4/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزايش قيمت ورق گالوانيزه اروپا در ابتداي سال 2018

به دليل وضع تعرفه اوليه 17.20 تا 28.5 درصدي بر قیمت ورق گالوانيزه وارداتی در ماه آگوست و كاهش رقابت در بازار، انتظار مي رود در اوايل سال جديد ميلادي قيمت ورق گالوانيزه در اروپا افزايش يابد. به دليل كاهش مصرف فصلي در اروپا قیمت ورق گالوانیزه در هفته هاي اخير بدون تغيير بوده و در ارزيابي 22 نوامبر متال بولتن در شمال اروپا به 660 تا 680 يورو به ازای هر تن و در جنوب اروپا 590 تا 630 يورو به ازای هر تن EXW گزارش شد.

اين ارزيابي نشان دهنده قيمتهاي معاملات است و پيشنهادهاي فروش تامين كننده ها 20 تا 30 يورو بالاتر بوده است. به نقل از منابع داخلي ورق گالوانيزه در اروپا كمياب شده است و انتظار ميرود قيمت آن تا 730 يورو EXW افزايش يابد.

وضع تعرفه نهايي در مارس

در حال حاضر مقدار ناچيزي ورق گالوانيزه وارداتي از چين با قيمتهاي رقابتي در بازار اروپا وجود دارد اما در 8 مارس 2018 قیمت ورق گالوانيزه وارداتي از چين توسط كميسيون اروپا اعلام مي شود و واردات گالوانيزه چين متوقف خواهد شد. لازم به ذكر است گالوانيزه مورد استفاده در صنعت خودرو از تعرفه هاي مذكور معاف است.

قيمتهاي واردات

در ارزيابي متال بولتن در 22 نوامبر قیمت ورق گالوانيزه وارداتي به شمال اروپا 640 تا 660 يورو CFR و در جنوب اروپا 630 تا 660 يورو  CFR گزارش شد.

تاثیر تقویت قیمت ورق گالوانیزه صادراتی چین بر بازار داخلی

قیمت ورق گالوانیزه و ورق سرد صادراتی طی هفته گذشته روند صعودی داشته است. علت این امر تقویت بازار داخلی این کشور بوده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سرد در بازار داخلی کشور چین به میزان 598-593 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 8 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. تعدادی از صادرکنندگان بیان کرده اند هنوز محموله هایی را از هفته گذشته به فروش نرسانده اند و آخرین معاملات شنیده شده در بازار برای خرید گالوانیزه به میزان 590 دلار به ازای هر تن بوده است.

یکی از تاجران اعلام کرده است که یک محموله ای از کارخانه ای واقع در شرق چین طی هفته گذشته به قیمت 590 دلار به ازای هر تن خریداری کرده است و نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است. کارخانجات عمده در این کشور نیز قیمت ورق سرد تولیدی خود را به میزان 600-595 دلار به ازای هر تن طی هفته گذشته پیشنهاد کرده اند در حالی که در بازار داخلی شاهد رونق شدیدی بوده ایم.

هم چنین انتظار نمی رود که بازار صادراتی به زودی رونق یابد. قیمت ورق سرد در بازار شانگهای به میزان 4740-4690 یوان (715-707 دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 40-10 یوان به ازای هر تن افزایش یافته است. برخی از منابع خبری نیز معتقدند که برای کارخانجات دشوار است که قیمت هایی کم تر از 600 دلار به ازای هر تن را بپذیرند که دلیل این امر تقویت بازار داخلی می باشد.

قیمت ورق گالوانیزه مرکز آهن

بازار ورق سرد کشور چین

بنابراین در حال حاضر تولیدکنندگان ترجیح می دهند که محصولات خود را در بازارهای داخلی به فروش رسانند و تنها در صورت پیشنهادات بالا از خریداران خارجی راضی به فروش کالای خود در بازار صادراتی می باشند. هم چنین یکی از تاجران واقع در منطقه تینجان نیز قیمت ورق سرد تولیدی خود را به میزان 595 دلار به ازای هر تن پیشنهاد داده است ولی خریداران در حال بررسی قیمت ها می باشند.

بازار ورق گالوانیزه چین نیز مشابه بازار ورق سرد این کشور می باشد. ارزیابی ها از قیمت ورق گالوانیزه صادراتی چین به میزان 655-648 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 5-3 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. این در حالی است که به گفته منابع خبری هیچ معامله ای برای خرید این محصول تاکنون شنیده نشده است و میزان موجودی کارخانجات نیز افزایش یافته است.

قیمت های پیشنهادی کارخانجات

کاهش تولید کارخانجات چین با فرا رسیدن فصل زمستان بر ذخایر ورق گالوانیزه تاثیرگذار بوده  و در حال حاضر میزان موجودی کارخانجات کاهش یافته است. همین امر سبب گردیده است که کارخانجات ناچار به افزایش قیمت های خود شوند. قیمت ورق گالوانیزه در کارخانه Benxi حدودا به میزان 650 دلار به ازای هر تن بوده است ولی در حال حاضر قیمت قابل قبول برای این کارخانه به میزان 5 دلار به ازای هر تن بالاتر از این مقدار می باشد.

به طور کلی بازار صادراتی ورق فولادی طی هفته گذشته روند ثابتی داشته است. ارزیابی ها از قیمت ورق به میزان به میزان 535-525 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. اکثر معاملات نیز به قیمت 525 دلار به ازای هر تن بوده است. یکی از تاجران نیز بیان کرده است که قیمت ورق فولادی تولیدی خود را به میزان 535-525 دلار به ازای هر تن به فروش خواهد رساند. کارخانجات قیمت های پیشنهادی خود را به میزان 5 دلار به ازای هر تن افزایش داده اند و به میزان 530 دلار به ازای هر تن رسانده اند.

4/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0