0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

بخش صادرات ورق روغنی

در میان روند نزولی موجود در رابطه با قیمت ورق روغنی ، خریداران امارات متحده ی عربی در طول نیمه ی ماه گذشته تمایل خود را به خرید مقادیر زیادی ورق روغنی داده اند.
در ماه جاری نیز تولید کنندگان ورق روغنی نشان داده اند که علاقه مند به امضای قرارداد هایی برای فروش این محصول هستند که البته در این صورت رقیبان دیگر از بازار خارج می شوند.
با وجود این که سطح قیمت سهام زیاد نیست، اما برای تقاضای پایین کاربران نهایی به اندازه کافی موجودی در انبار ها ذخیره شده است.

پیشنهادات ارائه شده در مورد قیمت ورق روغنی در طول دو هفته ی اخیر تا 10 الی 25تومانی در هر کیلو کاهش یافته است. کارخانه های تولید کننده ی محصولات فولادی واقع در آسیا در حال حاضر موفق به حفظ معاملات خود با حجمی در حدود 50000 تن شدند. قیمت ورق روغنی این کارخانه ها معادل 3210 تومان در هر کیلواست که در حدود 5 تا 10 تومان در هرکیلو نسبت به قیمت های قبلی، کاهش یافته است.

پس از این کاهش قیمت، محصولات ورق روغنی دوباره تبدیل به محصولاتی با قیمت های جذاب شده اند. علاوه بر این، پیشنهادات ارائه شده از سوی معامله گران برای خرید ورق روغنی در حدود 3210 تومان در هرکیلو گزارش شده است، که حدودا 10-20 تومان در هر کیلو کم تر از قیمت ورق روغنی کارخانه های ایران می باشد. معامله گران داخلی می گویند که در حال حاضر مذاکراتی برای خرید حجم زیادی ورق روغنی ادامه دارد. پیشنهادات ارائه شده در مورد قیمت ورق روغنی ایران نیز در حدود 3210 دلار در هر کیلو ، گزارش شده است که خریداران آن اغلب از کشور امارات متحده ی عربی هستند.

همچنین انتظار نمی رود که شاخص قیمت ورق روغنی ایران با توجه به رقابت پذیری بیش تر در کشور های شرق دور، در سطوح کنونی قیمت ها مورد توجه قرار گیرد.
همانطور که انتظار می رود، تولید کنندگان محصولات فولادی قیمت ورق روغنی تولیدی خود را در طول این دوره، به دلیل وجود رقابت و روند نزولی در بخش واردات و در مقایسه با تقاضای ضعیف، تا حد زیادی کاهش خواهند داد.

کاهش قیمت ورق روغنی پوشش دهی شده در بازار ایران

بازار ایران برای قیمت ورق روغنی پوشش داده شده نشانه های بیش تری از افزایش قیمت را نشان می دهد. در حال حاضر فعالیت خرید محدود شده است و اخیرا نیز قیمت ورق روغنی با افزایش خود بر تولید کنندگان ایرانی فشار هایی را وارد کرده است. قیمت ورق روغنی ایران هم کاملا ثابت مانده بود. در همین حال، تامین کنندگان محصولات فولادی به احتمال زیاد برای تجدید نظر در مورد قیمت ورق روغنی به کاهش قیمت ها می پردازند تا بین نرخ آن ها و نرخ کالا های وارداتی رقابت ایجاد کنند.

قیمت ورق روغنی افزایش یافت و به مبلغ 766 دلار در هر تن رسید. بنابراین هم اکنون قیمت ورق روغنی ایرانی با ضخامت 0.5-0.7 میلی متر در حدود $ 756-766  دلار در هر تن می باشد، که نسبت به قیمت همین محصول در ایران معادل 766 دلار در هر تن تفاوت قیمت دارد. صادرکنندگان ایرانی قبلا تاکتیک خود را تغییر داده اند تا بتوانند اعلام افزایش قیمت داشته باشند که ممکن است این امر خود، قیمت ورق روغنی داخلی ایران را کاهش دهد. قیمت ورق روغنی به دلیل خرید محدود ثابت باقی می ماند. به دلیل این که ورق روغنی گران هستند، مسئولین این کشور مجبورند بیش تر کالاهای مورد نیاز را وارد کنند که البته به طور گسترده هم در دسترس نیستند.

وضعیت مشابهی هم در بخش تولید ورق روغنی که مربوط به تولیدات پیشین است، دیده شده است. اکثر تناژ های موجود در بازار سهامداران از چین وارد می شود، که قیمت آن نیز تا 766 دلار در هر تن در هر ماه افزایش می یابد. میانگین قیمت ورق روغنی با ضخامت 0.45-0.45 میلی متر که تولید خواهد شد معادل 756-766 دلار در هر تن خواهد بود. در همین حال، بازار هنوز هم پیشنهاداتی را در مورد خرید و فروش این محصول دریافت می کند.

محصولات فولادی چین از اوایل سال جاری در حد حداکثری و به صورت محلی رزرو شده است. در نتیجه، داشتن سهام گران و پیش بینی وجود برخی محصولات پر هزینه تر در آینده، معامله گران را بر آن می دارد تا عجله ای برای خرید این محصولات نداشته باشند تا وقتی که قیمتشان را دوباره کاهش دهند. متوسط قیمت ورق روغنی در ​​بازار با ضخامتی بالغ بر 0.43-0.45 میلی متر، با احتساب 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده، در حدود 766 دلار در هر تن  بسته به کیفیت آن، ثابت باقی مانده است. علاوه بر این، در حال حاضر بهبود فصلی تقاضا بسیار کند است و اکثر تأمین کنندگان از اهداف فروش خود عقب مانده اند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0