0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت لوله داربستی ایتالیا در همه کارخانه ها

قیمت لوله داربستی ایتالیا در طول یک دوره دو هفته ای، به دلیل افزایش قیمت قراضه و تعطیلات افزایش یافته است. شرکت کنندگان در بازار معتقدند که قیمت لوله داربستی طی ماه آینده و در دوره تعمیرات کارخانه ها ممکن است پایدار باشد.

پیشنهاد قیمت لوله داربستی ایتالیا ازسوی تولید کنندگان داخلی تا 20 در هر تن افزایش داشته و برای لوله داربستی 12 میلیمتری روی قیمت پایه 160 تا 180 یورو در هر تن ( 425 تا 445 یورو در هر تن کارهای سابق ) برای محموله تحویلی برای دو هفته تنظیم شده است. در عین حال، تقاضا هنوز پیش از تعطیلات کافی به نظر می رسد. یکی از منابع داخلی به متال اکسپرت اظهار داشت : “تقاضا برای لوله داربستی در ایتالیا بسیار خوب است زیرا مشتریان می خواهند قبل از تعطیلات انبارهای خود را پر کنند.”

افزایش تقاضا لوله داربستی

تولید کنندگان لوله داربستی ایتالیا با توجه به تقاضای قوی و قیمت های بالاتر، بر روی بازارهای اروپایی تمرکز می کنند. به طور خاص، پیشتهاد قیمت لوله داربستی برای جنوب آلمان در حدود  465 تا 475 دلار در هر تن CPT است که 25 دلار در هر تن بالاتر از قیمت دو هفته پیش است. پیشنهادات قیمت لوله داربستی به لهستان در طول دوره مورد بررسی تا 10 یورو در هر تن افزایش یافته و به مبلغ 470 تا 480 یورو در هر تن CPT رسیده است .

فعالان بازار داخلی پیش بینی می کنند قیمت لوله داربستی بدون تغییر باقی بماند اما تمایلی به توافق در مورد قیمت ها پس از تعطیلات ندارند. یکی از تولید کننده های داخلی به متال اکسپرت اظهار داشته است: “ما فقط برای محموله های تحویلی ماه کنونی قیمت لوله داربستی را تعیین می کنیم. ما این قیمت ها را برای ماه آینده نمی پذیریم، زیرا در این طول این وقفه اتفاقات زیادی می تواند رخ دهد.”

در عین حال، شرکت کنندگان انتظار بازگشت فوری مشتریان از الجزایر را ندارند چون دوره تعمیر را پیش رو دارند، اما فرض می کنند که تحویل لوله داربستی به این مقصد ممکن است از ماه آینده آغاز شود و از کارخانه های ایتالیایی پشتیبانی لازم به عمل آید.

قیمت لوله گالوانیزه کارخانه اصفهان

قراضه گران قیمت دلیل افزایش قیمت لوله داربستی ترکیه به میزان 500 دلار در هر تن

پس از پذیرش افزایش قابل توجه قیمت قراضه، تولید کنندگان بلافاصله باز تاب نشان دادند و قیمت لوله داربستی ترکیه را در پیشنهاد خود به بازارهای داخلی و صادراتی افزایش دادند. اما در حالی که مشتریان داخلی هنوز در خرید هستند، با پیشنهادات قیمت لوله داربستی ترکیه به بازارهای خارجی، نشان می دهد که فقط معاملات کوچکی در اطراف ترکیه انجام شده است. با این حال، کارخانه ها پیرامون تحولات بازار در  ماه جاری، انتظار دارند که عمدتاً توسط فروش مثبت داخلی مورد حمایت قرار گیرند.

قیمت لوله داربستی داخلی ترکیه طی طول هفته حداقل 11 تا 13 دلار در هر تن ( 50 تا 60 لیر در هر تن) افزایش یافته  و به 498 تا 508 دلار در هر تن ( 2.080 تا 2.120 لیر در تن) کارهای سابق ، بسته به منطقه عرضه آن، رسیده است. متال اکسپرت خاطر نشان کرده است که برخی از فروشندگان قیمت لوله داربستی را تا 512 دلار در هر تن ( 2.140 لیره در تن) کارهای سابق افزایش داده اند.

مجتمع کاردمیر پیشنهادات قیمت جدید لوله داربستی  را در حدود 503 دلار در هر تن ( 2.100 لیره در تن ) اعلام کرد که به 13 دلار به ازای هر تن ( 50 لیره در تن ) در مقایسه با دور قبلی فروش این شرکت افزایش قیمت داشته است. علی رغم افزایش شدید قیمت، تقاضای داخلی لوله داربستی در ترکیه بسیار مثبت است، و دیدگاه کارخانه ها حداقل برای چند هفته آینده ،خوشبینانه به نظر می رسد.

بازار صادراتی لوله داربستی

در آغاز هفته ، پیشنهادات قیمت لوله داربستی صادراتی ترکیه به مبلغ 485 تا 495 دلار در هر تن فوب عرضه گردید که 5 تا 10 دلار در هر تن افزایش قیمت داشته است، و محموله های متوسط لوله داربستی در  کشورهای اسرائیل، رومانی، یونان، آفریقا در حدود قیمت  485 تا 490 دلار درهر تن  فوب ارائه گردید، اما پس از افزایش شدید قیمت قراضه، قیمت لوله داربستی تركیه به حداقل 500 تا 505 دلار در هر تن رسید، که در برخی از کارخانه ها این مبلغ حتی بالاتر نیزمی باشد.

یک منبع تجاری به متال اکسپرت اظهار داشت : “کارخانه ها امروز قیمت لوله داربستی حداقل 500 دلار در هر تن  فوب بیان می کنند، اما در این مورد، قیمت لوله داربستی صرفاً روند قیمت قراضه را دنبال می کند. تقریباً همه خریداران این قیمت را پرداخت می کنند، اما تولید کننده های منصف، فروش عمده صادراتی را هدف قرار نمی دهد. همه چشم ها به بازار داخلی دوخته شده است.”

پیشنهادات کارخانجات

به طور خاص، پیشنهادات قیمت لوله داربستی از هنگ کنگ با مبلغ 490 دلار در هر تن CFR  می باشد که بسیار پایین تر از پیشنهادات اخیر CFR 520 دلار در هر تن از ترکیه است. با این حال، خریداران اعلام کردند که تعداد زیادی محموله لوله داربستی را از هند با قیمت 482 تا 489 دلار در هر تن CFR رزرو می کنند. مشتریان سنگاپور آماده پرداخت 455 تا 460 دلار به ازای هر  فوب می باشند، که ترکیه این قیمت لوله داربستی را سطح قابل قبولی در نظر نمی گیرد.

در نتیجه، قیمت لوله داربستی ترکیه، هم صادراتی و هم داخلی، به بیش از 500 دلار رسیده است. تولید کنندگان در فروش داخلی به میزان کافی شرط بندی می کنند، و انتظار می رود که بازارهای داخلی در هفته های آتی نسبتاً فعال باشند.یکی از تولیدکنندگان بزرگ لوله داربستی در ترکیه به متال اکسپرت اظهار داشت : “ما خواهیم دید که قیمت ها چگونه حرکت می کنند، اما  ما به ماه جاری بسیار خوش بین هستیم. تقاضا برای فروش نیز به حد کافی وجود دارد. “

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0