0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

واردات ورق ایالات متحده

واردات ورق سیاه در کشور آمریکا نسبت به ماه گذشته کاهش یافته که این امر بر قیمت ورق سیاه نیز تاثیرگذار بوده است. این افزایش میزان واردات حدودا به میزان 10 درصد کاهش یافته است و هم چنین میزان کل واردات محصولات فولادی به کشور نیز طی ماه گذشته روند نزولی داشته است. این امر سبب روند صعودی قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور آمریکا شده است. براساس آمار منتشر شده در مجموع، کشور آمریکا طی ماه گذشته به میزان 59/2 میلیون تن محصولات فولادی وارد کرده است که نسبت به میزان 86/2 درصد محصولات فولادی وارداتی در ماه اکتبر به میزان 5/9 درصد کاهش یافته است.

این آمار در تاریخ 5 ماه دسامبر بازبینی شده است. این میزان واردات پایین ترین میزان واردات محصولات فولادی ماهانه طی سال های اخیر بوده است. این در حالی است که این میزان واردات محصولات فولادی در ماه فوریه سال جاری به میزان 57/2 میلیون تن بوده است. در حالی که میزان واردات و قیمت ورق سیاه از آخرین کاهش های خود مجددا روند صعودی را در پیش گرفته است این میزان هم چنان غیر اقتصادی می باشد و انتظار می رود که قیمت ورق سیاه در سال 2018 مناسب تر گردد. هم چنین میزان واردات محصولات فولادی تمام کاری شده در ماه نوامبر به میزان 27 درصد کاهش یافته است که این میزان نسبت به ماه قبل از آن روند صعودی داشته است در حالی که میزان واردات محصولات فولاد تخت روند نزولی داشته است. این میزان حدودا 29 درصد نسبت به ماه گذشته کاهش یافته است. با کاهش میزان واردات و هزینه های وارداتی از قراضه آهنی به زغال سنگ افزایش یافته است ممکن است که فولادسازان قیمت های پیشنهادی خود را افزایش دهند.

هم چنین ممکن است که تولیدکنندگان ورق نیز مجددا تا پیش از سال جدید قیمت ورق سیاه تولیدی خود را افزایش دهند. در بخش ورق فولادی تولیدکنندگان این محصولات اظهار کرده اند که در نظر دارند قیمت ورق سیاه تولیدی خود را حدودا به میزان 50 دلار به ازای هر تن افزایش دهند. به گفته منابع خبری افزایش قیمت در بخش ورق به زودی رخ خواهد داد. با توجه به کاهش میزان واردات ورق سیاه به میزان 148898 تن در ماه جاری که نسبت به میزان واردات در ماه اکتبر به میزان 9/7 درصد و نسبت به ماه نوامبر به میزان 7/10 درصد کاهش یافته است تولیدکنندگان این محصول تصمیم به افزایش قیمت ورق سیاه تولیدی خود گرفته اند و پیش بینی می شود که طی روزهای اخیر نیز این قیمت به میزان بیشتری افزایش یابد. این کاهش میزان واردات ناشی از این است که کشور کره جنوبی که یکی از واردکنندگان کلیدی ورق سیاه به کشور آمریکا می باشد میزان واردات خود را کاهش داده و به میزان 5987 تن رسانده است که نسبت به 25215 تن محصول وارد شده در ماه اکتبر حدودا به میزان 3/76 درصد کاهش یافته است.

قیمت ورق سیاه

افزایش 50 دلاری قیمت ورق سیاه شمال آمریکا

این میزان کاهش تاثیر مستقیمی بر قیمت ورق سیاه داشته است. هم چنین در بخش محصولات تخت، میزان واردات ورق سرد به کشور آمریکا حدودا به میزان 5/20 درصد کاهش یافته و به میزان 159498 تن رسیده است. این کاهش میزان واردات در بخش ورق سرد به این علت است که کشور روسیه که مهم ترین واردکننده ورق سرد به آمریکا می باشد تنها به میزان 11058 تن ورق سرد در ماه نوامبر به آمریکا وارد کرده است که نسبت به میزان واردات ورق سرد 30526 تن در ماه گذشته حدودا به میزان 8/63 درصد کاهش یافته است. در بخش لوله فولادی نیز میزان واردات لوله نفتی نسبت به ماه گذشته به میزان 5/17 درصد کاهش یافته است و به میزان 251512 تن رسیده است در حالی که این میزان کاهش برای ماه قبل از آن به میزان 9/31 درصد بوده است. کره جنوبی که اصلی ترین واردکننده لوله فولادی به کشور آمریکا می باشد قیمت لوله فولادی صادراتی خود را کاهش داده است.

کشورهای آسیایی نیز حدودا به میزان 60955 تن لوله فولادی به آمریکا ئر ماه نوامبر صادر کرده اند که نسبت به میزان 95661 تن در ماه اکتبر به میزان 2/36 درصد کاهش یافته است. هم چنین پیش بینی می شود که تاجران به دنبال افزایش قیمت ورق سیاه، قیمت لوله فولادی صادراتی خود را نیز افزایش دهند. رئیس جمهور دونالد ترامپ قانون تجارت 232 واردات محصولات فولادی به این کشور را در اواسط ماه ژانویه مطرح کرد. تصمیمات نهایی راجع به این قانون نیز سبب کاهش میزان واردات محصولات فولادی از جمله ورق سیاه به این کشور شده است. که در نتیجه ی این امر قیمت ورق سیاه در این کشور نیز نوساناتی را تجربه کرده است.

کارخانه Evraz  در معاملات اخیر خود قیمت ورق سیاه تولیدی خود را به میزان 50 دلار به ازای هر تن افزایش داده است. هم چنین این افزایش قیمت بر قیمت سایر محصولات فولاد تخت نیز تاثیرگذار بوده است. این اقدام کارخانه Evraz  بر قیمت ورق سیاه سایر کارخانجات از جمله SSAB و Nucor و آرسلورمیتال نیز تاثیرگذار بوده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0