0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

به دلیل افزایش قیمت ورق سیاه در بازار آتی به خصوص در معاملات صبح امروز بازار نقدی کلاف گرم با افزایش همراه شد.

به گزارش متال بولتن ۱۷ آوریل قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با افزایش ۱۰ یوان نسبت به روز قبل ۳۹۴۰ تا ۳۹۸۰ يوان و در شمال چين( تيانجین) با افزایش ۱۰ يوان نسبت به روز گذشته به ۳۸۸۰ تا ۳۹۰۰ يوان رسيد. معاملات ورق سیاه تحویل ماه اکتبر با افزایش ۴۲ یوان نسبت به روز قبل به ۳۵۰۱ یوان رسید. امروز هر دلار برابر با ۶٫۲۸ یوان بود. شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با كاهش  ۱٫۲۹ دلار نسبت به روز قبل به ۵۷۶٫۸۸ دلار FOB رسید.

بیشتر فولاد سازها در محدوده ۵۸۰ تا ۵۸۵ دلار بر تن پیشنهاد فروش می دهند که در مقایسه با ۵۷۵ تا ۵۹۵ دلار FOB هفته قبل تغییر کرده است. تعداد محدودی از پیشنهادهای خرید در بازار مطرح شد که انتظار می رود در محدوده ۵۷۰ دلار باشد.فعالان بازار بر این باورند معاملات بعدی ورق سیاه در محدوده ۵۷۰ تا ۵۷۵ دلار FOB خواهد بود.

قیمت ورق سیاه در آسيا ثابت

سه شنبه ۱۷ آوريل قیمت ورق سیاه در آسيا ثابت گزارش شده است . افزايش قیمت آهن آلات در بازارهاي فيوچرز چين موجي از بلاتكليفي در بين خريداران آسيائي بوجود آورده است . ورق گرم گريد SS400 با ضخامت ۳ ميلي متر بين ۵۷۷ تا ۵۷۹ دلار به ازای هر تن فوب چين برآورد شد و همين گريد و ضخامت با ترم تحويل سي اف آر ۵۸۴ تا ۵۸۶ دلار به ازای هر تن بود .

ورق سیاه اصفهان

امروز يك كارخانه در شمال شرق چين پيشنهاد براي قیمت ورق سیاه گريد SS400 را نسبت به قيمت گذشته يعني ۵۸۰ تا ۵۹۰ دلار به ازای هر تن  ۵ دلار كاهش داده در حالي كه ديگر كارخانه هاي چيني ارائه پيشنهادهاي جديد را به روز چهارشنبه موكول نمودند .

در ويتنام پائين ترين پيشنهاد براي همين گريد ورق گرم ۵۸۸ دلار به ازای هر تن سي اف آر ويتنام است اما علاقه براي خريد گويا وجود  ندارد . ورق گرم گريد SAE1006  نيز كه براي صنعت لوله سازي كاربرد دارد  ۶۰۰ دلار به ازای هر تن سي اف آر پيشنهاد مي شود .

در بازار داخلي چين قیمت روز ورق سیاه گريد  Q235 با ضخامت ۵/ ۵ ميليمتر ۳ هزار و ۹۵۰ تا ۳ هزار و ۹۶۰ يوآن به ازای هر تن  برابر با ۶۲۹ تا ۶۳۱ دلار به ازای هر تن تحويل درب انبار و ۱۷ درصد VAT  بود .  اغلب معاملات در بازار بورس شانگهاي نيز براي تحويل در ماه اكتبر با قيمت ۳ هزار و ۵۰۱ يوآن بسته شد كه در مقايسه با روز سه شنبه ۴۲ يوآن افزايش داشت .

ثبات قیمت ورق رنگی بازار داخلی چین

در طی هفته جاری میانگین قیمت ورق رنگی بازار داخلی چین روند ثابتی داشته در حالی که سطح فعالیت های تجاری پایین رو به متوسط بوده است. در طی هفته جاری قیمت ورق رنگی بازار داخلی چین روند ثابتی پیدا کرده اگرچه کمی افزایش قیمت در شهر باکسینگ برای کلاف های با ضخامت بالا مشاهده می شود. در همین حال اکثر تولیدکنندگان فولاد قیمت های خود را برای تحویل در ماه می اعلام کرده اند. برای مثال بائو استیل قیمت خود را تنی ۳۲ دلار کاهش داده در حالی که آن استیل قیمت خود را ثابت نگه داشته است. در حال حاضر قیمت ورق رنگی در بازار پایین تر از قیمت درب کارخانه می باشد و مطابقا تجار در حال حاضر تمایلی به ثبت سفارش جدید ندارند. انتظار می رود قیمت ورق رنگی بازار داخلی چین در هفته پیش رو روند ثابتی داشته باشد.

تقاضای پایین بیلت CIS در بازار جهانی

در هفته جاری قیمت صادراتی بیلت CIS تنی ۵۰۰ تا ۵۲۰ دلار FOB بوده که بالاترین قیمت (۵۲۰ دلار) نسبت به هفته گذشته ۵ دلار کاهش داشته است. در این دوره تقاضای بیلت CIS در بازار جهانی پایین بوده است. از طرف دیگر جدا از کاهش قیمت جهانی قراضه هیچ کاهش قیمت دیگری در طی دو هفته اخیر برای بیلت مشاهده نشده است.

همچنین قیمت بیلت صادراتی چین در دو هفته اخیر به پایین تر از ۵۰۰ دلار FOB برای هر تن رسید و بار دیگر قیمت آن به حالت قبل بازگشت و در حال حاضر تنی ۵۱۰ تا ۵۳۰ دلار FOB به فروش می رسد. در نتیجه با توجه به کاهش های شدید قیمت بیلت صادراتی CIS که از اواسط ماه مارس آغاز شد تولیدکنندگان بیلت CIS تمایلی به کاهش قیمت محصولات خود ندارند. مشاهده می شود که قیمت بیلت صادراتی CIS برای ترکیه و مصر به ترتیب تنی ۵۲۰ تا ۵۳۵ دلار CFR و ۵۲۰ تا ۵۴۰ دلار CFR می باشد.

در همین حال به گفته منابع بازار با توجه به قانون داخلی ترکیه مبنی بر این که کارخانه تولیدکننده فولاد باید برای صادرات محصولات خود که تولید شده از بیلت و اسلب وارداتی می باشد. کمیسیون پرداخت کنند و این که قیمت بیلت داخلی ترکیه بالا می باشد CIS قیمت بیلت خود را برای ترکیه افزایش داده است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری