0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

بخش صادرات ورق روغنی

در میان روند نزولی موجود در رابطه با قیمت ورق روغنی ، خریداران امارات متحده ی عربی در طول نیمه ی ماه گذشته تمایل خود را به خرید مقادیر زیادی ورق روغنی داده اند.
در ماه جاری نیز تولید کنندگان ورق روغنی نشان داده اند که علاقه مند به امضای قرارداد هایی برای فروش این محصول هستند که البته در این صورت رقیبان دیگر از بازار خارج می شوند.
با وجود این که سطح قیمت سهام زیاد نیست، اما برای تقاضای پایین کاربران نهایی به اندازه کافی موجودی در انبار ها ذخیره شده است.

پیشنهادات ارائه شده در مورد قیمت ورق روغنی در طول دو هفته ی اخیر تا ۱۰ الی ۲۵تومانی در هر کیلو کاهش یافته است. کارخانه های تولید کننده ی محصولات فولادی واقع در آسیا در حال حاضر موفق به حفظ معاملات خود با حجمی در حدود ۵۰۰۰۰ تن شدند. قیمت ورق روغنی این کارخانه ها معادل ۳۲۱۰ تومان در هر کیلواست که در حدود ۵ تا ۱۰ تومان در هرکیلو نسبت به قیمت های قبلی، کاهش یافته است.

پس از این کاهش قیمت، محصولات ورق روغنی دوباره تبدیل به محصولاتی با قیمت های جذاب شده اند. علاوه بر این، پیشنهادات ارائه شده از سوی معامله گران برای خرید ورق روغنی در حدود ۳۲۱۰ تومان در هرکیلو گزارش شده است، که حدودا ۱۰-۲۰ تومان در هر کیلو کم تر از قیمت ورق روغنی کارخانه های ایران می باشد. معامله گران داخلی می گویند که در حال حاضر مذاکراتی برای خرید حجم زیادی ورق روغنی ادامه دارد. پیشنهادات ارائه شده در مورد قیمت ورق روغنی ایران نیز در حدود ۳۲۱۰ دلار در هر کیلو ، گزارش شده است که خریداران آن اغلب از کشور امارات متحده ی عربی هستند.

همچنین انتظار نمی رود که شاخص قیمت ورق روغنی ایران با توجه به رقابت پذیری بیش تر در کشور های شرق دور، در سطوح کنونی قیمت ها مورد توجه قرار گیرد.
همانطور که انتظار می رود، تولید کنندگان محصولات فولادی قیمت ورق روغنی تولیدی خود را در طول این دوره، به دلیل وجود رقابت و روند نزولی در بخش واردات و در مقایسه با تقاضای ضعیف، تا حد زیادی کاهش خواهند داد.

کاهش قیمت ورق روغنی پوشش دهی شده در بازار ایران

بازار ایران برای قیمت ورق روغنی پوشش داده شده نشانه های بیش تری از افزایش قیمت را نشان می دهد. در حال حاضر فعالیت خرید محدود شده است و اخیرا نیز قیمت ورق روغنی با افزایش خود بر تولید کنندگان ایرانی فشار هایی را وارد کرده است. قیمت ورق روغنی ایران هم کاملا ثابت مانده بود. در همین حال، تامین کنندگان محصولات فولادی به احتمال زیاد برای تجدید نظر در مورد قیمت ورق روغنی به کاهش قیمت ها می پردازند تا بین نرخ آن ها و نرخ کالا های وارداتی رقابت ایجاد کنند.

قیمت ورق روغنی افزایش یافت و به مبلغ ۷۶۶ دلار در هر تن رسید. بنابراین هم اکنون قیمت ورق روغنی ایرانی با ضخامت ۰٫۵-۰٫۷ میلی متر در حدود $ ۷۵۶-۷۶۶  دلار در هر تن می باشد، که نسبت به قیمت همین محصول در ایران معادل ۷۶۶ دلار در هر تن تفاوت قیمت دارد. صادرکنندگان ایرانی قبلا تاکتیک خود را تغییر داده اند تا بتوانند اعلام افزایش قیمت داشته باشند که ممکن است این امر خود، قیمت ورق روغنی داخلی ایران را کاهش دهد. قیمت ورق روغنی به دلیل خرید محدود ثابت باقی می ماند. به دلیل این که ورق روغنی گران هستند، مسئولین این کشور مجبورند بیش تر کالاهای مورد نیاز را وارد کنند که البته به طور گسترده هم در دسترس نیستند.

وضعیت مشابهی هم در بخش تولید ورق روغنی که مربوط به تولیدات پیشین است، دیده شده است. اکثر تناژ های موجود در بازار سهامداران از چین وارد می شود، که قیمت آن نیز تا ۷۶۶ دلار در هر تن در هر ماه افزایش می یابد. میانگین قیمت ورق روغنی با ضخامت ۰٫۴۵-۰٫۴۵ میلی متر که تولید خواهد شد معادل ۷۵۶-۷۶۶ دلار در هر تن خواهد بود. در همین حال، بازار هنوز هم پیشنهاداتی را در مورد خرید و فروش این محصول دریافت می کند.

محصولات فولادی چین از اوایل سال جاری در حد حداکثری و به صورت محلی رزرو شده است. در نتیجه، داشتن سهام گران و پیش بینی وجود برخی محصولات پر هزینه تر در آینده، معامله گران را بر آن می دارد تا عجله ای برای خرید این محصولات نداشته باشند تا وقتی که قیمتشان را دوباره کاهش دهند. متوسط قیمت ورق روغنی در ​​بازار با ضخامتی بالغ بر ۰٫۴۳-۰٫۴۵ میلی متر، با احتساب ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده، در حدود ۷۶۶ دلار در هر تن  بسته به کیفیت آن، ثابت باقی مانده است. علاوه بر این، در حال حاضر بهبود فصلی تقاضا بسیار کند است و اکثر تأمین کنندگان از اهداف فروش خود عقب مانده اند.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری