0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش نرخ ورق گالوانیزه و ورق سرد صادراتی کشور چین

نرخ ورق گالوانیزه و ورق سرد صادراتی کشور چین طی هفته گذشته روند صعودی داشته است. این در حالی است که ورق فولادی در بازار داخلی کشور چین نوسانات چندانی نداشته است و بازار داخلی این کشور در رکود بوده است.

نوسانات قیمت ورق سرد

ارزیابی ها از قیمت ورق سرد به ضخامت ۱ میلی متر به میزان ۶۲۳-۶۱۸ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان ۳ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. در حال حاضر فعالیت خرید در بازار صادراتی کشور چین تقریبا ضعیف بوده که علت این امر ثبات قیمت این محصول در بازار داخلی کشور چین و ارائه قیمت بالای این محصول می باشد.

به گفته برخی صادرکنندگان در این کشور هنوز هیچ معامله ای در بازار صادراتی رخ نداده است. با این حال به گفته برخی منابع خبری یکی از کارخانجات واقع در شمال چین قیمت ورق سرد پیشنهادی خود را به میزان ۶۱۸ دلار به ازای هر تن اعلام کرده است و موفق به معامله ای شده است. برخی از کارخانجات نیز قیمت های بالایی پیشنهاد داده و قیمت ورق سرد تولیدی خود را به میزان ۶۲۵ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند.

صادرکنندگان انتطار دارند که برخی کارخانجات تخفیفاتی به میزان ۵ دلار به ازای هر تن را ارائه دهند. قیمت ورق سرد در شانگهای به میزان ۴۹۳۰-۴۸۸۰ یوان (۷۵۳-۷۴۵ دلار) به ازای هر تن تا روز سه شنبه بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۱۰ یوان به ازای هر تن کاهش یافته است.

قیمت ورق گالوانیزه

نوسانات نرخ ورق گالوانیزه

در بخش ورق گالوانیزه نیز شاهد همین روند بودیم. به گزارش متال بولتن نرخ ورق گالوانیزه در حال حاضر به میزان ۶۸۵-۶۸۰ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۵ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. در حال حاضر فعالیت خرید این محصول در بازار صادراتی کاهش یافته است و میزان تقاضا افت کرده است.

بخشی از این روند تحت تاثیر فصل تعطیلات در این کشور می باشد و هم چنین این که بازار داخلی کشور چین طی روزهای اخیر افت شدیدی یافته است و این امر سبب جلوگیری از افزایش بیشتر نرخ ورق گالوانیزه در بازار صادراتی این کشور شده است.

با این حال ظرفیت کم موجود در بازار داخلی این کشور سبب تشویق فروشندگان کشور چین از کاهش سریع قیمت ورق گالوانیزه صادراتی خود شده است. برخی از کارخانجات این کشور در حال حاضر نرخ ورق گالوانیزه صادراتی خود را به میزان ۶۸۵ و ۶۹۵ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند.

کاهش میزان صادرات ورق فولادی کشور چین

براساس آمار منتشر شده در ۲۶ دسامبر کشور چین به میزان ۲۶۲۸۴۲ تن ورق سرد در ماه نوامبر صادر کرده است. این میزان نسبت به ۲۷۷۰۹۰ تن ورق سرد صادر شده در ماه نوامبر سال گذشته به میزان ۱/۵ درصد کاهش یافته است. این در حالی است که در ماه اکتبر سال جاری میزان صادرات این ورق به میزان ۸/۴۳ درصد افزایش یافته بود. با مقایسه ماهیانه متوجه می شویم که میزان صادرات در ماه نوامبر حدودا به میزان ۸/۳۴ درصد نسبت به ۱۹۴۹۳۴ تن محصول صادر شده در ماه اکتبر افزایش یافته است.

کره جنوبی، کلمبیا و فیلیپین سه وارد کننده عمده این محصول از کشور چین طی ماه گذشته بوده اند و به ترتیب به میزان ۳۱۴۴۱ تن، ۲۳۲۳۴ تن و ۲۲۷۷۶ تن محصول ورق سرد را از این کشور وارد کرده اند. در ۱۱ ماه نخست سال جاری، کشور چین  حدودا به میزان ۳۴/۳ میلیون تن ورق سرد صادر کرده است که نسبت به میزان ورق سرد صادر شده طی سال گذشته به میزان ۵/۱۲ درصد کاهش یافته است.

قیمت ورق گالوانیزه مرکز آهن

روند رو به افت صادرات ورق فولادی کشور چین

صادرات ورق فولادی کشور چین طی هفته گذشته ثابت بوده است در حالی که قیمت این محصول طی ماه گذشته روند صعودی داشته است. علت این امر به گفته منابع خبری افت بازار ورق فولادی این کشور می باشد. ارزیابی ها از قیمت ورق فولادی صادراتی کشور چین به میزان ۵۷۰-۵۶۵ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۵ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

این در حالی است که بازار داخلی کشور چین در بخش ورق فولادی طی هفته گذشته ثابت بوده است. هم چنین هیچ معامله ای در بازار این کشور هنوز ثبت نشده است. برخی منابع اعلام کرده اند که پیشنهادات قیمت ورق فولادی به میزان ۵۸۰ دلار به ازای هر تن بسیار بالا بوده و خریداران به خرید این محصول راضی نخواهند شد. قیمت ورق فولادی در بازار داخلی کشور چین به میزان ۶۴۶-۶۴۱ دلار به ازای هر تن اعلام گردیده است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری