0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت ورق گالوانیزه صادراتی آمریکای لاتین در مقایسه با پیشنهادات برزیل

قیمت ورق گالوانیزه صادراتی آمریکای لاتین در معاملات جدید و در مقایسه با پیشنهادات برزیل به خریداران اروپایی، در هفته جاری افزایش یافت. طبق ارزیابی هفتگی قیمت ها توسط خبرگزاری متال بولتن برای صادرات ورق گالوانیزه آمریکای لاتین در روز جمعه، قیمت ورق گالوانیزه  555-575 دلار در هر تن خرید و فروش شد، که در مقایسه با 525-540 دلار در هر تن فوب طی هفته ی گذشته، با افزایش همراه بوده است.

به تازگی معامله ای با قیمت 570 تا 575 دلار در هر تن فوب، برای حدود 20 تا 30 هزار تن خرید ورق گالوانیزه متعلق به ورق سازان برزیلی که در ماه دسامبر و ژانویه به اروپا حمل می شود، انجام شده است. با این حال، با توجه به چندین منبع، پیشنهادات قیمت جدید در حدود 615 تا 620 دلار در هر تن فوب گزارش شده است. یکی از معامله گران برزیل گفت: “در این شرایط به دلیل رقابت ورق سازان هندی برای خرید ورق گالوانیزه به اروپا، انجام معاملات بسیار دشوار خواهد بود.”

یکی از منابع خبری گفت: “من فکر نمی کنم پیشنهادات به این سطح برسند.” اما یک منبع خبری دیگر نیز گفت که معامله در این سطح غیرممکن است. او گفت: “این پیشنهادات از قیمت ورق گالوانیزه داخلی تولید شده در اروپا دور نیست.” طبق ارزیابی های هفتگی برای ورق صادراتی آمریکای لاتین در روز جمعه نیز، قیمت ورق گالوانیزه تا 425-450 دلار در هر تن فوب ادامه یافت و قیمت ورق گالوانیزه گرم نیز به میزان 705 تا 710 دلار در هر تن فوب بود.

افزایش قیمت ورق گالوانیزه وارداتی به هند

شنیده می شود که قیمت ورق گالوانیزه وارداتی به هند با بی ثباتی و افزایش قیمت ها همراه است. یکی از شرکت کنندگان در بازار گفت: “ما تا کنون هیچ گونه پیشنهادی از سوی هند به واردکنندگان چینی ارائه نداده ایم زیرا هیچ کس به دلیل قیمت های بالا علاقه مند به خرید نیست.” علاوه بر این، ما مطمئن نیستیم که آیا می توانیم این پیشنهاد را در یک روز ارائه دهیم یا خیر، زیرا قیمت ها ممکن است روز بعد تغییر کند.

ممکن است یک پیشنهاد برای واردکنندگان ورق  هند با قیمت 500-510 دلار در هر تن داشته باشیم، اگرچه که شرکت ها هیچ پیشنهادی در این هفته نداشته اند. یک وارد کنندگان ورق گفت که پیشنهادات بی ثبات بوده اند، بنابراین هیچ مشکلی درباره ی مذاکره با فروشنده وجود ندارد. یکی دیگر از وارد کنندگان این محصولات هم گفت: حتی پیشنهاد قیمت 500 دلار برای هر تن خرید ورق گالوانیزه چینی نیز، به من ارائه شد که نزدیک به 45000 روپیه [658 دلار] از آن مختص مالیات خواهد بود.

بازار داخلی خرید ورق گالوانیزه هند

در حال حاضر قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی هند حدود 40،000-40،500 [$ 585-592] در هر تن، بعلاوه ی هزینه ی مالیات ها، می باشد. این وارد کننده ی ورق  گفت: “این پیشنهادات مربوط به واردات، در حال حاضر معنایی ندارد.” سخنگوی یکی از شرکت ها گفت که قیمت ورق گالوانیزه چین حدود 410 تا 420 دلار به ازای هر تن می باشد. این شرکت از طرف واردکنندگان هندی برای واردات ورق گالوانیزه چینی دعوت شده بود اما منافعی به دنبال نداشت.

یکی از شرکت کنندگان در بازار گفت که کارخانه های تولیدی کره جنوبی هر تن ورق  را به مبلغ 535 دلار به ازای هر تن به بمبئی عرضه کرده اند اما این پیشنهادات به دلیل افزایش قیمت ها کاهش یافته اند. او گفت: “تا کنون هیچ محموله ی ورق از کره ی جنوبی صادر نشده اما اگر چین ورق  خود را به هند زیر 500 دلار برای هر تن به بمبئی پیشنهاد کند، ما می توانیم انتظار داشته باشیم که ورق گالوانیزه کره جنوبی به هند عرضه شود.

ورق گالوانیزه فولاد مبارکه

افزایش قیمت ورق گالوانیزه تا ١۶ دلار در هر تن توسط یکی از شرکت های تایوانی

ورق گالوانیزه تایوان پس از دو هفته تنزل قیمت در بازار، قیمت خرید خود را برای ضایعات آهن و همچنین قیمت فروش ورق گالوانیزه را به مبلغ NT $ 500 16 دلار در هر تن، اعلام کرده است. یکی از مقامات این شرکت در روز دوشنبه به خبرگزاری متال بولتن گفت که قیمت ها عمدتا به دلیل هزینه های مقرون به صرفه ی ضایعات وارد شده به این جزیره در شرق آسیا و همچنین افزایش تقاضای داخلی، تقویت شده بود.

این شرکت در روز سه شنبه، قیمت هرتن ورق را 6،900-7،500 216-235  اعلام کرد. این قیمت ورق گالوانیزه برای خریداران نهایی برابر با 14،600 457 دلار به ازای هر تن بر مبنای قیمت معامله شده در روز دوشنبه است. در اواخر هفته گذشته افزایش قیمت های ورق داخلی توسط شرکت های بازرگانی پیش بینی شده بود که افزایش قیمت ورق گالوانیزه وارداتی به ازای هر کانتینر هم انتظار می رفت.

طبق ارزیابی های قیمت سنگ معدن وارداتی آمریکا در هفته گذشته، این محصول از 5 تا 10 دلار به ازای هر تن افزایش یافت و به مبلغ 235-245 دلار به ازای هر تن رسید. همچنین در مقایسه با قیمت ورق گالوانیزه در چین، انتظار می رود که قیمت ورق در بازار داخلی ایالات متحده افزایش یابد.

افزایش قیمت ورق گالوانیزه صادراتی ترکیه با وجود کاهش حجم تقاضاها

بازار صادرات ورق گالوانیزه ترکیه (HRC) در هفته جاری آنچنان قوی نبود، اما طبق گزارشات رسیده، قیمت آن همچنان افزایش یافته است. در هفته گذشته تعدادی از معاملات در این زمینه، با قیمت 520 دلار در هر تن فوب به گوش رسید. پیشنهادات ترکیه  برای صادرات ورق گالوانیزه قیمتی معادل 520-530 دلار در هر تن FOB بود.

یکی از معامله گران گفت: میزان تقاضا در اروپا قوی نیست. در هفته گذشته چندین قرارداد امضا شد، اما در این هفته چیزی شنیده نشده است. یک تن دیگر از معامله گران گفت: ارزیابی هفتگی قیمت ورق گالوانیزه صادراتی ترکیه در روز جمعه نشانگر مبلغی معادل 520-530 دلار برای هر تن فوب بود که حداقل بین 510 تا 520 دلار در هر تن FOB معامله شد.

افت قیمت ورق گالوانیزه ترکیه به دلیل نگرانی های خریداران نسبت به کاهش ارزش لیره

قیمت ورق گالوانیزه تولید داخل در ترکیه طی این هفته افزایش یافت، اما این افزایش قیمت بخاطر نگرانی های خریداران به دلیل کاهش ارزش پول این کشور در مقابل یورو و دلار بود. به گزارش خبرگزاری این کشور، در تاریخ 12 نوامبر، قیمت ورق گالوانیزه ترکیه با کاهشی معادل 0.29260 دلار طی هفته ی گذشته، مواجه شد. این میزان در روز جمعه 2 دسامبر به ترتیب  0.28884 تا یک دلار کاهش یافت.

یکی از معامله گران می گوید:  “تقاضا به طور قابل ملاحظه ای با کاهش ارزش لیره کاهش یافته است و ما به هیچ وجه علاقه ای به رزرو تولیدات ورق نداریم. “معامله گران کوچک، تولید کنندگان لوله و … از لیره استفاده می کنند و ضرر نسبتا زیادی را متحمل می شوند. مردم نمی خواهند هر چیزی را در کشوری که هزینه ای معادل یک دلار را نمی توان برای خرید آن پیش بینی کرد، رزرو کنند. “

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه ترکیه

تولید کنندگان ترکیه ای، 520 تا 540 دلار برای هر تن خرید ورق گالوانیزه پرداخت کردند و دیگر معاملات نیز در ماه فوریه با هزینه ی 525-530 دلار در هر تن انجام شد. طبق ارزیابی های هفتگی قیمت ورق گالوانیزه داخلی ترکیه 525 تا 530 دلار برای هر تن بود در حالی که قیمت هفته ی گذشته 510 تا 520 دلار در هر تن بود.

یکی دیگر از معامله گران گفت: “بازار با کاهش ارزش لیره تضعیف شده است. در حالی که قیمت دلار هر روز افزایش می یابد، و این شرایط بد حتی در سال بعد نیز بدتر خواهد شد. ” قیمت ورق گالوانیزه  نیز در روز جمعه معادل 625-630 دلار در هر تن بود که نسبت به تولیدات سابق با پیشنهادات 630-640 دلار در هر تن، کاهش پیدا کرده است. طبق ارزیابی های هفتگی قیمت ورق گالوانیزه داخلی ترکیه در روز جمعه، این نوع ورق  با قیمت 625-630 دلار در هر تن نسبت به محصولات قبلی با قیمت  620 تا 635 دلار در هر تن، خرید و فروش شد.

 

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0