0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ثبات بازار داخلی خرید میلگرد کشور چین به دنبال کاهش میزان فعالیت خرید

بازار خرید میلگرد کشور چین در روز پنج شنبه مورخ 16 نوامبر بسیار آرام بوده است و میزان فعالیت خرید این محصول کم بوده است. قیمت خرید میلگرد در بازار داخلی شرق چین به میزان 4120-4080 یوان (622-616 دلار) به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. قیمت این محصول در شمال چین نیز به میزان 4010-3970 یوان به ازای هر تن بوده که در این منطقه نیز نسبت به قیمت قبلی شاهد ثبات در بازار بوده ایم. خریداران نیز به دنبال مشاهده کاهش پیش خرید میلگرد در بازار داخلی این کشور از میزان فعالیت خرید خود کاسته اند.

خریداران قیمت خرید میلگرد تولیدی خود را ثابت نگه داشته اند در حالی که موجودی انبارهای آن ها بسیار بالا می باشد. برخی فعالان بازار بیان کرده اند که میزان موجودی میلگرد در بازار لحظه ای مجموعا به میزان 6/3 میلیون تن بوده که نسبت به میزان موجودی قبلی 380000 تن کاهش یافته است. ارزیابی متال بولتن از شاخص قیمت خرید میلگرد صادراتی به میزان 13/533 دلار به ازای هر تن می باشد که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 12/2 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. فروشندگان میلگرد در بازار چین انتظار دارند که قیمت صادراتی برای خرید میلگرد افزایش یابد.

پیش بینی بازار داخلی خرید میلگرد چین

چراکه پیش بینی می شود با توجه به فرارسیدن فصل زمستان میزان تولید این محصول در کارخانجات کشور چین کاهش یافته و آن ها ناچار شوند قیمت میلگرد صادراتی خود را افزایش دهند. در حال حاضر قیمت های پیشنهادی کارخانجات برای خرید میلگرد به میزان 540-530 دلار به ازای هر تن اعلام گردیده است. فعالان بازار پیش بینی می کنند که خریداران این محصول قیمت های پیشنهادی خود در مناقصات را به زیر 530 دلار به ازای هر تن کاهش دهند. با این حال خریداران قیمت خرید میلگرد پیشنهادی خود در مناقصات را به میزان 505-500 دلار به ازای هر تن پیشنهاد داده اند و به نظر می رسد که آن ها هیچ گونه برنامه ای برای واردات میلگرد از چین نخواهند داشت.

برخی پیشنهادات برای صادرات این محصول از هند و ترکیه به سنگاپور به قیمت 525-515 دلار به ازای هر تن شنیده شده است که نسبت به قیمت 510-505 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن افزایش یافته است. افزایش قیمت های پیشنهادی کشور چین فرصت هایی را برای صادرکنندگان میلگرد فراهم می کند. این در حالی است که دولت چین برنامه های جدیدی را برای کاهش میزان تولید میلگرد اتخاذ کرده است.

این برنامه ها تا پیش از به پایان رسیدن سال جاری اتخاذ گردیده و به زودی عملی خواهد شد. هم چنین در روز گذشته شمش در بازار این کشور به قیمت 3860 یوان به ازای هر تن معامله شده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 10 یوان به ازای هر تن کاهش یافته است. هم چنین بیشترین معاملات برای خرید میلگرد به قیمت 3680 یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت گذشته به میزان 25 یوان به ازای هر تن کاهش یافته است.

میلگرد مرکزآهن

تقاضای ضعیف برای خرید میلگرد صادراتی ترکیه

میزان فعالیت خرید میلگرد در بازار صادراتی کشور ترکیه طی هفته گذشته و تا تاریخ 16 ماه نوامبر کاهش شدیدی یافته است و خریداران تمایلی به خرید این محصول نشان نداده اند. پیشنهادات صادرکنندگان میلگرد برای قیمت این محصول به میزان 530-520 دلار به ازای هر تن بوده در حالی که قیمت های پیشنهادی خریداران در مناقصات به میزان 510-500 دلار به ازای هر تن می باشد. ارزیابی متال بولتن از قیمت خرید میلگرد صادراتی ترکیه به میزان 520-510 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت 520-505 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن اندکی افزایش یافته است.

به گفته منابع خبری تنها تعداد کمی محموله میلگرد به شمال آفریقا به فروش رسیده است و بازار خرید میلگرد صادراتی نسبتا آرام بوده است. هم چنین بازار کشور آمریکا و برخی از بازارهای عمده خرید میلگرد نیز نسبت به خرید این محصول از بازار ترکیه تمایلی نشان نداده اند. با این حال قیمت سیم مفتولی صادراتی کشور ترکیه نیز ثابت بوده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد صادراتی به خارج از ترکیه به میزان 550-540 دلار به ازای هر تن ثابت باقی مانده است.

کاهش قیمت میلگرد در امارات متحده عربی تحت تاثیر بازار جهانی

تولیدکنندگان میلگرد در بازار امارات متحده عربی قیمت های پیشنهادی خود را در روز پنج شنبه هفته گذشته کاهش دادند که این واکنش به دنبال تغییرات بازار جهانی بوده است. بزرگ ترین تولیدکننده فولاد کشور، امارات استیل، در حال حاضر قیمت خرید میلگرد تولیدی را به میزان 2016 درهم (549 دلار) به ازای هر تن پیشنهاد داه است که نسبت به قیمت 2097 درهم به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته کاهش یافته است.

کارخانه کنارس نیز قیمت پیشنهادی خود برای میلگرد 2015 درهم به ازای هر تن اعلام کرده است که نسبت به قیمت 2091 درهم به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است. فعالان بازار در امارات متحده عربی انتظار دارند که قیمت ها به میزان 10-5 دلار به ازای هر تن کاهش یابد ولی در حال حاضر قیمت ها به میزان 22-21 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. میزان تقاضا برای خرید میلگرد در حال حاضر ثابت باقی مانده است و میزان فروش نیز نسبتا ثابت مانده است. دلیل این امر نیز کاهش قیمت های جهانی می باشد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0