0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت میلگرد صادراتی جنوب اروپا به دنبال افزایش تقاضا

قیمت خرید میلگرد صادراتی جنوب اروپا طی هفته جاری افزایش یافته است و صادرکنندگان این محصول قیمت های پیشنهادی خود را به میزان زیادی افزایش داده اند. به گفته منابع خبری علت افزایش قیمت میلگرد صادراتی کشورهای جنوب اروپا افزایش میزان تقاضا برای این محصول از سوی خریداران میلگرد در الجزایر بوده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد صادراتی جنوب اروپا تا تاریخ 27 ماه سپتامبر به میزان 500-490 یورو (591-579 دلار) به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان 5 یورو به ازای هر تن افزایش یافته است.

این در حالی است که قیمت خرید میلگرد در تاریخ 20 ماه سپتامبر به میزان 500-485 یورو به ازای هر تن گزارش شده است. بنابراین طی روزهای اخیر شاهد روند صعودی قیمت میلگرد صادراتی این منطقه بوده ایم. این ارزیابی ها براساس پیشنهادات و معاملات شنیده شده برای قیمت میلگرد در کشورهای ایتالیا و اسپانیا بوده است. اخبار رسیده حاکی از آن است که طی هفته جاری بازار صادراتی این کشور شاهد افزایش شدیدی در فعالیت های تجاری در زمینه صادرات میلگرد بوده است که علت این امر افزایش شدید میزان تقاضا از سوی الجزایر بیان شده است. زمان ارسال این محصولات نیز از اواسط تا اواخر ماه نوامبر پیش بینی شده است.

به گفته منابع خبری پیش بینی می شود که طی روزهای اخیر شاهد افزایش قیمت خرید میلگرد به میزان بیشتری نباشیم. این در حالی است که کارخانجات برای افزایش بیشتر قیمت میلگرد پیشنهادی تلاش زیادی خواهند کرد ولی خریداران این محصول در الجزایر حاضر به قبول قیمت های بیشتر نخواهند بود. گفته می شود که در حال حاضر قیمت میلگرد صادراتی به میزان 500 دلار به ازای هر تن بالاترین حد قیمت برای این محصول می باشد و به نظر نمی رسد که قیمت های پیشنهادی از این میزان بالاتر رود چراکه بازار حاضر به پذیرش قیمت های بالاتر نمی باشد. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد وارداتی به الجزایر به میزان 525-505 یورو به ازای هر تن بوده است که این قیمت نسبت به قیمت میلگرد اعلام شده طی هفته گذشته به میزان 5 یورو به ازای هر تن افزایش یافته است.

خصوصا پیشنهادات برای قیمت میلگرد صادراتی از سوی کشورهای جنوب اروپا در محدوده 520 یورو به ازای هر تن بوده است که قیمت بسیار بالایی می باشد. واردکنندگان میلگرد در الجزایر فعالیت خرید این محصول را از اواسط ماه سپتامبر، ماه ها پس از صدور مجوز واردات میلگرد به این منطقه، افزایش داده اند. هم چنین وزارت بازرگانی الجزایر مجوز واردات میلگرد اضافی حدودا به میزان 400000 تن را در تاریخ 12 ماه سپتامبر صادر کرده است و مجوز واردات میلگرد برای ادامه سال 2017 به میزان 1 میلیون تن گزارش شده است. ارزیابی ها از قیمت میلگرد در بازار داخلی جنوب اروپا نیز به میزان 535-510 یورو به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته ثابت باقی مانده است. ارزیابی ها براساس معاملات صورت گرفته در کشورهای ایتالیا و اسپانیا بوده است. در حال حاضر میزان تقاضا در بازار داخلی این کشور بالا بوده و افزایش میزان تقاضا در الجزایر نیز به ثبات قیمت میلگرد در این بازار کمک کرده است.

قیمت روز میلگرد

افزایش 20 دلاری قیمت میلگرد شمال آمریکا

کارخانه تولید محصولات فولاد بلند Gerdau واقع در شمال آمریکا قیمت خرید میلگرد پیشنهادی خود را به میزان 20 دلار به ازای هر تن تحت تاثیر سفارشات جدید در تاریخ 26 ماه سپتامبر افزایش داده است. افزایش قیمت میلگرد در این شرکت به دنبال افزایش قیمت در سایر کارخانجات این منطقه و برخلاف کاهش قیمت قراضه آهنی در بازار داخلی در ماه سپتامبر بوده است. این شرکت افزایش قیمت پیشنهادی خود را بر تمام محصولات فولاد بلند تولیدی اعمال کرده است. هزینه های تولید برای محصولات فولادی طی سال جاری برای تمامی کارخانجات افزایش یافته است. با این حال این کارخانه در تلاش است هزینه های تولید میلگرد را کنترل کرده تا بتواند قیمت میلگرد تولیدی خود را متناسب نگه دارد.

این در حالی است قیمت الکترود گرافیتی با سرعت زیادی در بازار جهانی در حال افزایش بوده و قیمت این محصول بر قیمت میلگرد تولیدی کارخانجات تاثیر بسزایی خواهد گذاشت. هم چنین این کارخانه قیمت سیم مفتولی تولیدی خود را به میزان 40 دلار به ازای هر تن برای محموله های 2 اکتبر افزایش داده است. علت افزایش قیمت سیم مفتولی نیز افزایش هزینه های تولید عنوان شده است. به دنبال این خبر، طی چند روز گذشته شاهد افزایش قیمت میلگرد و سیم مفتولی کارخانه Nucor نیز بوده ایم و این کارخانه نیز قیمت سیم مفتولی تولیدی خود را به میزان 40 دلار به ازای هر تن افزایش داده است. علت این افزایش قیمت نیز کمبود الکترود گرافیتی و افزایش قیمت این محصول عنوان شده است.

افزایش قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور روسیه به دنبال افزایش قیمت شمش

 • قیمت خرید میلگرد در بازار داخلی روسیه افزایش یافته است چراکه محصولات تولیدی در ماه سپتامبر با قیمت بیشتری نسبت به محصولات تولیدی در ماه اوت به فروش رسیده است. این در حالی است که قیمت میلگرد از اواسط ماه ژوئن افزایش یافته است که علت این امر افزایش قیمت شمش در بازار صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای بوده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت شمش صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای تا تاریخ 25 ماه سپتامبر به میزان 524 دلار به ازای هر تن بوده است که طبق بررسی های صورت گرفته قیمت این محصول از ماه ژوئن تاکنون به میزان 128 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. هرچند قیمت این محصول طی روزهای اخیر مجددا روند نزولی را در پیش گرفته است.
 • ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور روسیه به میزان 38000-35000 روبل (660-608 دلار) به ازای هر تن (شامل مالیات بر ارزش افزوده) بوده است که نسبت به قیمت 32000-31500 روبل اعلام شده طی هفته گذشته به میزان 6000-3500 روبل به ازای هر تن افزایش یافته است. هم چنین طبق بررسی های صورت گرفته قیمت میلگرد از اواسط ماه ژوئن تاکنون حدودا به میزان 11500-9000 روبل به ازای هر تن افزایش یافته است. به طور کلی در معاملات صورت گرفته در ماه سپتامبر قیمت میلگرد حدودا به میزان 36000-35000 روبل بوده است.

افزایش قیمت میلگرد کشور مصر به دنبال کمبود الکترود گرافیتی

تولیدکنندگان میلگرد در کشور مصر قیمت خرید میلگرد تولیدی خود را طی هفته جاری افزایش داده اند. علت این امر تلاش برای جبران افزایش هزینه های تولیدی این محصول بیان شده است. بزرگترین کارخانه تولید میلگرد این کشور، کارخانه تولید فولاد Ezz قیمت میلگرد تولیدی خود را به میزان 11970 پوند (677 دلار) به ازای هر تن اعلام کرده است که نسبت به قیمت 11755 پوند به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است. کارخانه Beshay نیز قیمت میلگرد تولیدی خود را به میزان 12084 پوند اعلام کرده که نسبت به قیمت قبلی 11970 پوند به ازای هر تن، افزایش یافته است. هم چنین کارخانه El Marakby قیمت میلگرد پیشنهادی خود را 11950 پوند به ازای هر تن اعلام کرده در حالی که قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان 11700 پوند به ازای هر تن بوده و در این کارخانه نیز شاهد افزایش قیمت میلگرد پیشنهادی بوده ایم.

هم چنین قیمت میلگرد در کارخانه Solb Misr به میزان 11970 پوند به ازای هر تن اعلام شده که نسبت به قیمت 11950 پوند به ازای هر تن افزایش یافته است. تمامی این قیمت ها شامل 14 درصد مالیات بر ارزش افزوده می باشد. در حال حاضر مصرف کنندگان قراضه آهنی از کمبود الکترود گرافیتی رنج می برند و ناچارند از شمش به عنوان ماده ی اولیه برای تولید میلگرد استفاده کنند در حالی که قیمت این محصول نیز در حال افزایش می باشد. آخرین سفارش کشور مصر برای شمش وارداتی به میزان 5000 تن و به قیمت 540 دلار به ازای هر تن وارد شده از کشور اوکراین بوده است در حالی که قیمت پیشنهادی کشورهای مستقل اتحادیه ای برای شمش وارداتی به میزان 555-545 دلار به ازای هر تن گزارش شده است. بنابراین افزایش قیمت شمش در حال حاضر سبب افزایش قیمت میلگرد تولیدی این کارخانجات گشته است.

کاهش قیمت میلگرد و سیم مفتولی در بازار داخلی ترکیه

ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد تولید داخلی کشور ترکیه به میزان 560-550 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت 565-555 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته کاهش یافته است. این در حالی است که میزان تقاضا برای میلگرد در بازار داخلی این کشور طی دو هفته گذشته افزایش یافته است. قیمت میلگرد در بازار داخلی در مناطق ازمیر و اسکندرون به میزان 560-550 دلار به ازای هر تن بوده است در حالی که قیمت میلگرد در استانبول به میزان 570-560 دلار به ازای هر تن اعلام شده است. در منطقه کارابوک نیز قیمت میلگرد به میزان 565-553 دلار به ازای هر تن گزارش شده است. کارخانه Kardemir واقع در منطقه کارابوک قیمت میلگرد تولیدی خود را به میزان 553 دلار به ازای هر تن اعلام کرده است در حالی که قیمت سیم مفتولی به میزان 586-569 دلار به ازای هر تن بوده است. کارخانه Içdas واقع در منطقه مرمره قیمت میلگرد تولیدی خود را به میزان 563-558 دلار به ازای هر تن اعلام کرده است.

خرید میلگرد اصفهان

ثبات قیمت سیم مفتولی در بازار داخلی کشورهای اروپایی

قیمت سیم مفتولی در بازار داخلی کشورهای اروپایی طی هفته جاری به طور گسترده ای در قسمت های شمالی و جنوبی اروپا ثابت بوده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت سیم مفتولی تولید داخلی اروپا به میزان 550-525 یورو (650-620 دلار) به ازای هر تن تا تاریخ 27 ماه سپتامبر در شمال اروپا بوده است که نسبت به قیمت سیم مفتولی طی هفته گذشته روند نزولی را در پیش گرفته است. این در حالی است که قیمت این محصول در تاریخ 20 ماه سپتامبر به میزان 550-530 یورو به ازای هر تن بوده است. در حال حاضر این کشور با کمبود مواد اولیه روبرو بوده و میزان تقاضا نیز برای سیم مفتولی افزایش  یافته است و مصرف کنندگان نهایی این محصول با کمبود موجودی مواجه شده اند و واردات سیم مفتولی نیز در حال حاضر با مشکل مواجه شده است.

ارزیابی متال بولتن از قیمت سیم مفتولی وارداتی به شمال اروپا تا تاریخ 27 ماه سپتامبر به میزان 525-520 یورو به ازای هر تن ثابت باقی مانده است. در حال حاضر کارخانجات تولید فولاد در اروپا ظرفیت مناسبی از سیم مفتولی دارند و قصد ندارند میزان تولید این محصول را افزایش دهند. علاوه بر این کارخانجات تولید فولاد که از کوره قوس الکتریکی برای تولید محصولات خود استفاده می کنند هم چنان با کمبود الکترود گرافیتی مواجه می باشند. ارزیابی ها از قیمت سیم مفتولی در بازار داخلی کشورهای جنوب اروپا به میزان 530-520 یورو به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته ثابت باقی مانده است. این در حالی است که بازار صادراتی سیم مفتولی نیز در جنوب اروپا نسبتا آرام می باشد و قیمت های بالا برای سیم مفتولی در بازار داخلی سبب عدم جذب خریداران به بازار صادراتی این محصول گشته است. ارزیابی ها از قیمت سیم مفتولی صادراتی جنوب اروپا به میزان 510-505 یورو به ازای هر تن تا تاریخ 27 ماه سپتامبر گزارش شده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری