0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

شروع افزایش تولید لوله گالوانیزه کارخانه های ایالات متحده و بازتاب کم آن

قیمت لوله گالوانیزه ایالات متحده عمدتاً بدون تغییر باقی مانده است در حالی که تقاضای بی نظیر و مستمری در بخش های مصرف اصلی وجود دارد. اگرچه، به منظور رونق فعالیت بازار، تولیدکنندگان لوله گالوانیزه داخلی تصمیم گرفتند تا در این هفته قیمت لوله را افزایش دهند. گفته می شود که این امر عمدتاً به علت مواد اولیه گران قیمت و همچنین روند کلی صعود قیمت لوله گالوانیزه در سطح جهان می باشد.

از سوی دیگر، تولیدکنندگان برای جلوگیری از کاهش قیمت لوله گالوانیزه در آینده نزدیک در تلاش هستند؛ با توجه به پیگیری های مستمر، اطلاعیه نتایج تحقیقات بخش ۲۳۲ که از اواخر ماه ژوئن انتشار شد، انتظار می رود و اعتقاد بر این است که به شدت از صنعت لوله داخلی حمایت لازم صورت خواهد گرفت.

در اواسط ماه آگوست تعدادی از تولید کنندگان فولاد اعلام کردند که قیمت لوله گالوانیزه افزایش یافته است. طبق اظهارات متال اکسپرت، چندین تولید کننده محلی برچسب های قیمت لوله خود را حداقل ۳۳ دلار در هر تن (۳۰ دلار در هر تن کوچک) برای لوله ومحصولات آهنی گالوانیزه افزایش داده اند. با این وجود، تا کنون قیمت لوله گالوانیزه در آمریکای مرکزی بیشتر از ۶۸۳ دلار در هر تن (۶۲۰ دلار در هر st) افزایش قیمت داشته است، و برای لوله گالوانیزه  ۸۹۳ دلار در هر تن (۸۱۰ دلار در هر st) افزایش قیمت گزارش شده است.

یش بینی روند تعیین قیمت لوله گالوانیزه

قابل توجه است که تا زمان انتشار خبر افزایش قیمت لوله گالوانیزه ، Nucor تنها شرکتی بود که قیمت لوله خود را افزایش داد: در سطح جدید قیمت برای لوله های حاوی کربن، آلیاژ و لوله ، ۳۳ دلار به ازای هر تن (۳۰ دلار به ازای هر st) افزایش داشته است. انتظار می رود که دیگر کارخانه ها نیز به دنبال کمپین صعود قیمت لوله باشند. با این حال، معاملات برای لوله درجه A588 هنوز در محدوده قیمت ۷۷۳ تا ۷۸۳ دلار در هر تن (۷۰۰ تا ۷۱۰ دلار در هر st) در منطقه آمریکای مرکزی گزارش شده است.

با توجه به منابع بازار، تولیدکنندگان آمریكا اعلامیه اخیر پیرامون افزایش قیمت لوله گالوانیزه را در آینده نزدیک منعكس می كنند، زیرا پشتیبانی جدی در بخش های مصرفی وجود ندارد. بنابراین، شرکت کنندگان در این باره خاطر نشان کردند که مدت زمان تحویل بار بسیار کوتاه است، در حالیکه این مدت برای لوله گالوانیزه حدود ۳ تا ۴ هفته است،و لوله تست ۴ هفته و گاهی حدود ۵ هفته می باشد. یک کارشناس آمریکایی به متال اکسپرت اظهار داشت: “پس از روز کارگر، بعضی چیزها می توانند کمی تغییر کنند و ما می توانیم قیمت های بالاتری را ببینیم، اما بازار در دو هفته آینده واقعاً آرام خواهد بود.”

قیمت لوله گالوانیزه کارخانه اصفهان

افزایش قیمت لوله گالوانیزه چین معادل ۳۵ تا ۵۰ دلار درهر تن در طول هفته

افزایش قیمت لوله گالوانیزه صادراتی چین در هفته جاری، همزمان با خبر کاهش تولید این محصول در زمستان ( طی ماه های نوامبر تا مارس) اعلام گردید.انتظار می رود که معاملات در بازار داخلی تا پایان سال افزایش داشته باشند. در روز چهارشنبه، ۹ آگوست، کارخانه های بزرگ چین لوله تا ۱۲ میلی متری را با قیمت  ۵۶۰ تا ۵۸۰ دلار در هر تن  فوب عرضه کردند که طی یک هفته و به دنبال حرکت صعودی در بازار داخلی، از ۳۵ تا ۵۰ دلار در هر تن افزایش قیمت داشته است. در حالی که قیمت لوله گالوانیزه در معاملات و دوره مشابه به طور متوسط ​​تا ۲۰۳ دلار در هر تن افزایش قیمت داشته است.

افزایش قیمت لوله گالوانیزه عمدتاً به دلیل تصمیم دولت برای کاهش تولید آهن ولوله در سایت های در شمال چین می باشد که کاهش تولید ۵۰ درصدی در فصل گرم را به همراه دارد، و به منظور کاهش انتشار گازهای گلخانه ای می باشد. در نتیجه بسیاری از فعالان بازار داخلی معتقدند تقاضای لوله در طول پاییز قوی خواهد بود، زیرا کاربران نهایی و معامله گران ترجیح می دهند انبارهای خود را دوباره پر کنند تا از کمبود لوله در زمستان جلوگیری شود، به خصوص به این دلیل که قیمت لوله گالوانیزه تا آن زمان می تواند بسیار بالاتر باشد.

یشنهادات کارخانجات چین

به رغم افزایش قیمت ها، تجارت های صادراتی تا کنون به طور کامل متوقف نشده است، چرا که اکثر معامله گران می توانند لوله گالوانیزه را از انبارهای خود با قیمت هایی زیر پیشنهادات قیمت کارخانه ها عرضه کنند. پایین ترین قیمت لوله در این هفته از ویتنام به گوش رسیده است؛ در اواخر ماه سپتامبر ۵۰۰۰ تن لوله گالوانیزه ۲ میلیمتری به قیمت ۵۴۵ دلار در هر تن CFR) فروخته شده است. معامله دیگری برای لوله گالوانیزه درجه پایه، توسط معامله گر دولتی چین در پاکستان به مبلغ ۵۶۵ دلار در هر تن CFR  (۵۵۰دلار در هر تن فوب ) برای محموله ماه اکتبر به انجام رسید.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری