0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

بررسی قیمت ورق گرم چین

قیمت ورق گرم صادراتی کشور چین طی هفته گذشته به میزان بیشتری افزایش یافته است. به گفته منابع خبری علت این امر افزایش میزان عرضه در بازار داخلی این کشور و نیز افزایش میزان تقاضا در بازار کره جنوبی بوده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گرم به میزان 600-575 دلار به ازای هر تن تا تاریخ 12 ماه سپتامبر بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان 30-20 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.

به گفته منابع خبری خریداران ورق گرم صادراتی کشور چین  در کره جنوبی در اواسط هفته جاری پیشنهادات قیمت های بالاتر را پذیرفته اند. محموله های ورق گرم وارداتی به کره جنوبی به قیمت 595 دلار به ازای هر تن به فروش رسیده است و هم چنین محموله ای به ظرفیت 10000-8000 تن نیز به قیمت 606-603 دلار به ازای هر تن طی هفته قبل از آن به فروش رسیده است. واردکنندگان ورق گرم کشور کره جنوبی ناچار به پذیرش قیمت های پیشنهادی بالاتر شده اند چراکه میزان عرضه ورق گرم در بازار داخلی این کشور و نیز واردات از شمال آسیا به کره جنوبی بسیار کاهش یافته است.

تعدادی از کارخانجات فولادسازی واقع در کره جنوبی و نیز تعدادی کارخانه واقع در ژاپن در نظر دارند به جهت تعمیرات کارخانجات خود را تعطیل کنند بنابراین میزان عرضه ورق فولادی در این کارخانجات کاهش یافته است. تعدادی از مشتریان کره جنوبی که طی دو هفته گذشته از قبول قیمت 565 دلار به ازای هر تن ممانعت کرده اند طی هفته جاری ناچار به پذیرفتن قیمت 590 دلار به ازای هر تن شده اند. این در حالی است که پیشنهادات مناقصات از بازارهای دیگر شامل بازار ورق فولادی ویتنام و پاکستان هنوز آن چنان افزایش نیافته است و برخی فروشندگان کشور چین هم چنان تمایل دارند که قیمت های پیشنهادی خود را به میزان 575 دلار به ازای هر تن اعلام کنند.

قیمت ورق سیاه

به گفته منابع خبری پیشنهادات قیمت در مناقصات از سوی خربداران کشور ویتنام به میزان 575-570 دلار به ازای هر تن بوده است و تا هفته جاری به میزان 580 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. با این حال این پیشنهادات قیمت از نظر فروشندگان ورق فولادی کشور چین هم چنان پایین می باشد. این در حالی است که خریداران در پاکستان قیمت پیشنهادی خود را به میزان 585-580 دلار به ازای هر تن (شامل هزینه حمل کالا به میزان 18-16 دلار به ازای هر تن) اعلام کرده اند. این در حالی است که بازار ورق گرم در داخل کشور چین هم چنان قوی می باشد و کارخانجات فولادسازی کشور چین حاضر به کاهش قیمت محصولات صادراتی خود نمی باشند.

در حال حاضر تولیدکنندگان ورق فولادی کشور چین قیمت محصولات صادراتی خود را به میزان 605-595 دلار به ازای هر تن ثابت اعلام کرده اند. با این حال یکی از مهم ترین کارخانجات کشور چین قیمت ورق فولادی خود را به میزان 600 دلار به ازای هر تن اعلام کرده است و بیان کرده که محموله ای به ظرفیت 4000 تن به کره جنوبی به همین قیمت طی چند روز آینده فرستاده خواهد شد. هم چنین قیمت این محصول در شانگهای به میزان 649-646 دلار به ازای هر تن اعلام شده که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0