0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت ورق گالوانیزه صادراتی آمریکای لاتین در مقایسه با پیشنهادات برزیل

قیمت ورق گالوانیزه صادراتی آمریکای لاتین در معاملات جدید و در مقایسه با پیشنهادات برزیل به خریداران اروپایی، در هفته جاری افزایش یافت. طبق ارزیابی هفتگی قیمت ها توسط خبرگزاری متال بولتن برای صادرات ورق گالوانیزه آمریکای لاتین در روز جمعه، قیمت ورق گالوانیزه  ۵۵۵-۵۷۵ دلار در هر تن خرید و فروش شد، که در مقایسه با ۵۲۵-۵۴۰ دلار در هر تن فوب طی هفته ی گذشته، با افزایش همراه بوده است.

به تازگی معامله ای با قیمت ۵۷۰ تا ۵۷۵ دلار در هر تن فوب، برای حدود ۲۰ تا ۳۰ هزار تن خرید ورق گالوانیزه متعلق به ورق سازان برزیلی که در ماه دسامبر و ژانویه به اروپا حمل می شود، انجام شده است. با این حال، با توجه به چندین منبع، پیشنهادات قیمت جدید در حدود ۶۱۵ تا ۶۲۰ دلار در هر تن فوب گزارش شده است. یکی از معامله گران برزیل گفت: “در این شرایط به دلیل رقابت ورق سازان هندی برای خرید ورق گالوانیزه به اروپا، انجام معاملات بسیار دشوار خواهد بود.”

یکی از منابع خبری گفت: “من فکر نمی کنم پیشنهادات به این سطح برسند.” اما یک منبع خبری دیگر نیز گفت که معامله در این سطح غیرممکن است. او گفت: “این پیشنهادات از قیمت ورق گالوانیزه داخلی تولید شده در اروپا دور نیست.” طبق ارزیابی های هفتگی برای ورق صادراتی آمریکای لاتین در روز جمعه نیز، قیمت ورق گالوانیزه تا ۴۲۵-۴۵۰ دلار در هر تن فوب ادامه یافت و قیمت ورق گالوانیزه گرم نیز به میزان ۷۰۵ تا ۷۱۰ دلار در هر تن فوب بود.

افزایش قیمت ورق گالوانیزه وارداتی به هند

شنیده می شود که قیمت ورق گالوانیزه وارداتی به هند با بی ثباتی و افزایش قیمت ها همراه است. یکی از شرکت کنندگان در بازار گفت: “ما تا کنون هیچ گونه پیشنهادی از سوی هند به واردکنندگان چینی ارائه نداده ایم زیرا هیچ کس به دلیل قیمت های بالا علاقه مند به خرید نیست.” علاوه بر این، ما مطمئن نیستیم که آیا می توانیم این پیشنهاد را در یک روز ارائه دهیم یا خیر، زیرا قیمت ها ممکن است روز بعد تغییر کند.

ممکن است یک پیشنهاد برای واردکنندگان ورق  هند با قیمت ۵۰۰-۵۱۰ دلار در هر تن داشته باشیم، اگرچه که شرکت ها هیچ پیشنهادی در این هفته نداشته اند. یک وارد کنندگان ورق گفت که پیشنهادات بی ثبات بوده اند، بنابراین هیچ مشکلی درباره ی مذاکره با فروشنده وجود ندارد. یکی دیگر از وارد کنندگان این محصولات هم گفت: حتی پیشنهاد قیمت ۵۰۰ دلار برای هر تن خرید ورق گالوانیزه چینی نیز، به من ارائه شد که نزدیک به ۴۵۰۰۰ روپیه [۶۵۸ دلار] از آن مختص مالیات خواهد بود.

بازار داخلی خرید ورق گالوانیزه هند

در حال حاضر قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی هند حدود ۴۰،۰۰۰-۴۰،۵۰۰ [$ ۵۸۵-۵۹۲] در هر تن، بعلاوه ی هزینه ی مالیات ها، می باشد. این وارد کننده ی ورق  گفت: “این پیشنهادات مربوط به واردات، در حال حاضر معنایی ندارد.” سخنگوی یکی از شرکت ها گفت که قیمت ورق گالوانیزه چین حدود ۴۱۰ تا ۴۲۰ دلار به ازای هر تن می باشد. این شرکت از طرف واردکنندگان هندی برای واردات ورق گالوانیزه چینی دعوت شده بود اما منافعی به دنبال نداشت.

یکی از شرکت کنندگان در بازار گفت که کارخانه های تولیدی کره جنوبی هر تن ورق  را به مبلغ ۵۳۵ دلار به ازای هر تن به بمبئی عرضه کرده اند اما این پیشنهادات به دلیل افزایش قیمت ها کاهش یافته اند. او گفت: “تا کنون هیچ محموله ی ورق از کره ی جنوبی صادر نشده اما اگر چین ورق  خود را به هند زیر ۵۰۰ دلار برای هر تن به بمبئی پیشنهاد کند، ما می توانیم انتظار داشته باشیم که ورق گالوانیزه کره جنوبی به هند عرضه شود.

ورق گالوانیزه فولاد مبارکه

افزایش قیمت ورق گالوانیزه تا ١۶ دلار در هر تن توسط یکی از شرکت های تایوانی

ورق گالوانیزه تایوان پس از دو هفته تنزل قیمت در بازار، قیمت خرید خود را برای ضایعات آهن و همچنین قیمت فروش ورق گالوانیزه را به مبلغ NT $ 500 16 دلار در هر تن، اعلام کرده است. یکی از مقامات این شرکت در روز دوشنبه به خبرگزاری متال بولتن گفت که قیمت ها عمدتا به دلیل هزینه های مقرون به صرفه ی ضایعات وارد شده به این جزیره در شرق آسیا و همچنین افزایش تقاضای داخلی، تقویت شده بود.

این شرکت در روز سه شنبه، قیمت هرتن ورق را ۶،۹۰۰-۷،۵۰۰ ۲۱۶-۲۳۵  اعلام کرد. این قیمت ورق گالوانیزه برای خریداران نهایی برابر با ۱۴،۶۰۰ ۴۵۷ دلار به ازای هر تن بر مبنای قیمت معامله شده در روز دوشنبه است. در اواخر هفته گذشته افزایش قیمت های ورق داخلی توسط شرکت های بازرگانی پیش بینی شده بود که افزایش قیمت ورق گالوانیزه وارداتی به ازای هر کانتینر هم انتظار می رفت.

طبق ارزیابی های قیمت سنگ معدن وارداتی آمریکا در هفته گذشته، این محصول از ۵ تا ۱۰ دلار به ازای هر تن افزایش یافت و به مبلغ ۲۳۵-۲۴۵ دلار به ازای هر تن رسید. همچنین در مقایسه با قیمت ورق گالوانیزه در چین، انتظار می رود که قیمت ورق در بازار داخلی ایالات متحده افزایش یابد.

افزایش قیمت ورق گالوانیزه صادراتی ترکیه با وجود کاهش حجم تقاضاها

بازار صادرات ورق گالوانیزه ترکیه (HRC) در هفته جاری آنچنان قوی نبود، اما طبق گزارشات رسیده، قیمت آن همچنان افزایش یافته است. در هفته گذشته تعدادی از معاملات در این زمینه، با قیمت ۵۲۰ دلار در هر تن فوب به گوش رسید. پیشنهادات ترکیه  برای صادرات ورق گالوانیزه قیمتی معادل ۵۲۰-۵۳۰ دلار در هر تن FOB بود.

یکی از معامله گران گفت: میزان تقاضا در اروپا قوی نیست. در هفته گذشته چندین قرارداد امضا شد، اما در این هفته چیزی شنیده نشده است. یک تن دیگر از معامله گران گفت: ارزیابی هفتگی قیمت ورق گالوانیزه صادراتی ترکیه در روز جمعه نشانگر مبلغی معادل ۵۲۰-۵۳۰ دلار برای هر تن فوب بود که حداقل بین ۵۱۰ تا ۵۲۰ دلار در هر تن FOB معامله شد.

افت قیمت ورق گالوانیزه ترکیه به دلیل نگرانی های خریداران نسبت به کاهش ارزش لیره

قیمت ورق گالوانیزه تولید داخل در ترکیه طی این هفته افزایش یافت، اما این افزایش قیمت بخاطر نگرانی های خریداران به دلیل کاهش ارزش پول این کشور در مقابل یورو و دلار بود. به گزارش خبرگزاری این کشور، در تاریخ ۱۲ نوامبر، قیمت ورق گالوانیزه ترکیه با کاهشی معادل ۰٫۲۹۲۶۰ دلار طی هفته ی گذشته، مواجه شد. این میزان در روز جمعه ۲ دسامبر به ترتیب  ۰٫۲۸۸۸۴ تا یک دلار کاهش یافت.

یکی از معامله گران می گوید:  “تقاضا به طور قابل ملاحظه ای با کاهش ارزش لیره کاهش یافته است و ما به هیچ وجه علاقه ای به رزرو تولیدات ورق نداریم. “معامله گران کوچک، تولید کنندگان لوله و … از لیره استفاده می کنند و ضرر نسبتا زیادی را متحمل می شوند. مردم نمی خواهند هر چیزی را در کشوری که هزینه ای معادل یک دلار را نمی توان برای خرید آن پیش بینی کرد، رزرو کنند. “

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه ترکیه

تولید کنندگان ترکیه ای، ۵۲۰ تا ۵۴۰ دلار برای هر تن خرید ورق گالوانیزه پرداخت کردند و دیگر معاملات نیز در ماه فوریه با هزینه ی ۵۲۵-۵۳۰ دلار در هر تن انجام شد. طبق ارزیابی های هفتگی قیمت ورق گالوانیزه داخلی ترکیه ۵۲۵ تا ۵۳۰ دلار برای هر تن بود در حالی که قیمت هفته ی گذشته ۵۱۰ تا ۵۲۰ دلار در هر تن بود.

یکی دیگر از معامله گران گفت: “بازار با کاهش ارزش لیره تضعیف شده است. در حالی که قیمت دلار هر روز افزایش می یابد، و این شرایط بد حتی در سال بعد نیز بدتر خواهد شد. ” قیمت ورق گالوانیزه  نیز در روز جمعه معادل ۶۲۵-۶۳۰ دلار در هر تن بود که نسبت به تولیدات سابق با پیشنهادات ۶۳۰-۶۴۰ دلار در هر تن، کاهش پیدا کرده است. طبق ارزیابی های هفتگی قیمت ورق گالوانیزه داخلی ترکیه در روز جمعه، این نوع ورق  با قیمت ۶۲۵-۶۳۰ دلار در هر تن نسبت به محصولات قبلی با قیمت  ۶۲۰ تا ۶۳۵ دلار در هر تن، خرید و فروش شد.

 

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری