0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افت قیمت ورق سیاه در بازار داخلی چین به دنبال کاهش فعالیت تجاری

قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور چین تا تاریخ ۲۴ نوامبر افت کرده است. قیمت ورق سیاه در بازار شرق چین به میزان ۴۱۳۰-۴۱۰۰ یوان (۶۲۷-۶۲۲ دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۱۰ یوان به ازای هر تن کاهش یافته است. در شمال چین نیز قیمت ورق سیاه به میزان ۴۱۰۰-۴۰۸۰ یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۴۰-۲۰ یوان به ازای هر تن کاهش یافته است.

در بازار فیوچرز چین قیمت ورق سیاه به میزان ۳۸۷۳ یوان به ازای هر تن بوده که علت این امر فعالیت تجاری کم در این بازار بوده است. بازار فیوچرز ضعیف در این کشور سبب شده است که فعالیت خرید نیز کاهش یافته و قیمت ورق سیاه در این بازار افت کند. با این حال قیمت ورق سیاه در بازار شرق و شمال چین به میزان ۵۰ یوان به ازای هر تن نسبت به هفته گذشته افزایش یافته است.

بازار صادراتی ورق سیاه چین

ارزیابی ها از شاخص قیمت ورق سیاه در بازار داخلی چین به میزان ۵۵۱ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت قبلی به میزان ۵/۰ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است. کارخانجات تولید فولاد در این کشور قیمت های پیشنهادی خود را در بازار صادراتی به میزان ۵۵۵-۵۵۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند و معاملات انجام شده را در محدوده ۵۶۰ دلار به ازای هر تن ثابت نگه داشته اند.

فعالان بازار بیان کرده اند که ممکن است کارخانجات قیمت های پیشنهادی خود در بازار صادراتی را طی هفته آینده به میزان بیشتری افزایش دهند و نسبت آینده این بازار نگران می باشند. هرچند قیمت های معاملات صادراتی افزایش کم تری یافته است. با این حال قیمت ورق سیاه در بازار صادراتی نسبت به بازار داخلی ۱۵ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.

تعدادی از کارخانجات در حال تعمیر و نگه داری بوده و تعدادی نیز ظرفیت تولید خود را کاهش داده اند. در نتیجه قیمت این محصول طی هفته آینده به علت کاهش میزان موجودی افزایش خواهد یافت. بیشترین معاملات صورت گرفته در این بازار به قیمت ۳۸۶۲ یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت قبلی به میزان ۵ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

ورق سیاه مرکزآهن

افت قیمت ورق سیاه پیشنهادی کره جنوبی به هند به میزان ۵ دلار به ازای هر تن

قیمت های پیشنهادی کره جنوبی به هند برای ورق سیاه طی هفته گذشته به میزان ۵ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. قیمت های پیشنهادی پایین تر کره جنوبی به میزان ۵۸۵-۵۸۰ دلار به ازای هر تن توسط واردکنندگان کشور هند مورد قبول نبوده است چراکه قیمت های پیشنهادی خریداران در مناقصات به میزان ۵۷۰-۵۶۵ دلار به ازای هر تن بوده است.

این در حالی است که قیمت های پیشنهادی کره جنوبی در محدوده ۵۹۰-۵۸۵ دلار به ازای هر تن ثابت باقی مانده است. واردکنندگان در کشور هند ممکن است حتی قیمت های پیشنهادی خود در مناقصات را به میزان بیشتری کاهش دهند. هیچ امکانی وجود ندارد که معاملات خرید ورق سیاه به میزان بیشتر از ۵۷۰ دلار به ازای هر تن پذیرفته شود. با احتساب هزینه حمل کالا برای واردات ورق سیاه از کره جنوبی به هند، این میزان از ۵۷۰ دلار به ازای هر تن به میزان ۵۹۱ دلار به ازای هر تن افزایش می یابد.

این در حالی است که قیمت این محصول در بازار لحظه ای به میزان ۳۹۰۰۰-۳۸۵۰۰ روپیه می باشد ولی قیمت وارداتی از کره جنوبی به میزان ۳۸۲۵۰ روپیه بوده است. یکی از واردکنندگان اعلام کرده است که هیچ حاشیه سودی برای واردات ورق سیاه از کره جنوبی به هند وجود ندارد. پیشنهادات از کشور چین به هند نیز به میزان در محدوده ۵۷۵-۵۷۰ دلار به ازای هر تن بوده است.

قیمت ورق چین اصفهان

بازار ورق سیاه وارداتی

هم چنین قیمت ورق سیاه وارداتی چین نیز در حال حاضر موجود نمی باشد چراکه هزینه این محصول به میزان ۴۳۰۰۰ روپیه با احتساب مالیات می باشد. ورق سیاه وارداتی از چین در معرض ۵/۱۲ درصد مالیات قرار گرفته است در حالی که واردکنندگان این محصول در کشور هند می توانند ورق سیاه موردنیاز خود را از کره جنوبی بدون در نظر گرفتن عوارض وارد کنند. با این حال قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور هند امکان دارد که در ماه دسامبر افزایش یابد و این اتفاق در صورتی رخ می دهد که قیمت ها در بازار جهانی افزایش یابد.

افزایش قیمت ها به دنبال افزایش قیمت در بازار جهانی خواهد بود. افزایش قیمت در بازار جهانی به دنبال کاهش میزان تولید فولاد و محصولات فولادی در کارخانجات واقع در کشور چین بوده و این موضوع بر قیمت ها در ماه دسامبر و سال جدید تاثیر خواهد داشت. قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور هند به میزان ۳۹۵۰۰-۳۹۰۰۰ روپیه به ازای هر تن تا تاریخ ۲۴ ماه نوامبر بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده در تاریخ ۱۰ ماه نوامبر ثابت باقی مانده است.

کارخانجات واقع در کشور هند به افزایش قیمت این محصول در بازار داخلی امیدوار بوده و تصمیم دارند که به زودی قیمت های پیشنهادی خود در بازار صادراتی را نیز افزایش دهند. قیمت این محصول در بازار صادراتی کشور هند به میزان ۵۵۵-۵۴۵ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ۵۵۰-۵۴۵ دلار به ازای هر تن قبلی اندکی افزایش یافته است. در حال حاضر کارخانجات تولید فولاد واقع در کشور هند در تلاش برای افزایش قیمت های خود می باشند.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0
سوالات و نظرات کاربران
نمایش موافق ترین ها
  0
  سوالات و نظرات کاربران
  اختیاری
  اشتراک گذاری