0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

کاهش قیمت ورق آجدار روسیه

قیمت ورق آجدار در رزرو های قبلی مشتریان در بازار داخلی روسیه کاهش یافته است. اکثر تولید کنندگان ورق های فولادی قیمت ورق آجدار را خود را نیز کاهش دادند. شرکت کنندگان در بازار انتظار دارند که این روند تثبیت شود. قیمت ورق آجدار با ضخامت 4 تا 10 میلی متر در حدود 41،100-41،300 RUB در هر تن معادل 780 دلار در هر تن مسکو اعلام شده است، که تاکنون با توجه به نرخ تولیدات سابق کارخانه ها، بدون تغییر باقی مانده است.

تمام قیمت های یاد شده نیز با نرخ 18٪ مالیات بر ارزش افزوده. شرکت های تجاری محلی هنوز هم به دلیل تقاضای ضعیف کاربران نهایی، پیشرفت چندانی در فروش ورق های فولادی خود نداشته اند. در همین موقعيت، وضعیت رقابت بین توليد کنندگان نیز در بازار چندان زیاد نیست. در بخش ورق های فولادی، تولید کنندگان قیمت ورق آجدار را کاهش دادند و فروش بیش از حد آن را نیز در بازار سهام کم تر کردند.

کاهش قیمت ورق آجدار کارخانه های این کشور در حدود 1.200-1.300 RUB به ازای هر تن معادل 20 تا 22 دلار در هر تن بود که به پایان رسید. شرکت های بازرگانی مرکزی منطقه ی فدرال رزرو ورق آجدار با ضخامت 2 میلی متر را با قیمتی در حدود RUB 47،700-47،800 در هر تن معادل 780 دلار به ازای هر تن مسکو به پایان رساند.

پیشنهادات قیمت ورق آجدار کارخانجات

پیشنهادات رقابتی قزاقستان در مورد قیمت ورق آجدار در بازار نیز بر قیمت گذاری تولید کنندگان روسیه تاثیر گذاشته است. کارخانه ی ArcelorMittal Temirtau همین مواد را 2 تا 3 درصد ارزان تر از محصولات مشابه تولید کنندگان روسیه تولید و به فروش رسانده است. در بخش تولید ورق های فولادی، تفاوت قیمت ورق آجدار قزاقستان و کارخانه های روسیه کم تر از 1 تا 1.5 درصد بوده است. با توجه به مشکلات حمل و نقل و هزینه های تهیه ی مواد اولیه برای کارخانه های اوکراین، حمل و نقل و تحویل مواد تولید شده کم خواهد شد.

روند حاکم بر بازار خرده فروشان در کوتاه مدت به احتمال زیاد بهبود خواهد یافت، هرچند که استفاده از ظرفیت تولید ورق های فولادی در کارخانجات می تواند از افزایش فصلی تقاضاهای مصرف کنندگان نهایی و خرید بیشتر فولاد پوشش داده شده حمایت کند. شرکت کنندگان در بازار داخلی فکر می کنند که قیمت ورق های فولادی روسیه تثبیت خواهد شد.

ورق سیاه اصفهان

شرکت آهن و فولاد عربستان و اعلام کاهش قیمت ورق آجدار برای تحویل در خاورمیانه

شرکت تولید کننده ی آهن و فولاد عربستان سعودی (Hadeed) با توجه به واردات محصولات فولادی تخت، قیمت ورق آجدار خود را کاهش داد. طبق گزارشات ارائه شده توسط خبرگزاری، در حال حاضر قیمت ورق آجدار با ضخامت 3 میلی متر از کارخانه ی Hadeed در حدود 760 دلار در هر تن معادل  SAR 2، 080 در هر تن اعلام شده است. با وجود نوسانات رخ داده در ماه جاری قیمت ورق آجدار چین با ضخامت 3 میلی متر در حدود 760 دلار در هر تن و برای ورق آجدار 1.2 میلی متری در حدود 760 دلار در هر تن اعلام شده است.

این در حالی است که در ابتدای این هفته قیمت ورق آجدار با ضخامت های ذکر شده به ترتیب 760 دلار به ازای هر تن بوده است. انتظار میرود که فشار تقاضا نشانه ای از بهبود قیمت ورق آجدار داخلی و صادراتی را در طول دوره ی مورد بررسی نشان ندهد.

بازار واردات ورق فولادی

واردات ورق های فولادی و عدم علاقه ی مشتریان به خرید این محصول از بازار داخلی روسیه با وجود واردات ورق های فولادی پوشش داده شده، مشتریان علاقه ی کمی به خرید این محصول به دلیل قیمت بالای آن، از بازار روسیه نشان می دهند. در حال حاضر قیمت ورق های فولادی چین و هند در بازار روسیه رقابتی نیست. علاوه بر این، کاهش ارزش پول ملی این کشور در سال های اخیر موجب تضعیف موقعیت های تامین کنندگان خارجی شده است.

قیمت ورق آجدار روسیه با ضخامت 0.4 میلی متر در حدود 72000-72.500 RUB در هر تن معادل 760  دلار به ازای هر تن مسکو در نظر گرفته شده است، که حدودا 3.5-4٪ درصد کم هزینه تر از مواد روسی است. قیمت های ذکر شده با احتساب 18٪ مالیات بر ارزش افزوده است. پیشنهادات ارائه شده در مورد قیمت ورق آجدار چین نیز در حدود 58200-58،600 RUB  در هر تن معادل 760 دلار به ازای هر تن مسکو ثابت مانده است که در مقایسه با قیمت های پیشنهادی روسیه 4 درصد بیش تر است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0