0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ثبات بازار داخلی خرید میلگرد کشور چین به دنبال کاهش میزان فعالیت خرید

بازار خرید میلگرد کشور چین در روز پنج شنبه مورخ ۱۶ نوامبر بسیار آرام بوده است و میزان فعالیت خرید این محصول کم بوده است. قیمت خرید میلگرد در بازار داخلی شرق چین به میزان ۴۱۲۰-۴۰۸۰ یوان (۶۲۲-۶۱۶ دلار) به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. قیمت این محصول در شمال چین نیز به میزان ۴۰۱۰-۳۹۷۰ یوان به ازای هر تن بوده که در این منطقه نیز نسبت به قیمت قبلی شاهد ثبات در بازار بوده ایم. خریداران نیز به دنبال مشاهده کاهش پیش خرید میلگرد در بازار داخلی این کشور از میزان فعالیت خرید خود کاسته اند.

خریداران قیمت خرید میلگرد تولیدی خود را ثابت نگه داشته اند در حالی که موجودی انبارهای آن ها بسیار بالا می باشد. برخی فعالان بازار بیان کرده اند که میزان موجودی میلگرد در بازار لحظه ای مجموعا به میزان ۶/۳ میلیون تن بوده که نسبت به میزان موجودی قبلی ۳۸۰۰۰۰ تن کاهش یافته است. ارزیابی متال بولتن از شاخص قیمت خرید میلگرد صادراتی به میزان ۱۳/۵۳۳ دلار به ازای هر تن می باشد که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۱۲/۲ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. فروشندگان میلگرد در بازار چین انتظار دارند که قیمت صادراتی برای خرید میلگرد افزایش یابد.

پیش بینی بازار داخلی خرید میلگرد چین

چراکه پیش بینی می شود با توجه به فرارسیدن فصل زمستان میزان تولید این محصول در کارخانجات کشور چین کاهش یافته و آن ها ناچار شوند قیمت میلگرد صادراتی خود را افزایش دهند. در حال حاضر قیمت های پیشنهادی کارخانجات برای خرید میلگرد به میزان ۵۴۰-۵۳۰ دلار به ازای هر تن اعلام گردیده است. فعالان بازار پیش بینی می کنند که خریداران این محصول قیمت های پیشنهادی خود در مناقصات را به زیر ۵۳۰ دلار به ازای هر تن کاهش دهند. با این حال خریداران قیمت خرید میلگرد پیشنهادی خود در مناقصات را به میزان ۵۰۵-۵۰۰ دلار به ازای هر تن پیشنهاد داده اند و به نظر می رسد که آن ها هیچ گونه برنامه ای برای واردات میلگرد از چین نخواهند داشت.

برخی پیشنهادات برای صادرات این محصول از هند و ترکیه به سنگاپور به قیمت ۵۲۵-۵۱۵ دلار به ازای هر تن شنیده شده است که نسبت به قیمت ۵۱۰-۵۰۵ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن افزایش یافته است. افزایش قیمت های پیشنهادی کشور چین فرصت هایی را برای صادرکنندگان میلگرد فراهم می کند. این در حالی است که دولت چین برنامه های جدیدی را برای کاهش میزان تولید میلگرد اتخاذ کرده است.

این برنامه ها تا پیش از به پایان رسیدن سال جاری اتخاذ گردیده و به زودی عملی خواهد شد. هم چنین در روز گذشته شمش در بازار این کشور به قیمت ۳۸۶۰ یوان به ازای هر تن معامله شده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۱۰ یوان به ازای هر تن کاهش یافته است. هم چنین بیشترین معاملات برای خرید میلگرد به قیمت ۳۶۸۰ یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت گذشته به میزان ۲۵ یوان به ازای هر تن کاهش یافته است.

میلگرد مرکزآهن

تقاضای ضعیف برای خرید میلگرد صادراتی ترکیه

میزان فعالیت خرید میلگرد در بازار صادراتی کشور ترکیه طی هفته گذشته و تا تاریخ ۱۶ ماه نوامبر کاهش شدیدی یافته است و خریداران تمایلی به خرید این محصول نشان نداده اند. پیشنهادات صادرکنندگان میلگرد برای قیمت این محصول به میزان ۵۳۰-۵۲۰ دلار به ازای هر تن بوده در حالی که قیمت های پیشنهادی خریداران در مناقصات به میزان ۵۱۰-۵۰۰ دلار به ازای هر تن می باشد. ارزیابی متال بولتن از قیمت خرید میلگرد صادراتی ترکیه به میزان ۵۲۰-۵۱۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۵۲۰-۵۰۵ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن اندکی افزایش یافته است.

به گفته منابع خبری تنها تعداد کمی محموله میلگرد به شمال آفریقا به فروش رسیده است و بازار خرید میلگرد صادراتی نسبتا آرام بوده است. هم چنین بازار کشور آمریکا و برخی از بازارهای عمده خرید میلگرد نیز نسبت به خرید این محصول از بازار ترکیه تمایلی نشان نداده اند. با این حال قیمت سیم مفتولی صادراتی کشور ترکیه نیز ثابت بوده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد صادراتی به خارج از ترکیه به میزان ۵۵۰-۵۴۰ دلار به ازای هر تن ثابت باقی مانده است.

کاهش قیمت میلگرد در امارات متحده عربی تحت تاثیر بازار جهانی

تولیدکنندگان میلگرد در بازار امارات متحده عربی قیمت های پیشنهادی خود را در روز پنج شنبه هفته گذشته کاهش دادند که این واکنش به دنبال تغییرات بازار جهانی بوده است. بزرگ ترین تولیدکننده فولاد کشور، امارات استیل، در حال حاضر قیمت خرید میلگرد تولیدی را به میزان ۲۰۱۶ درهم (۵۴۹ دلار) به ازای هر تن پیشنهاد داه است که نسبت به قیمت ۲۰۹۷ درهم به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته کاهش یافته است.

کارخانه کنارس نیز قیمت پیشنهادی خود برای میلگرد ۲۰۱۵ درهم به ازای هر تن اعلام کرده است که نسبت به قیمت ۲۰۹۱ درهم به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است. فعالان بازار در امارات متحده عربی انتظار دارند که قیمت ها به میزان ۱۰-۵ دلار به ازای هر تن کاهش یابد ولی در حال حاضر قیمت ها به میزان ۲۲-۲۱ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. میزان تقاضا برای خرید میلگرد در حال حاضر ثابت باقی مانده است و میزان فروش نیز نسبتا ثابت مانده است. دلیل این امر نیز کاهش قیمت های جهانی می باشد.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری