0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تداوم افزایش قیمت ورق گرم وارداتی ایران

قیمت ورق گرم وارداتی کشور ایران هم چنان در حال افزایش می باشد. به گفته منابع خبری علت این امر افزایش قیمت های پیشنهادی کشورهای مستقل اتحادیه ای به دنبال کاهش موجودی این مواد می باشد. پیشنهادات قیمت ورق گرم به ضخامت 2 میلی متر از کارخانجات کشور روسیه به میزان 12 دلار به ازای هر تن طی هفته گذشته افزایش یافته است و به گفته منابع بازار قیمت پیشنهادی این کشور به میزان 542 دلار به ازای هر تن رسیده است.

این قیمت با احتساب هزینه حمل کالا تا مقصد معادل با میزان 558-557 دلار به ازای هر تن می باشد که هزینه حمل کالا تا مقصد حدودا به میزان 16-15 دلار به ازای هر تن تخمین زده شده است. دیگر منابع تامین کننده ورق گرم کشورهای مستقل اتحادیه ای فعالیت چندانی در بازار نداشته اند. هم چنین معاملات اخیر صورت گرفته با شرکت Severstal نیز به مبلغ 530 دلار به ازای هر تن شنیده شده است. با این حال محموله های قزاقستان تا پایان ماه سپتامبر به طور کامل به فروش رسیده است.

هم چنین پیشنهادات شرکت MMK نیز از نظر مشتریان داخل کشور بسیار بالا بوده است ولی این قیمت هم چنان از قیمت های سهام داران داخلی ایران کم تر می باشد. بااین حال عرضه کنندگان این محصول تمایلی به ارائه تخفیف برای محصولات خود نشان نداده که علت این امر تداوم افزایش قیمت ها در بازار جهانی می باشد. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق گرم وارداتی به کشور ایران به میزان 558-557 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت 550-535 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است.

هم چنین این ارزیابی ها راجع به ورق سرد وارداتی به کشور نیز به میزان 605-604 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت 607-606 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته کاهش یافته است. به گفته منابع خبری این کاهش قیمت به علت تغییر نرخ ارز یورو و دلار بوده است. پیشنهادات قیمت ورق سرد از شرکت MMK به میزان 500 یورو ثابت باقی مانده است در حالی که قیمت معادل دلار آمریکا به میزان 2 دلار کاهش یافته و به قیمت 589 دلار به ازای هر تن رسیده است.

قیمت روز ورق سیاه گالوانیزه

ثبات قیمت محصولات فولاد تخت وارداتی امارات متحده عربی

طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش متال بولتن قیمت محصولات فولاد تخت وارداتی امارات متحده عربی طی این هفته ثابت باقی مانده است با این حال میزان تقاضا کمی بیشتر از حد متوسط بوده است. به گفته منابع خبری قیمت ورق گرم پیشنهادی کشور چین به امارات متحده عربی به میزان 550 دلار به ازای هر تن بوده است در حالی که قیمت پیشنهادی از سوی کشور هند به میزان 570-550 دلار به ازای هر تن گزارش شده است.

با این حال انتظار می رود قیمت پیشنهادی کشور هند افزایش بیشتری یابد این در حالی است که میزان تقاضا در کشور هم چنان ثابت می باشد. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق گرم وارداتی به امارات متحده عربی 570-550 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت 590-550 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است. هم چنین قیمت پیشنهادی ورق سرد وارداتی از کشور چین نیز به میزان 610 دلار به ازای هر تن بوده است. با این حال هم چنان پیشنهادی برای قیمت ورق سرد وارداتی از کشور هند شنیده نشده است.

قیمت پیشنهادی این کشور طی هفته گذشته به میزان 635-630 دلار به ازای هر تن بوده است. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق سرد وارداتی امارات متحده عربی نیز به میزان 630-600 دلار به ازای هر تن گزارش شده است. که نسبت به هفته گذشته بدون تغییر باقی مانده است. هم چنین قیمت پیشنهادی کشور هند برای ورق گالوانیزه به میزان 770 دلار به ازای هر تن شنیده شده است. و تاکنون هیچ پیشنهاد جدیدی از سوی کشور چین شنیده نشده است.

قیمت پیشنهادی این کشور برای ورق گالوانیزه طی هفته گذشته به میزان 750-740 دلار به ازای هر تن بوده است. با این حال قیمت پیشنهادی خریداران در مناقصات نیز به میزان 730-720 دلار به ازای هر تن بوده است. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه وارداتی به امارات متحده عربی نیز به میزان 770-730 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به هفته گذشته ثابت باقی مانده است. هم چنین قیمت ورق گالوانیزه تولید داخلی این کشور نیز هم چنان به میزان 770 دلار به ازای هر تن ثابت می باشد.

قیمت روز ورق

افزایش قیمت ورق صادراتی کشور چین

قیمت ورق صادراتی کشور چین برای هشتمین هفته متوالی به دنبال افزایش قیمت محصولات بازار داخلی این کشور افزایش یافته است. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق فولادی صادراتی کشور چین به میزان 520-510 دلار به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان 20 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. هم چنین به گفته منابع خبری قیمت ورق فولادی صادراتی کشور چین طی هشت هفته گذشته حدودا به میزان 80-75 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.

با این حال قیمت این محصول طی هفته گذشته با سرعت بیشتری افزایش یافته است که علت این امر افزایش شدیدتر قیمت محصولات در بازار داخلی این کشور بوده است. قیمت ورق تولید داخلی این کشور به میزان 590-587 دلار به ازای هر تن (شامل مالیات بر ارزش افزوده) رسیده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان 42 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. هم چنین طی هفته قبل از آن نیز شاهد افزایش قیمت 95/8 دلاری این محصول بوده ایم.

به نظر می رسد که سرعت افزایش قیمت ورق فولادی تولید داخلی این کشور طی هفته جاری بیشتر بوده است که همین امر سبب افزایش قیمت محصولات صادراتی این کشور شده است.

 

خبرهای مرتبط:

گزارش هفتگی قیمت ورق,رشد قیمت ورق گالوانیزه,رونق بازار آهن ایران,بازار آهن ایران در هفته دوم مرداد,

 

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0