0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت لوله داربستی ایتالیا در همه کارخانه ها

قیمت لوله داربستی ایتالیا در طول یک دوره دو هفته ای، به دلیل افزایش قیمت قراضه و تعطیلات افزایش یافته است. شرکت کنندگان در بازار معتقدند که قیمت لوله داربستی طی ماه آینده و در دوره تعمیرات کارخانه ها ممکن است پایدار باشد.

پیشنهاد قیمت لوله داربستی ایتالیا ازسوی تولید کنندگان داخلی تا ۲۰ در هر تن افزایش داشته و برای لوله داربستی ۱۲ میلیمتری روی قیمت پایه ۱۶۰ تا ۱۸۰ یورو در هر تن ( ۴۲۵ تا ۴۴۵ یورو در هر تن کارهای سابق ) برای محموله تحویلی برای دو هفته تنظیم شده است. در عین حال، تقاضا هنوز پیش از تعطیلات کافی به نظر می رسد. یکی از منابع داخلی به متال اکسپرت اظهار داشت : “تقاضا برای لوله داربستی در ایتالیا بسیار خوب است زیرا مشتریان می خواهند قبل از تعطیلات انبارهای خود را پر کنند.”

افزایش تقاضا لوله داربستی

تولید کنندگان لوله داربستی ایتالیا با توجه به تقاضای قوی و قیمت های بالاتر، بر روی بازارهای اروپایی تمرکز می کنند. به طور خاص، پیشتهاد قیمت لوله داربستی برای جنوب آلمان در حدود  ۴۶۵ تا ۴۷۵ دلار در هر تن CPT است که ۲۵ دلار در هر تن بالاتر از قیمت دو هفته پیش است. پیشنهادات قیمت لوله داربستی به لهستان در طول دوره مورد بررسی تا ۱۰ یورو در هر تن افزایش یافته و به مبلغ ۴۷۰ تا ۴۸۰ یورو در هر تن CPT رسیده است .

فعالان بازار داخلی پیش بینی می کنند قیمت لوله داربستی بدون تغییر باقی بماند اما تمایلی به توافق در مورد قیمت ها پس از تعطیلات ندارند. یکی از تولید کننده های داخلی به متال اکسپرت اظهار داشته است: “ما فقط برای محموله های تحویلی ماه کنونی قیمت لوله داربستی را تعیین می کنیم. ما این قیمت ها را برای ماه آینده نمی پذیریم، زیرا در این طول این وقفه اتفاقات زیادی می تواند رخ دهد.”

در عین حال، شرکت کنندگان انتظار بازگشت فوری مشتریان از الجزایر را ندارند چون دوره تعمیر را پیش رو دارند، اما فرض می کنند که تحویل لوله داربستی به این مقصد ممکن است از ماه آینده آغاز شود و از کارخانه های ایتالیایی پشتیبانی لازم به عمل آید.

قیمت لوله گالوانیزه کارخانه اصفهان

قراضه گران قیمت دلیل افزایش قیمت لوله داربستی ترکیه به میزان ۵۰۰ دلار در هر تن

پس از پذیرش افزایش قابل توجه قیمت قراضه، تولید کنندگان بلافاصله باز تاب نشان دادند و قیمت لوله داربستی ترکیه را در پیشنهاد خود به بازارهای داخلی و صادراتی افزایش دادند. اما در حالی که مشتریان داخلی هنوز در خرید هستند، با پیشنهادات قیمت لوله داربستی ترکیه به بازارهای خارجی، نشان می دهد که فقط معاملات کوچکی در اطراف ترکیه انجام شده است. با این حال، کارخانه ها پیرامون تحولات بازار در  ماه جاری، انتظار دارند که عمدتاً توسط فروش مثبت داخلی مورد حمایت قرار گیرند.

قیمت لوله داربستی داخلی ترکیه طی طول هفته حداقل ۱۱ تا ۱۳ دلار در هر تن ( ۵۰ تا ۶۰ لیر در هر تن) افزایش یافته  و به ۴۹۸ تا ۵۰۸ دلار در هر تن ( ۲٫۰۸۰ تا ۲٫۱۲۰ لیر در تن) کارهای سابق ، بسته به منطقه عرضه آن، رسیده است. متال اکسپرت خاطر نشان کرده است که برخی از فروشندگان قیمت لوله داربستی را تا ۵۱۲ دلار در هر تن ( ۲٫۱۴۰ لیره در تن) کارهای سابق افزایش داده اند.

مجتمع کاردمیر پیشنهادات قیمت جدید لوله داربستی  را در حدود ۵۰۳ دلار در هر تن ( ۲٫۱۰۰ لیره در تن ) اعلام کرد که به ۱۳ دلار به ازای هر تن ( ۵۰ لیره در تن ) در مقایسه با دور قبلی فروش این شرکت افزایش قیمت داشته است. علی رغم افزایش شدید قیمت، تقاضای داخلی لوله داربستی در ترکیه بسیار مثبت است، و دیدگاه کارخانه ها حداقل برای چند هفته آینده ،خوشبینانه به نظر می رسد.

بازار صادراتی لوله داربستی

در آغاز هفته ، پیشنهادات قیمت لوله داربستی صادراتی ترکیه به مبلغ ۴۸۵ تا ۴۹۵ دلار در هر تن فوب عرضه گردید که ۵ تا ۱۰ دلار در هر تن افزایش قیمت داشته است، و محموله های متوسط لوله داربستی در  کشورهای اسرائیل، رومانی، یونان، آفریقا در حدود قیمت  ۴۸۵ تا ۴۹۰ دلار درهر تن  فوب ارائه گردید، اما پس از افزایش شدید قیمت قراضه، قیمت لوله داربستی تركیه به حداقل ۵۰۰ تا ۵۰۵ دلار در هر تن رسید، که در برخی از کارخانه ها این مبلغ حتی بالاتر نیزمی باشد.

یک منبع تجاری به متال اکسپرت اظهار داشت : “کارخانه ها امروز قیمت لوله داربستی حداقل ۵۰۰ دلار در هر تن  فوب بیان می کنند، اما در این مورد، قیمت لوله داربستی صرفاً روند قیمت قراضه را دنبال می کند. تقریباً همه خریداران این قیمت را پرداخت می کنند، اما تولید کننده های منصف، فروش عمده صادراتی را هدف قرار نمی دهد. همه چشم ها به بازار داخلی دوخته شده است.”

پیشنهادات کارخانجات

به طور خاص، پیشنهادات قیمت لوله داربستی از هنگ کنگ با مبلغ ۴۹۰ دلار در هر تن CFR  می باشد که بسیار پایین تر از پیشنهادات اخیر CFR 520 دلار در هر تن از ترکیه است. با این حال، خریداران اعلام کردند که تعداد زیادی محموله لوله داربستی را از هند با قیمت ۴۸۲ تا ۴۸۹ دلار در هر تن CFR رزرو می کنند. مشتریان سنگاپور آماده پرداخت ۴۵۵ تا ۴۶۰ دلار به ازای هر  فوب می باشند، که ترکیه این قیمت لوله داربستی را سطح قابل قبولی در نظر نمی گیرد.

در نتیجه، قیمت لوله داربستی ترکیه، هم صادراتی و هم داخلی، به بیش از ۵۰۰ دلار رسیده است. تولید کنندگان در فروش داخلی به میزان کافی شرط بندی می کنند، و انتظار می رود که بازارهای داخلی در هفته های آتی نسبتاً فعال باشند.یکی از تولیدکنندگان بزرگ لوله داربستی در ترکیه به متال اکسپرت اظهار داشت : “ما خواهیم دید که قیمت ها چگونه حرکت می کنند، اما  ما به ماه جاری بسیار خوش بین هستیم. تقاضا برای فروش نیز به حد کافی وجود دارد. “

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری