوف (متعلق به ISD) با کمبود مواد اولیه مواجه شده است. شاخص قیمت ورق سیاه سابق اوکراین در جنوب اروپا در حدود 580 تا 590 دلار در هر تن سی اف آر می باشد،که این قیمت بدون تغییر ماهیانه ارائه شده است.

منابع دریایی در حوضه دریای سیاه و آزوف، قیمت ورق سیاه را از اوکراین حدود 580 تا 590 دلار در هر تن فوب ، و از روسیه 580 تا 590 دلار در هر تن فوب تعیین کرده اند. در ترکیه، از بخش کشتی سازی به طور عمده ، علاقه به خرید زیادی دیده می شود معاملات ورق سیاه با قیمت 580 تا 590 دلار در هر تن سی اف آر انجام شده است. بر اساس گزارشات ، در این خلیج قیمت ورق سیاه اوکراین در این ماه حدود 590 دلار در هر تن سی اف آر رزرو شده است که حداقل 15 دلار در هر تن از پیشنهادات ، کاهش داشته است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0