0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش نرخ ورق گالوانیزه و ورق سرد صادراتی کشور چین

نرخ ورق گالوانیزه و ورق سرد صادراتی کشور چین طی هفته گذشته روند صعودی داشته است. این در حالی است که ورق فولادی در بازار داخلی کشور چین نوسانات چندانی نداشته است و بازار داخلی این کشور در رکود بوده است.

نوسانات قیمت ورق سرد

ارزیابی ها از قیمت ورق سرد به ضخامت 1 میلی متر به میزان 623-618 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان 3 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. در حال حاضر فعالیت خرید در بازار صادراتی کشور چین تقریبا ضعیف بوده که علت این امر ثبات قیمت این محصول در بازار داخلی کشور چین و ارائه قیمت بالای این محصول می باشد.

به گفته برخی صادرکنندگان در این کشور هنوز هیچ معامله ای در بازار صادراتی رخ نداده است. با این حال به گفته برخی منابع خبری یکی از کارخانجات واقع در شمال چین قیمت ورق سرد پیشنهادی خود را به میزان 618 دلار به ازای هر تن اعلام کرده است و موفق به معامله ای شده است. برخی از کارخانجات نیز قیمت های بالایی پیشنهاد داده و قیمت ورق سرد تولیدی خود را به میزان 625 دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند.

صادرکنندگان انتطار دارند که برخی کارخانجات تخفیفاتی به میزان 5 دلار به ازای هر تن را ارائه دهند. قیمت ورق سرد در شانگهای به میزان 4930-4880 یوان (753-745 دلار) به ازای هر تن تا روز سه شنبه بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 10 یوان به ازای هر تن کاهش یافته است.

قیمت ورق گالوانیزه

نوسانات نرخ ورق گالوانیزه

در بخش ورق گالوانیزه نیز شاهد همین روند بودیم. به گزارش متال بولتن نرخ ورق گالوانیزه در حال حاضر به میزان 685-680 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 5 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. در حال حاضر فعالیت خرید این محصول در بازار صادراتی کاهش یافته است و میزان تقاضا افت کرده است.

بخشی از این روند تحت تاثیر فصل تعطیلات در این کشور می باشد و هم چنین این که بازار داخلی کشور چین طی روزهای اخیر افت شدیدی یافته است و این امر سبب جلوگیری از افزایش بیشتر نرخ ورق گالوانیزه در بازار صادراتی این کشور شده است.

با این حال ظرفیت کم موجود در بازار داخلی این کشور سبب تشویق فروشندگان کشور چین از کاهش سریع قیمت ورق گالوانیزه صادراتی خود شده است. برخی از کارخانجات این کشور در حال حاضر نرخ ورق گالوانیزه صادراتی خود را به میزان 685 و 695 دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند.

کاهش میزان صادرات ورق فولادی کشور چین

براساس آمار منتشر شده در 26 دسامبر کشور چین به میزان 262842 تن ورق سرد در ماه نوامبر صادر کرده است. این میزان نسبت به 277090 تن ورق سرد صادر شده در ماه نوامبر سال گذشته به میزان 1/5 درصد کاهش یافته است. این در حالی است که در ماه اکتبر سال جاری میزان صادرات این ورق به میزان 8/43 درصد افزایش یافته بود. با مقایسه ماهیانه متوجه می شویم که میزان صادرات در ماه نوامبر حدودا به میزان 8/34 درصد نسبت به 194934 تن محصول صادر شده در ماه اکتبر افزایش یافته است.

کره جنوبی، کلمبیا و فیلیپین سه وارد کننده عمده این محصول از کشور چین طی ماه گذشته بوده اند و به ترتیب به میزان 31441 تن، 23234 تن و 22776 تن محصول ورق سرد را از این کشور وارد کرده اند. در 11 ماه نخست سال جاری، کشور چین  حدودا به میزان 34/3 میلیون تن ورق سرد صادر کرده است که نسبت به میزان ورق سرد صادر شده طی سال گذشته به میزان 5/12 درصد کاهش یافته است.

قیمت ورق گالوانیزه مرکز آهن

روند رو به افت صادرات ورق فولادی کشور چین

صادرات ورق فولادی کشور چین طی هفته گذشته ثابت بوده است در حالی که قیمت این محصول طی ماه گذشته روند صعودی داشته است. علت این امر به گفته منابع خبری افت بازار ورق فولادی این کشور می باشد. ارزیابی ها از قیمت ورق فولادی صادراتی کشور چین به میزان 570-565 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 5 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

این در حالی است که بازار داخلی کشور چین در بخش ورق فولادی طی هفته گذشته ثابت بوده است. هم چنین هیچ معامله ای در بازار این کشور هنوز ثبت نشده است. برخی منابع اعلام کرده اند که پیشنهادات قیمت ورق فولادی به میزان 580 دلار به ازای هر تن بسیار بالا بوده و خریداران به خرید این محصول راضی نخواهند شد. قیمت ورق فولادی در بازار داخلی کشور چین به میزان 646-641 دلار به ازای هر تن اعلام گردیده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0