0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

قیمت ورق فولادی شمال اروپا

به گزارش مرکز آهن طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن فولادسازان شمال اروپا در نظر دارند قیمت ورق گم تولیدی خود را افزایش دهند که علت این امر افزایش قیمت مواد خام اولیه و روند صعودی افزایش قیمت در بازار ورق رول جهانی می باشد. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق گرم تولید داخلی اروپا طی هفته گذشته به میزان ۱۲ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است و قیمت این محصول در حال حاضر به مبلغ ۶۱۴-۶۰۳ دلار به ازای هر تن رسیده است. به گفته منابع خبری پیشنهادات رسمی از قیمت این محصول به میزان ۶۲۶-۶۱۴ دلار به ازای هر تن بوده است. با این حال کارخانجات تولیدکننده ورق فولادی شمال اروپا از فروش محصولات خود به قیمتی پایین تر از ۶۱۴ دلار به ازای هر تن امتناع می کنند. هم چنین قیمت واقعی ورق فولادی در این منطقه زمانی مشخص خواهد شد که کارخانه ArcelorMittal به بازار فولاد مجددا بازگردد. پیش بینی می شود که این کارخانه در نظر دارد قیمت محصول تولیدی خود را افزایش دهد. به گفته منابع خبری براساس تصمیم جدید کمیسیون فولاد اروپا مبنی بر تعیین حداقل قیمت محصولات وارداتی، پیش بینی می شود که قیمت ورق فولادی به زودی افزایش یابد. این تصمیم ممکن است سبب محدود شدن تاثیر محصولات وارداتی بر قیمت های محصولات داخلی گردد. کمیسیون اروپا به تازگی در نظر دارد که عوارض ضد دامپینگ جدیدی برای واردات ورق فولادی از کشورهای روسیه، اوکراین، ایران و برزیل تعیین کند. این عوارض ممکن است در حدود ۳۳-۳/۵ درصد تعیین گردد. این عوارض در صورتی اعمال می شود که قیمت محصولات کم تر از ۵۵۸ دلار به ازای هر تن باشد.هم چنین ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق سرد تولید داخلی شمال اروپا نیز به میزان ۷۳۲-۶۸۵ دلار به ازای هر تن گزارش شده است. این ارزیابی ها از قیمت ورق گالوانیزه نیز به میزان ۷۸۰-۷۴۴ دلار به ازای هر تن بوده است. به گفته منابع خبری سهام ورق گالوانیزه در مناطق اروپا بالا بوده که به کارخانجات تولید فولاد اروپا اجازه افزایش قیمت های بیشتر را نمی دهد.

قیمت ورق گالوانیزه روز خرید فروش

افزایش ۴۷ دلاری  قیمت ورق فولادی هند

طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن فولادسازان کشور هند در نظر دارند قیمت ورق رول گرم تولید داخلی این کشور را در ماه اوت به میزان ۴۷ دلار به ازای هر تن افزایش دهند. به گفته منابع خبری در تاریخ ۴ ماه اوت، کارخانجات تولید ورق فولادی در هند تصمیم دارند قیمت این محصول را مستقیما به میزان ۶۲۸ دلار به ازای هر تن برسانند. با این حال این تصمیم هنوز به مرحله نهایی نرسیده و قطعی نشده است. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق رول گرم تا پایان ماه ژوئیه به میزان ۵۸۹-۵۸۱ دلار به ازای هر تن بوده است. با افزایش ۴۷ دلاری در قیمت این محصول، قیمت ورق فولادی در ماه اوت به میزان ۶۳۶-۶۲۸ دلار به ازای هر تن خواهد رسید. هم چنین به گفته منابع خبری میزان افزایش قیمت در سایر محصولات فولاد تخت این کشور نظیر ورق سرد و ورق گالوانیزه نیز به میزان مشابه ورق گرم خواهد بود.

ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق سرد تولید داخلی این کشور تا پایان ماه ژوئیه به میزان ۶۵۱-۶۴۴ دلار به ازای هر تن بوده در حالی که این ارزیابی ها برای قیمت ورق گالوانیزه تا پایان ماه ژوئیه به میزان ۷۲۲-۷۱۴ دلار به ازای هر تن می باشد. به گفته یکی از توزیع کنندگان ورق فولادی واقع در بمبئی، کارخانه ها احتمالا تصمیم نهایی در مورد افزایش قیمت این محصولات را تا اوایل هفته آینده تصویب نخواهند کرد. هم چنین به گفته منابع خبری کارخانجات هند در حال تصمیم گیری برای قیمت محصولات صادراتی خود نیز می باشند. در حال حاضر کارخانجات تصمیم ندارند که چه قیمت هایی را برای محصولات خود پیشنهاد دهند بنابراین از شرکت کنندگان بازار درخواست کرده اند که در مناقصات قیمت های پیشنهادی خود را ارائه دهند. اکثر پیشنهادات شنیده شده از قیمت ورق فولادی صادراتی کشور هند در محدوده ۵۴۰-۵۳۵ دلار به ازای هر تن بوده و در حال حاضر هیچ معامله ای صورت نگرفته است.

افزایش جهانی قیمت ورق گرم واردات این محصول را برای تولیدکنندگان داخلی مشکل ساخته است. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق رول گرم تولید داخلی چین به میزان ۵۴۵-۵۴۰ دلار به ازای هر تن بوده. این در حالی است که قیمت این محصول طی هفته گذشته به میزان ۵۳۰-۵۲۵ دلار به ازای هر تن گزارش شده و در این هفته شاهد افزایش قیمت ۱۵ دلاری این محصول در کشور چین بوده ایم. پیشنهادات این محصول در کشور کره جنوبی نیز به میزان ۶۰۵-۶۰۰ دلاربه ازای هر تن بوده است. به گفته منابع خبری پیشنهاد جدیدی از قیمت ورق رول گرم کره جنوبی شنیده نشده است با این حال پیش بینی می شود که قیمت های پیشنهادی کم تر از ۶۰۰ دلار به ازای هر تن نباشد.

قیمت ورق گالوانیزه روز خرید فروش

تداوم افزایش قیمت ورق فولادی برزیل در ماه اوت

قیمت ورق گرم در بازار برزیل طی اولین روزهای ماه اوت افزایش یافته است. این افزایش قیمت بازتاب افزایش قیمت محصولات فولاد تخت در بازار جهانی بوده است. بنابراین ارزیابی ماهانه آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق گرم تولید داخلی برزیل تا تاریخ ۴ ماه اوت به میزان ۱۰۴۳-۱۰۱۴ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت این محصول تا پایان ماه ژوئیه (۱۰۱۴-۹۵۰ دلار به ازای هر تن) افزایش یافته است. به گفته منابع خبری اکثر کارخانجات تولیدکننده فولاد برزیل از جمله کارخانه CSN هنوز قیمت نهایی ورق فولادی خود را مشخص نکرده اند. با این حال یکی از کارخانجات تولید ورق فولادی واقع در برزیل از افزایش قیمت ورق گالوانیزه تولید داخلی این کارخانه خبر داده است. هم چنین سایر کارخانجات نیز ممکن است قیمت این محصولات را طی چند روز اخیر افزایش دهند. با این حال ارزیابی ماهانه متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه تولیدی این کشور نیز با شروع ماه سپتامبر مجددا اعلام خواهد شد.

قیمت ورق گالوانیزه روز خرید فروش

 

اخبار مرتبط:

قیمت آهن افزایش پیدا کرد,قیمت ورق گالوانیزه چین,قیمت ورق

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • ۵عالی بود
  • ۳خوب بود
  • ۲معمولی بود
  • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها

    اشتراک گذاری