0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

رشد قیمت آهن آلات در سه ماهه دوم سال تحت تاثیر تلاش چین

دولت محلی تانگشان امروز اعلام کرد که تمهیدات زیست محیطی سه ماهه دوم را به واحدهای آلاینده اعلام می کند. در میان واحدهای آلاینده شناسایی شده در سطح کشور ۲۱۸۳ واحد صنعتی وجود دارند که نزدیک به ۱۶۴ واحد مرتبط با تولید آهن آلات می باشند و ۶۴ تولیدکننده در تانگشان مستقر هستند.

دولت تانگشان اعلام کرده که به این واحدها اخطار اولیه ارسال خواهد کرد و در صورت عدم توجه، نسبت به توقف تولید آنها واکنش نشان خواهد داد.

انتشار این خبر باعث شد تا در ادامه افزایش های قیمت آهن آلات در این هفته امروز نیز بهای زنجیره فولاد در بازار فیوچرز و فیزیکی افزایش یابد. قیمت میلگرد در بازار فیوچرز امروز ۴ یوان و در بازار فیزیکی بین ۱۰ تا ۴۰ یوان افزایش یافت. تغییر موجودی انبارهای میلگرد نشان می دهد که طی ۵۰ روز اخیر بیش از ۴ میلیون تن کاهش اتفاق افتاده است.

بهای سنگ آهن نیز امروز در بازار فیوچرز دالیان ۵ یوان رشد داشت و به ۴۷۴ یوان/تن رسید. این در حالیست که تحلیلگران معتقدند که قیمت سنگ آهن در محدوده ۴۸۰ یوان/تن با مقاومت سنگینی روبروست که در صورت عدم توفیق در رد کردن مقاومت، تا محدوده ۴۶۷ یوان/تن پایین خواهد آمد.

بهای بیلت نیز طی دو روز اخیر به ۳۶۶۰ یوان/تن رسیده است که نشان از تقاضای بالا در صنایع پایین دستی دارد. همچنین، قیمت روز میلگرد در بازار صادراتی چینی ها هم با توجه به افزایش تقاضای داخلی رشد یافته است. از این رو، انتظار میرود این روند بر قیمت آهن آلات سایر مناطق تاثیر بسزایی داشته باشد.

باز شدن درب های بورس سنگ آهن دالیان به روی سرمایه گذاران خارجی بدون واسطه

از آغاز معاملات صبح امروز بازار سنگ آهن دالیان، سرمایه گذاران خارجی که مراحل قانونی را طی نموده و اقدام به باز کردن حساب کرده اند، می توانند در معاملات سنگ آهن سپتامبر شرکت نمایند.

سنگ آهن اولین کامودیتی است که در یکی از بورس های چین به خریداران خارجی عرضه می شود. چین قصد دارد تا از این طریق بورس دالیان را به بنچ مارک سنگ آهن دنیا تبدیل نماید و از این طریق یوان را در معاملات سنگ آهن تثبیت کند.

 

انتظار می رود با حضور هر چه بیشتر خریداران خارجی در بورس دالیان، بهای این نهاده تولید در کوتاه مدت تقویت شود. بهای سنگ آهن در بلند مدت اما تابعی از عرضه و تقاضا خواهد بود

اختلاف بزرگ نظرات میان تیم های مذاکره کننده چین و آمریکا

ایالات متحده لیست بلند و بالایی از درخواست های خود برای کاهش تنش های اقتصادی با چین را توسط تیم مذاکره کننده خود به رهبری وزیر خزانه داری به پکن تسلیم نموده است. تقاضاهای مطرح شده در این لیست کاهش ۲۰۰ میلیارد دلاری کسری تراز تجاری آمریکا با چین، عدم تخصیص یارانه به بخش تکنولوژی های پیشرفته و کاهش تعرفه ها بر واردات کالاهای آمریکایی به سطح تعرفه های مشابه بر واردات کالاهای چینی به ایالات متحده می باشد.

این درخواستها پیش از شروع گفتگوها برای کاهش تنش های تجاری میان دو کشور در روز پنجشنبه و جمعه به مقامات چینی تحویل شدند.

علیرغم “سازنده” خواندن مذاکرات توسط وزیر خزانه داری امریکا، اختلاف نظرها میان دولت های چین و آمریکا همچنان بزرگ هستند. ترامپ امروز اعلام کرد که قصد عقب نشینی از مواضع خود مبنی بر اعمال تعرفه بر ۱۵۰ میلیارد دلار ارزش واردات کالا از چین را نداشته، در حالی که احترام زیادی برای شی ژین پین قائل است.

آیا وقوع جنگ تجاری حتمی است؟

در حالی که ترامپ پیشتر کاهش کسری تراز تجاری ۱۰۰ میلیارد دلاری را خواستار شده بود، این میزان اکنون به ۲۰۰ میلیارد دلار تا سال ۲۰۲۰ رسیده که از نظر مقامات چینی غیر ممکن به نظر می رسد. تحلیلگران معتقدند که کسری تراز تجاری چین با کشورهای پیشرفته به دلیل مونتاژ نمودن اکثر کالاها در چین بوده و لزوما امری مخرب برای اقتصاد امریکا نمی باشد.

در مقابل پکن پیشنهاد داده تا واردات چین از آمریکا را در بخش کالاهایی مثل خودرو افزایش دهد و از آمریکا خواسته تا تحریم های اعمال شده بر شرکت ZTE که قلب ساخت تکنولوژی چین می باشد را لغو نماید. همچنین چینی ها تعهد نموده اند تا تعرفه های آنتی دامپینگ بر روی واردات ذرت از آمریکا را بازنگری نمایند.

چین اعلام کرده در صورت اجرای تصمیم امریکا، بر واردات سویا و هواپیما از آمریکا تعرفه خواهد بست. بایستی دید تا ماه ژوئن و پایان مدت ۶۰ روزه دولت ترامپ نهایتا چه اتفاقی خواهد افتاد و تاثیر آن بر اقتصاد جهان چه خواهد بود

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0