4/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزايش قيمت ورق گالوانيزه اروپا در ابتداي سال ۲۰۱۸

به دليل وضع تعرفه اوليه ۱۷٫۲۰ تا ۲۸٫۵ درصدي بر قیمت ورق گالوانيزه وارداتی در ماه آگوست و كاهش رقابت در بازار، انتظار مي رود در اوايل سال جديد ميلادي قيمت ورق گالوانيزه در اروپا افزايش يابد. به دليل كاهش مصرف فصلي در اروپا قیمت ورق گالوانیزه در هفته هاي اخير بدون تغيير بوده و در ارزيابي ۲۲ نوامبر متال بولتن در شمال اروپا به ۶۶۰ تا ۶۸۰ يورو به ازای هر تن و در جنوب اروپا ۵۹۰ تا ۶۳۰ يورو به ازای هر تن EXW گزارش شد.

اين ارزيابي نشان دهنده قيمتهاي معاملات است و پيشنهادهاي فروش تامين كننده ها ۲۰ تا ۳۰ يورو بالاتر بوده است. به نقل از منابع داخلي ورق گالوانيزه در اروپا كمياب شده است و انتظار ميرود قيمت آن تا ۷۳۰ يورو EXW افزايش يابد.

وضع تعرفه نهايي در مارس

در حال حاضر مقدار ناچيزي ورق گالوانيزه وارداتي از چين با قيمتهاي رقابتي در بازار اروپا وجود دارد اما در ۸ مارس ۲۰۱۸ قیمت ورق گالوانيزه وارداتي از چين توسط كميسيون اروپا اعلام مي شود و واردات گالوانيزه چين متوقف خواهد شد. لازم به ذكر است گالوانيزه مورد استفاده در صنعت خودرو از تعرفه هاي مذكور معاف است.

قيمتهاي واردات

در ارزيابي متال بولتن در ۲۲ نوامبر قیمت ورق گالوانيزه وارداتي به شمال اروپا ۶۴۰ تا ۶۶۰ يورو CFR و در جنوب اروپا ۶۳۰ تا ۶۶۰ يورو  CFR گزارش شد.

تاثیر تقویت قیمت ورق گالوانیزه صادراتی چین بر بازار داخلی

قیمت ورق گالوانیزه و ورق سرد صادراتی طی هفته گذشته روند صعودی داشته است. علت این امر تقویت بازار داخلی این کشور بوده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سرد در بازار داخلی کشور چین به میزان ۵۹۸-۵۹۳ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۸ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. تعدادی از صادرکنندگان بیان کرده اند هنوز محموله هایی را از هفته گذشته به فروش نرسانده اند و آخرین معاملات شنیده شده در بازار برای خرید گالوانیزه به میزان ۵۹۰ دلار به ازای هر تن بوده است.

یکی از تاجران اعلام کرده است که یک محموله ای از کارخانه ای واقع در شرق چین طی هفته گذشته به قیمت ۵۹۰ دلار به ازای هر تن خریداری کرده است و نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است. کارخانجات عمده در این کشور نیز قیمت ورق سرد تولیدی خود را به میزان ۶۰۰-۵۹۵ دلار به ازای هر تن طی هفته گذشته پیشنهاد کرده اند در حالی که در بازار داخلی شاهد رونق شدیدی بوده ایم.

هم چنین انتظار نمی رود که بازار صادراتی به زودی رونق یابد. قیمت ورق سرد در بازار شانگهای به میزان ۴۷۴۰-۴۶۹۰ یوان (۷۱۵-۷۰۷ دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۴۰-۱۰ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است. برخی از منابع خبری نیز معتقدند که برای کارخانجات دشوار است که قیمت هایی کم تر از ۶۰۰ دلار به ازای هر تن را بپذیرند که دلیل این امر تقویت بازار داخلی می باشد.

قیمت ورق گالوانیزه مرکز آهن

بازار ورق سرد کشور چین

بنابراین در حال حاضر تولیدکنندگان ترجیح می دهند که محصولات خود را در بازارهای داخلی به فروش رسانند و تنها در صورت پیشنهادات بالا از خریداران خارجی راضی به فروش کالای خود در بازار صادراتی می باشند. هم چنین یکی از تاجران واقع در منطقه تینجان نیز قیمت ورق سرد تولیدی خود را به میزان ۵۹۵ دلار به ازای هر تن پیشنهاد داده است ولی خریداران در حال بررسی قیمت ها می باشند.

بازار ورق گالوانیزه چین نیز مشابه بازار ورق سرد این کشور می باشد. ارزیابی ها از قیمت ورق گالوانیزه صادراتی چین به میزان ۶۵۵-۶۴۸ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۵-۳ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. این در حالی است که به گفته منابع خبری هیچ معامله ای برای خرید این محصول تاکنون شنیده نشده است و میزان موجودی کارخانجات نیز افزایش یافته است.

قیمت های پیشنهادی کارخانجات

کاهش تولید کارخانجات چین با فرا رسیدن فصل زمستان بر ذخایر ورق گالوانیزه تاثیرگذار بوده  و در حال حاضر میزان موجودی کارخانجات کاهش یافته است. همین امر سبب گردیده است که کارخانجات ناچار به افزایش قیمت های خود شوند. قیمت ورق گالوانیزه در کارخانه Benxi حدودا به میزان ۶۵۰ دلار به ازای هر تن بوده است ولی در حال حاضر قیمت قابل قبول برای این کارخانه به میزان ۵ دلار به ازای هر تن بالاتر از این مقدار می باشد.

به طور کلی بازار صادراتی ورق فولادی طی هفته گذشته روند ثابتی داشته است. ارزیابی ها از قیمت ورق به میزان به میزان ۵۳۵-۵۲۵ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. اکثر معاملات نیز به قیمت ۵۲۵ دلار به ازای هر تن بوده است. یکی از تاجران نیز بیان کرده است که قیمت ورق فولادی تولیدی خود را به میزان ۵۳۵-۵۲۵ دلار به ازای هر تن به فروش خواهد رساند. کارخانجات قیمت های پیشنهادی خود را به میزان ۵ دلار به ازای هر تن افزایش داده اند و به میزان ۵۳۰ دلار به ازای هر تن رسانده اند.

۴
۱رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0
سوالات و نظرات کاربران
نمایش موافق ترین ها
  0
  سوالات و نظرات کاربران
  اختیاری
  اشتراک گذاری