0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تحلیل قیمت لوله فولادی هفته دوم دی ماه

قیمت لوله فولادی در نخستین روز هفته جاری روند افزایشی داشته است. به طور کلی بازار محصولات فولادی پس از طی یک هفته کاهشی، در هفته جاری روند صعودی داشته است که نشانه مثبتی در بازار آهن آلات به شمار می رود. به گفته منابع خبری روند نزولی قیمت لوله فولادی طی هفته جاری به یک روند صعودی تبدیل شده است.

بنابراین با توجه به روند افزایشی قیمت آهن آلات در بازار جهانی، می توان گفت که روند افزایشی قیمت لوله فولادی نیز ممکن در بازار داخلی ادامه یابد. این روند افزایشی در بازار سایر محصولات فولادی نسبت به بازار لوله فولادی شتاب بیشتری داشته است و رونق در سایر بخش ها به میزان بیشتری ملاحظه گردید. روند افزایشی قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت لوله فولادی را می توان به علت قیمت های جدید در بازار بورس دانست و در حال حاضر بازار داخلی در انتظار اعلام قیمت های بالاتر می باشد.

این روند افزایشی را می توان علاوه بر بازار محصولات فولادی در سایر بازارها از جمله بازار پلیمرها نیز مشاهده کرد. بنابراین در روز شنبه هفته جاری بازار محصولات فولادی و به دنبال آن بازار لوله فولادی از شرایط مطلوبی برخوردار بوده است که نشان دهنده روند جدیدی در معاملات صورت گرفته در بازار می باشد. در بازار برخی از محصولات فولادی شاهد رشد سریع قیمت ها بودیم ولی در مورد برخی از محصولات روند افزایش قیمت اندکی آرام تر بوده است.

قیمت لوله گالوانیزه اصفهان

تاثیر قیمت دلار بر بازار لوله فولادی

تمامی این موارد را می توان ناشی از روند افزایشی قیمت دلار در بازار جهانی دانست که بر قیمت محصولات فولادی و قیمت لوله فولادی تاثیرگذار بوده است. تاثیرپذیری قیمت محصولات فولادی از قیمت دلار را می توان یک واقعیت مهم در بازار به شمار آورد. بنابراین پس از یک هفته رکود در بازار لوله فولادی طی هفته جاری شاهد روند افزایشی این محصول در بازار می باشیم. در روز شنبه هم چنین شاهد افزایش میزان معاملات در بازار بورس کالا بودیم.

بنابراین شاهد وضعیت مطلوبی در بازار لوله فولادی طی هفته جاری بودیم که می توان برای هفته های آتی امیدبخش باشد. طی هفته گذشته شاهد افت شدید قیمت لوله داربستی بودیم. در روز شنبه هفته گذشته قیمت لوله داربستی به میزان 2930 تومان گزارش شد و تا روز یک شنبه این قیمت به میزان 2920 افت کرد که شیب کاهش قیمت آن کم بود.

با این حال مشاهده کردیم که قیمت لوله داربستی تا روز سه شنبه به قیمت ثابت اعلام گردید در حالی که در روزهای پایانی هفته گذشته قیمت این محصول افت شدیدی کرده و در تاریخ 13 دی ماه مصادف با چهارشنبه قیمت لوله داربستی به میزان 2880 تومان اعلام گردید و تا روز پنج شنبه نیز این قیمت ثابت ماند. بنابراین در آخرین روز هفته گذشته شاهد افت قیمت لوله داربستی به میزان 150 تومان نسبت به نخستین روز هفته گذشته بودیم. این در حالی است که در نخستین روز هفته جاری قیمت این محصول به میزان 2890 تومان و با 10 تومان افزایش قیمت نسبت به پنج شنبه هفته گذشته اعلام گردید.

قیمت لوله گالوانیزه

مشاهده رونق بازار در هفته جاری

با این حال قیمت اعلام شده در نخستین روز هفته جاری نسبت به قیمت اعلام شده در شنبه هفته گذشته بسیار کم تر می باشد. این در حالی است که بازار امیدوار است که قیمت ها تا روزهای پایانی هفته جاری افزایش بیشتری یابد. این روند قیمتی برای قیمت لوله گاز متفاوت بوده است به طوری که مشاهده کردیم قیمت لوله گاز کارخانجات مختلف از قبیل قیمت لوله گاز توکار سپاهان و قیمت لوله گاز روکار سپاهان و قیمت لوله گاز روکار کچو روند ثابتی داشته است.

قیمت لوله گاز توکار سپاهان برای قطر 1 اینچ به میزان 3203 تومان گزارش شده است که طی هفته گذشته ثابت اعلام شده و در هفته جاری نیز افزایشی در قیمت این محصول مشاهده نشده است. هم چنین قیمت لوله گاز روکار سپاهان برای قطر 1 اینچ به میزان 3137 تومان اعلام شد که قیمت این محصول نیز طی هفته گذشته روند ثابتی داشته و در هفته جاری نیز همان روند را ادامه داده است. قیمت لوله گاز روکار و توکار کچو نیز برای قطر 1 به میزان 3090 تومان و 3160 تومان می باشد.

پیش بینی روند بازار

هم چنین این قیمت ها در طول هفته گذشته و هفته جاری ثابت بوده است. بنابراین روند قیمت این محصول با قیمت سایر محصولات لوله فولادی متفاوت می باشد. به گفته منابع خبری قیمت لوله فولادی تحت تاثیر قیمت دلار بوده است و این روند افزایشی را می توان ناشی از افزایش نرخ دلار و افزایش قیمت این محصولات در بازار جهانی دانست. این نتایج مطابق با پیش بینی های گذشته بوده است و طی هفته های گذشته چشم انداز بازار از روند افزایشی در هفته جاری خبر داده بود که این روند طی هفته جاری محقق گردید.

با این حال اگرچه این روند در هفته جاری مشاهده گردید ولی شیب افزایش قیمت ها چندان هم زیاد نمی باشد. در بخش لوله گالوانیزه نیز این روند اندکی متفاوت بوده است. در نخستین روز هفته گذشته قیمت لوله گالوانیزه ضخامت 2 میلی متر به میزان 4490 تومان گزارش گردید که این قیمت تا روز سه شنبه هفته گذشته ثابت باقی ماند.

این در حالی است که در روز چهارشنبه شاهد افت شدید قیمت لوله گالوانیزه بودیم و قیمت این محصول به میزان 4470 تومان کاهش یافته است. هم چنین در روز شنبه هفته جاری قیمت این محصول هم چنان ثابت باقی مانده است و پیش بینی می شود که تا روزهای پایانی هفته قیمت لوله گالوانیزه اندکی افزایش یابد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0