0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افرایش قیمت ورق گالوانیزه اروپا تا میزان ۲۱ دلار در هر تن

یکی از شرکت های اروپایی اعلام کرده است که افزایش قیمت ورق گالوانیزه در اتحادیه اروپا با افزایش قیمتی معادل ۲۱ دلار در هر تن، انجام خواهد شد. یکی از منابع خبری طی گزارشی به متال بولتن گفت: این شرکت قیمت های نهایی خود را در روز پنج شنبه اعلام کرد. افزایش قیمت ورق گالوانیزه در فواصل زمانی جدید برای تولید ورق گالوانیزه در سه ماهه ی اول سال موثرتر بوده است. از سال آینده نیز محصولات ورق رول شده به جمع محصولات این شرکت می پیوندند.

این شرکت پیشتر در ۱۲ نوامبر قیمت پرشتاب ورق گالوانیزه خود را اعلام کرد. شرکت آرسلرمیتال تصمیم گرفت که قیمت ورق گالوانیزه پیشنهادی را نیز پیش بینی کرده و در بعضی موارد بیش از حد افزایش دهد، زیرا تقاضا برای ورق  اروپایی و بین المللی بیشتر تقویت شده است. طبق گفته های منابع خبری، بازار رشد صعودی قیمت ها را شاهد بوده است. در اروپای شمالی، قیمت ورق  داخلی ورق گالوانیزه ۵۴۰-۵۵۰ دلار (۵۷۴-۵۸۵ دلار) در هر تن، ورق گالوانیزه ۶۴۰-۶۶۰ یورو (۶۸۰ تا ۷۰۱ دلار) در هر تن و ورق گالوانیره گرم نیز ۶۵۰-۶۸۰ یورو  (۶۹۱-۷۲۳ دلار) در هر تن بود.

در جنوب اروپا، ارقام مربوط به هر تن ورق،در همان روز، ورق  ۴۸۰-۵۱۰ یورو (۵۱۰-۵۴۲ دلار)، ورق نورد سرد ۵۹۰-۶۱۰ یورو (۶۲۷-۶۴۸ دلار) و ورق گرم هم ۵۸۰-۶۱۰ یورو (۶۱۶ تا ۶۴۸ دلار) در هر تن گزارش شد. طبق ارزیابی هفته گذشته برای قیمت ورق گالوانیزه در مرکز اروپا، قیمت این نوع ورق ۵۰۰ تا ۵۱۰ یورو (۵۳۱ تا ۵۴۲ دلار) در هر تن بود. هزینه های مواد خام اولیه نیز به افزایش قیمت ها کمک می کند. شاخص فروش سنگ آهن ۷۸٫۳۶ دلار به ازای هر تن به چین تحویل داده شد.

قیمت های پیشنهادی کارخانجات تولید ورق گالوانیزه

پس از ۱۱ نوامبر قیمت ورق گالوانیزه بیش از ۱۱٫ ۴۰ درصد افزایش یافت که شرکت آرسلرمیتال پیشتر افزایش قیمت ورق گالوانیزه را اعلام کرد. طبق ارزیابی قیمت ها، قیمت کک و ذغال سنگ، به ارزش ۲۸۲٫۲۹ دلار در هر تن کروم بود. این میزان در مقایسه با مدت مشابه ۰٫۶۸ درصد افزایش داشته است. افزایش قیمت ورق در اروپا نیز ممکن است توسط اقدامات دفاع تجاری در اتحادیه اروپا حمایت شود.

کمیسیون اروپا (EC) وظایف مجدد قطعی را در مورد ورق گالوانیزه وارد شده از چین و روسیه، در ماه اوت سال جاری اعلام کرد. مقررات ضد دامپینگ برای ورق نورد گرم چین در آغاز ماه اکتبر تنظیم شد. و تصمیم اولیه در مورد پرونده ضد دامپینگ ورق گالوانیزه اینگونه شد که این نوع ورق باید در کشورهای مانند برزیل، ایران، روسیه، اوکراین و صربستان در اویل سال ۲۰۱۷ نیز ساخته شود. همچنین انتظار می رود که پرونده ضد دامپینگ ورق گالوانیزه ی چین در سال ۲۰۱۶ به پایان برسد.

افزایش قیمت ورق گالوانیزه داخلی هند تا میزان ۴۴ دلار در هر تن توسط کارخانجات این کشورکارخانجات آسیایی برای افزایش قیمت مواد خام، قیمت ورق گالوانیزه داخلی و ورق نورد گرم برای فروش در ماه دسامبر با افزایش قیمت Rs3،۰۰۰ ۴۴ دلار در هر تن، تلاش می کنند. قیمت ورق در ماه دسامبر، در مقایسه با ۴۸۹-۴۹۶ دلار در اوایل ماه نوامبر، در حدود ۵۳۳-۵۴۰ دلار در هر تن تولید بود که از سوی تولید کنندگان قیمت ورق گالوانیزه  افزایش داده شد.

قیمت ورق گالوانیزه مرکز آهن

تحلیل قیمت ورق گالوانیزه کشورهای اروپایی

مقامات حداقل دو کارخانه این افزایش را تایید کرده اند، اما کارخانه ها هنوز قیمت های رسمی جدید خود را به نمایندگی های خود ارسال می کنند. “ما گفته شده است که قیمت ها توسط Rs3،۰۰۰ ۴۴ $ برای هر تن افزایش خواهد یافت، اما تا کنون، آنها رسما این را برای ما گزارش نکرده اند. یک لیست از قیمت های جدید هنوز به دست نیامده است.

یکی از تولیدکنندگان ورق گالوانیزه می گوید: در عین حال، بازار نقدی ورق گالوانیزه با افزایش قیمت تنها ۲۹ دلار در هر تن طی دو هفته گذشته روبرو شده است. قیمت ورق  در بازار نقدی در ۴۰،۰۰۰-۴۰،۵۰۰ ریبری (۵۸۴۵۹۱ دلار) به ازای هر تن به فروش می رسد، در حالی که با احتساب مالیات طی دو هفنه ی پیش قیمت آن معادل با ۳۸،۰۰۰-۳۸،۵۰۰ ریبری (۵۵۴-۵۶۲ دلار) در هر تن بود.

کارخانه ها نیز یک افزایش Rs3،۰۰۰ ۴۴ دلار را برای هر تن اعمال می کنند، و قیمت ورق گالوانیزه نیز نقطه افزایش مشابهی را شاهد نشان خواهد داد. یک فروشنده به یک تولید کننده ورق  گفت: “ورود ورق  چین و کره جنوبی در بنادر این کشور بیشتر شده و همچنین افزود که قیمت ورق گالوانیزه نیز تضعیف شده است.

لغو اقدامات ضد دامپینگ ایالات متحده برای تولیدات ورق گالوانیزه در فرانسه

اداره بازرگانی دولتی ایالات متحده تعدادی از مقررات ضد دامپینگ را برای واردات ورق گالوانیزه به فرانسه کاهش داده است. برای یکی از شرکت های فرانسوی نیز، میزان مقررات اجرایی ، از  ۱۲٫۹۷٪ درصد به ۶٫۴۳٪ درصد کاهش یافته است، در حالی که میزان اجرایی شدن همین مقررات برای تولید کنندگان دیگر که ورق گالوانیزه تهیه می کنند از ۶٫۳۴٪ به ۸٫۶۲٪ درصد رسیده است.

میزان مقررات اجرایی ضد دامپینگ برای یکی از شرکت های فرانسوی دیگر، که از متقاضیان دیگری است که در این پرونده مورد نیاز می باشد نیز،  ۴٫۲۶٪ بوده و نسبت به قبل هیچ تغییری نکرده است. براساس اعلامیه ای که در روز سه شنبه منتشر شد، نرخ بازدهی به دلیل «اشتباهات مهم اداری» انجام شده، کاهش یافته است. طبق اطلاعیه ی منتشر شده در روز، این اداره تصمیمات اولیه ی خود را مشخص کرده است. وظایف نهایی نیز در ماه مارس اعلام می شود.

افزایش ناچیز قیمت کالاهای اتحادیه اروپا به دلیل واردات رقابتی

منابع خبری به خبرگزاری متال بولتن  گفته اند که قیمت ورق گالوانیزه در اتحادیه اروپا طی هفته گذشته به دلیل کمبود مواد وارداتی و هزینه های مواد خام افزایش یافته است. تعدادی از منابع ورق گالوانیزه وارداتی در اتحادیه اروپا به علت تحقیقات ضد دامپینگ در ورق گرم (HRC) نسبت به شش کشور دیگر کاهش یافته است و مقررات دامپینگ قطعی در رابطه با صادرات و واروات ورق  (CRC) از چین و روسیه کاهش یافته است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0
سوالات و نظرات کاربران
نمایش موافق ترین ها
  0
  سوالات و نظرات کاربران
  اختیاری
  اشتراک گذاری