0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت ورق رنگی ایران

تامین کنندگان محصولات فولادی ایرانی قیمت ورق رنگی خود را به میزان کمی در میان فعالیت های خرید معمول و پیشنهادات محدود واردات افزایش دادند. شرکت کنندگان در بازار انتظار دارند که قیمت ورق رنگی خود را با ثبات نگه دارند یا حتی پس از تعطیلات کریسمس، به تدریج افزایش دهند.

قیمت ورق رنگی ایرانی با ضخامتی بالغ بر 50 میلی متر در حدود 4230 تومان در هرکیلو در بازار داخلی در دسترس بود که تقریبا 30 تومان در هر کیلو نسبت به دو هفته ی گذشته افزایش یافته است. یکی از منابع خبری می گوید: در حال حاضر فعالیت خرید خیلی خوب است و به نظر می رسد که تولید کنندگان محصولات فولادی می توانند در آینده ی نزدیک یک افزایش قیمت را اعمال کنند. “

پیش بینی می شود که وضعیت ورق رنگی وارداتی به ایران تقریبا بدون تغییر باقی بماند. چین به علت اقدامات ضد دامپینگ AD خارج از بازار فعالیت می کند. سایر پیشنهادات ارائه شده در مورد قیمت ورق رنگی وارداتی با قیمت های محلی رقابتی نیستند و نرخ اسلب ها نیز همچنان بالا است. به طور خاص، در بخش واردات ورق رنگی از سوی تولید کنندگان کره ای به ایران، در حال حاضر برای ارائه ی این محصول مبلغی معادل 4230 تومان در هر کیلو شنیده می شود. به نظر می رسد که در همان زمان، تامین کنندگان محصولات فولادی هند قیمت هایی تهاجمی تر ارائه می دهد اما با این حال سطح این قیمت ها از نرخ ورق رنگی تولید شده در کره ی جنوبی کم تر است.

شرکت کنندگان در بازار انتظار دارند که وضعیت فعلی در آینده ی نزدیک نیز ادامه یابد، اما پس از تعطیلات سال نو میلادی ، اما ممکن است پس از آن باز هم افزایش یابد. یکی از منابع خبری محلی می گوید: “قیمت ورق رنگی ایرانی در حال نزدیک شدن به مبلغ 4230 تومان در هرکیلو می باشد، که این سطح از قیمت ها برای غربی ها عادی است و این وضعیت ممکن است به تدریج برای اروپا نیز اتفاق بیفتد.

افزایش قیمت ورق رنگی ایرانی به دلیل نرخ ارز

قیمت ورق رنگی ایرانی به دلیل نرخ ارز، افزایش یافت. انتظار می رود که شرکت کنندگان در بازار، در موج بعدی خرید خود پس از تعطیلات سال تن میلادی، میزان تقاضا را افزایش دهند.

عرضه کنندگان محصولات تخت ایرانی قیمت ورق رنگی خود را به مبلغ 20-30 یورو در هر تن در بازار محلی کاهش دادند. قیمت ورق رنگی همچنان در حدود 846 یورواعلام شد. اما متخصصان خبرگذاری ها می گویند که معاملات انجام شده برای خرید ورق رنگی با قیمتی کم تر از 846 یورو در هر تن شنیده می شوند.

علی رغم اقدامات ضد دامپینگ AD در برابر واردات چینی، عرضه ی دیگر محصولات فولادی وارداتی نیز در بازار انجام می شود. یکی از منابع خبری محلی به خبرگذاری ها گفت که “برای تولید کنندگان محلی ثابت نگه داشتن قیمت ورق رنگی در سطح مطلوب، تقریبا غیرممکن است. ” علاوه بر این، تصمیم اخیر کمیسیون اروپا برای تحمیل وظایف موقت  ضد دامپینگ بر واردات ورق رنگی که متعلق 5 کشور می باشد نیز به این وضعیت کمک کرد. در همان زمان وضعیت فعلی در بخش ورق رنگی حتی پیچیده تر هم می باشد. پیشنهادات محدودی در مورد قیمت ورق رنگی از خارج از کشور ارائه می شود که اجازه نمی دهد قیمت ها در سطح هدف باقی بمانند. از زمان شروع فعالیت خرید، قیمت ورق رنگی در هفته ی گذشته پایین تر از قبل بوده است و انتظار می رود به دلیل تعطیلات عید سال نو میلادی آینده تا حدودی ثابت باقی بماند.

پیشنهادات ارائه شده در مورد قیمت ورق رنگی وارداتی که از سوی تامین کنندگان هندی به مشتریان ایرانی  شنیده می شود، طی دو دوره به ترتیب در حدود 15-25 EUR یورو در هر تن و EUR 10 یورو در هر تن کاهش یافته است.

یکی از منابع خبری می گوید: شرکت کنندگان در بازار انتظار دارند که وضعیت فعلی قیمت ورق رنگی آینده ثابت باقی خواهد ماند و هیچ تحریمی هم پیش بینی نشده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0