0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

قیمت ورق فولادی شمال اروپا

به گزارش مرکز آهن طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن فولادسازان شمال اروپا در نظر دارند قیمت ورق گم تولیدی خود را افزایش دهند که علت این امر افزایش قیمت مواد خام اولیه و روند صعودی افزایش قیمت در بازار ورق رول جهانی می باشد. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق گرم تولید داخلی اروپا طی هفته گذشته به میزان 12 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است و قیمت این محصول در حال حاضر به مبلغ 614-603 دلار به ازای هر تن رسیده است. به گفته منابع خبری پیشنهادات رسمی از قیمت این محصول به میزان 626-614 دلار به ازای هر تن بوده است. با این حال کارخانجات تولیدکننده ورق فولادی شمال اروپا از فروش محصولات خود به قیمتی پایین تر از 614 دلار به ازای هر تن امتناع می کنند. هم چنین قیمت واقعی ورق فولادی در این منطقه زمانی مشخص خواهد شد که کارخانه ArcelorMittal به بازار فولاد مجددا بازگردد. پیش بینی می شود که این کارخانه در نظر دارد قیمت محصول تولیدی خود را افزایش دهد. به گفته منابع خبری براساس تصمیم جدید کمیسیون فولاد اروپا مبنی بر تعیین حداقل قیمت محصولات وارداتی، پیش بینی می شود که قیمت ورق فولادی به زودی افزایش یابد. این تصمیم ممکن است سبب محدود شدن تاثیر محصولات وارداتی بر قیمت های محصولات داخلی گردد. کمیسیون اروپا به تازگی در نظر دارد که عوارض ضد دامپینگ جدیدی برای واردات ورق فولادی از کشورهای روسیه، اوکراین، ایران و برزیل تعیین کند. این عوارض ممکن است در حدود 33-3/5 درصد تعیین گردد. این عوارض در صورتی اعمال می شود که قیمت محصولات کم تر از 558 دلار به ازای هر تن باشد.هم چنین ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق سرد تولید داخلی شمال اروپا نیز به میزان 732-685 دلار به ازای هر تن گزارش شده است. این ارزیابی ها از قیمت ورق گالوانیزه نیز به میزان 780-744 دلار به ازای هر تن بوده است. به گفته منابع خبری سهام ورق گالوانیزه در مناطق اروپا بالا بوده که به کارخانجات تولید فولاد اروپا اجازه افزایش قیمت های بیشتر را نمی دهد.

قیمت ورق گالوانیزه روز خرید فروش

افزایش 47 دلاری  قیمت ورق فولادی هند

طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن فولادسازان کشور هند در نظر دارند قیمت ورق رول گرم تولید داخلی این کشور را در ماه اوت به میزان 47 دلار به ازای هر تن افزایش دهند. به گفته منابع خبری در تاریخ 4 ماه اوت، کارخانجات تولید ورق فولادی در هند تصمیم دارند قیمت این محصول را مستقیما به میزان 628 دلار به ازای هر تن برسانند. با این حال این تصمیم هنوز به مرحله نهایی نرسیده و قطعی نشده است. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق رول گرم تا پایان ماه ژوئیه به میزان 589-581 دلار به ازای هر تن بوده است. با افزایش 47 دلاری در قیمت این محصول، قیمت ورق فولادی در ماه اوت به میزان 636-628 دلار به ازای هر تن خواهد رسید. هم چنین به گفته منابع خبری میزان افزایش قیمت در سایر محصولات فولاد تخت این کشور نظیر ورق سرد و ورق گالوانیزه نیز به میزان مشابه ورق گرم خواهد بود.

ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق سرد تولید داخلی این کشور تا پایان ماه ژوئیه به میزان 651-644 دلار به ازای هر تن بوده در حالی که این ارزیابی ها برای قیمت ورق گالوانیزه تا پایان ماه ژوئیه به میزان 722-714 دلار به ازای هر تن می باشد. به گفته یکی از توزیع کنندگان ورق فولادی واقع در بمبئی، کارخانه ها احتمالا تصمیم نهایی در مورد افزایش قیمت این محصولات را تا اوایل هفته آینده تصویب نخواهند کرد. هم چنین به گفته منابع خبری کارخانجات هند در حال تصمیم گیری برای قیمت محصولات صادراتی خود نیز می باشند. در حال حاضر کارخانجات تصمیم ندارند که چه قیمت هایی را برای محصولات خود پیشنهاد دهند بنابراین از شرکت کنندگان بازار درخواست کرده اند که در مناقصات قیمت های پیشنهادی خود را ارائه دهند. اکثر پیشنهادات شنیده شده از قیمت ورق فولادی صادراتی کشور هند در محدوده 540-535 دلار به ازای هر تن بوده و در حال حاضر هیچ معامله ای صورت نگرفته است.

افزایش جهانی قیمت ورق گرم واردات این محصول را برای تولیدکنندگان داخلی مشکل ساخته است. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق رول گرم تولید داخلی چین به میزان 545-540 دلار به ازای هر تن بوده. این در حالی است که قیمت این محصول طی هفته گذشته به میزان 530-525 دلار به ازای هر تن گزارش شده و در این هفته شاهد افزایش قیمت 15 دلاری این محصول در کشور چین بوده ایم. پیشنهادات این محصول در کشور کره جنوبی نیز به میزان 605-600 دلاربه ازای هر تن بوده است. به گفته منابع خبری پیشنهاد جدیدی از قیمت ورق رول گرم کره جنوبی شنیده نشده است با این حال پیش بینی می شود که قیمت های پیشنهادی کم تر از 600 دلار به ازای هر تن نباشد.

قیمت ورق گالوانیزه روز خرید فروش

تداوم افزایش قیمت ورق فولادی برزیل در ماه اوت

قیمت ورق گرم در بازار برزیل طی اولین روزهای ماه اوت افزایش یافته است. این افزایش قیمت بازتاب افزایش قیمت محصولات فولاد تخت در بازار جهانی بوده است. بنابراین ارزیابی ماهانه آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق گرم تولید داخلی برزیل تا تاریخ 4 ماه اوت به میزان 1043-1014 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت این محصول تا پایان ماه ژوئیه (1014-950 دلار به ازای هر تن) افزایش یافته است. به گفته منابع خبری اکثر کارخانجات تولیدکننده فولاد برزیل از جمله کارخانه CSN هنوز قیمت نهایی ورق فولادی خود را مشخص نکرده اند. با این حال یکی از کارخانجات تولید ورق فولادی واقع در برزیل از افزایش قیمت ورق گالوانیزه تولید داخلی این کارخانه خبر داده است. هم چنین سایر کارخانجات نیز ممکن است قیمت این محصولات را طی چند روز اخیر افزایش دهند. با این حال ارزیابی ماهانه متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه تولیدی این کشور نیز با شروع ماه سپتامبر مجددا اعلام خواهد شد.

قیمت ورق گالوانیزه روز خرید فروش

 

اخبار مرتبط:

قیمت آهن افزایش پیدا کرد,قیمت ورق گالوانیزه چین,قیمت ورق

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0