0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

بازار داخلی چین

روز گذشته قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) بدون تغيير نسبت به روز قبل به 4300 تا 4320 يوان و قیمت ورق سیاه در شمال چين( تيانجین) بدون تغيير  نسبت به روز گذشته به 4290 تا 4310 يوان رسيد.در طول هفته در شرق چين قيمت ورق سیاه 70 تا 80 يوان و در شمال چين 30 يوان افزايش يافت.در بورس شانگهاي  63 يوان نسبت به ديروز افزايش يافت و به 3926 دولت بر تن رسيد.

هر1 دلار برابر با 6.61  یوان می باشد

بازار صادرات ورق چین

شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی متال بولتن با كاهش 4.72 دلار نسبت به روز قبل همراه شد و به 574.58 دلار FOB رسید.پيشنهاد هاي قيمت ورق سیاه فولاد سازها 580 تا 605 دلار FOB است و خريداران به طور خاص از ويتنام در محدوده 560 تا 565 دلار FOB پيشنهاد مي دهند. ويتنامي ها محموله اي 3000 تني به قيمت 588 دلارCFR  از شركت Bautao  خريداري كردند.

ورق سیاه فولاد مبارکه

قيمت ورق سیاه تركيه به مرز ٦٠٠ دلار رسيد

توليدكنندگان ورق سیاه در تركيه پس از بستن فروش تحويل ماه فوريه خود، قيمت ورق سیاه پيشنهادي فروش تحويل ماه مارس را ١٠-٢٠ دلار به ازای هر تن EXW افزايش دادند.اين افزايش قيمت باستناد تقويت تقاضاي داخلي اين كشور مي باشد و صادرات آن به دليل نزديك شدن تعطيلات  اروپا با نرخ كمتري در حال انجام است.قيمت ورق سیاه داخلي تركيه در هفته اخير براي تحويل ماه فوريه :٥٨٠-٥٩٠ دلار به ازای هر تن EXW

(١٠دلار افزايش نسبت به اوايل ماه دسامبر)

قيمت ورق سیاه پيشنهادي فروش داخلي تركيه براي تحويل ماه مارس :٦٠٠دلار به ازای هر تن  قيمت CFR Antwerp  هندي ها : ٦١٠-٦٢٠ دلار به ازای هر تن قيمت  صادراتي تركها: ٦٢٠-٦٣٠ دلار به ازای هر تن  مي باشد. واردات  ‏ورق سیاه از كارخانجات روسي  با قيمت ٥٨٠-٥٩٠ دلار به ازای هر تن كه با ٢٠ دلار افزايش نسبت به دور قبلي آن همراه مي باشد.

افزايش صادرات محصولات تخت روسيه

صادرات محصولات تخت روسيه شامل موارد زير :

 • ‏7208 HR coils/Plates,
 • ‏7209 CR coils,
 • ‏7210, 7212 GP/GC
 • ‏ 7225 electrical sheets

در ماه اكتبر ٢٠١٧: به ميزان ٠/٧١ ميليون تن و درماه سپتامبر٢٠١٧: به ميزان ٠/٦٨ ميليون تن ثبت گرديد.كه افزايش ٤/٤٪‏ درصدي صادرات ماه اكتبر نسبت به ماه قبل رانشان ميدهد.

ميزان صادرات اكتبر سال قبل روسيه ٠/٦٥ ميليون تن بوده كه در مقايسه ساليانه ٩/٢٪‏درصد افزايش يافته است.بر اساس داده هاي مشتريان، ميزان كل صادرات محصولات تخت روسيه در دوره زماني ١٠ ماهه اول سال  (Jan-Oct 2017)، به ميزان ٧/٧ ميليون تن ثبت گرديده كه در مقايسه با ميزان ٧/٥٦  ميليون تني  ثبت شده در مدت مشابه آن در سال ٢٠١٦ صرفا افزايش ٢٪‏ درصدي يافته است.كشور تركيه به عنوان بزرگترين وارد كننده محصولات تخت روسيه ، در مدت ١٠ ماهه  (Jan-Oct 17) با واردات ٢/٥٢ ميليون تن انواع محصولات تخت ، سهم ٣٢/٦٧٪‏ درصدي از اين ماركت را از آن خود كرد.

ورق سیاه اصفهان

افزایش قیمت ورق سیاه آمریکا

قیمت ورق سیاه کشور آمریکا برای سومین روز متوالی روند صعودی داشته است و اکثر کارخانجات این کشور قیمت ورق سیاه تولیدی خود را افزایش داده اند. برخی کارخانجات از تاریخ 3 نوامبر تا 7 دسامبر قیمت ورق سیاه تولیدی خود را به میزان 130 دلار به ازای هر تن افزایش داده اند. با این حال زمان دریافت سفارشات، خریداران گزارش کردند که تنها نیمی از میزان عرضه خریداری شده است. پس از افزایش قیمت ورق سیاه در ماه دسامبر، پیشنهادات کارخانجات نیز افزایش یافته است.

از عمده دلایل افزایش قیمت ورق سیاه در این کشور می توان به افزایش قیمت قراضه آهنی اشاره کرد. هم چنین افزایش میزان تقاضا نیز از دیگر عوامل افزایش قیمت ورق سیاه این منطقه بوده است. در حال حاضر، میزان معاملات انجام شده کم بوده است. ارزیابی از قیمت ورق سیاه در این کشور به میزان 680 دلار به ازای هر تن تا تاریخ 8 ماه دسامبر بوده است در حالی که قیمت این محصول طی هفته قبل از آن به میزان 647 دلار به ازای هر تن بوده و طی روزهای اخیر شاهد افزایش قیمت این محصول در کشور آمریکا بوده ایم. برخی معتقدند که کارخانجات بایستی در حال حاضر کمی آرام تر قیمت های خود را تغییر دهند ولی برخی از آن ها اقدام به افزایش شدیدی در قیمت های خود کرده اند.

با این حال خریداران چندان با این افزایش قیمت موافق نبوده و نسبت به آن ها اعتراض کرده اند. با این حال میزان تقاضا تا ماه ژانویه خوب بوده و انتظار می رود که پس از آن نیز شاهد افزایش بیشتری در میزان تقاضا برای خرید ورق سیاه در بازار این کشور باشیم. میزان زمان فرآوری کارخانجات برای تولید این محصول نیز بیشتر از حد معمول می باشد. کارخانجات SSAB و آرسلورمیتال زمان فرآوری محصولات خود را به میزان هشت تا نه ماه اعلام کرده اند در حالی که برخی کارخانجات دیگر این زمان را کوتاه تر و حداکثر به میزان چهار ماه اعلام کرده اند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0