0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت لوله استیل صادراتی چین و انتظار کاهش آن

صادرکنندگان فولاد چین در روزهای پایانی هفته گذشته ،افزایش قابل توجه  قیمت لوله استیل داخلی خود را اعلام کردند .در عین حال پیش بینی می شود که به دلیل کاهش انتظارات سرمایه گذاری در زیرساخت های چین، به زودی رکود در بازار لوله استیل مشاهده شود.

در حال حاضر قیمت لوله استیل چین از 3360 تا 3380 دلار در هر تن ارائه شده است، که 25 تا 30 دلار در هر تن در مقایسه با قیمت لوله استیل بالاتر است. به طور خاص گروه شاگنگ و یانگنگ، قیمت لوله استیل را 3380 دلار در هر تن ارائه می دهند. قیمت لوله استیل داخلی محصولات شرکت ژینکسی استیل بالاتر از 3380 دلار در هر تن است. تمام قیمت ها بر اساس وزن واقعی ارائه می شوند.

در آخرین روزهای کاری ، بسیاری از فولادسازان ارائه پیشنهادات قیمت لوله استیل صادراتی خود را لغو کردند تا آن را افزایش دهند و پس از افزایش قیمت در بازارهای داخلی، لوله استیل خود را به بازار عرضه  کنند. با این حال، تعطیلات در تعدادی از کشورهای آسیایی، این هفته بازار را کساد کرده است.

یکی از منابع تجاری به متال اکسپرت اظهار داشت : “این روزها تعطیلات خیلی زیاد هستند: در چین، هنگ کنگ، کره و ژاپن، تعطیلات رسمی زیادی پیش رو داریم. قیمت لوله استیل هم خیلی نوسان دارد، علاوه بر این، لوله استیل ترکیه در بخش صادرات پدیدار شده است، بنابراین خریداران به هیچ وجه عجله ای برای خرید ندارند. “

کاهش میزان معاملات

با این حال، هیچ قراردادی برای لوله استیل ترکیه به امضا نرسیده است، چرا که آنها پیشنهادات قیمت لوله استیل را بر اساس فوب و در سطح قیمت مشابه با صادرکنندگان چین قرار می دهند.

بر اساس اطلاعات شرکت کنندگان در بازار، آخرین قرارداد مربوط به لوله استیل چین در هفته گذشته با مشتریان هنگ کنگ در حدود قیمت3360 دلار در هر تن به امضا رسید.

علیرغم بازگشت به قیمت های قبل که اخیراً اتفاق افتاده است، چشم انداز آینده نزدیک بدبینانه است، زیرا پکن دستور داده است دولت های داخلی در اقدامات مالی خود برای کاهش بدهی ها تجدید نظر کنند ، که به این ترتیب انتظار می رود سرمایه گذاری ها در این بخش کاهش یابند.

در آستانه انتشار این خبر، قیمت لوله استیل درمعاملات آتی بورس شانگهای در روز جمعه، 29 دلار در هر تن کاهش قیمت داشت (200 یوان در هرتن) که در مقایسه با کسب سود مجدد در روز جمعه ،هم اکنون به تعادل رسیده است، در حالی که شمش شرکت تانگشان در طول یک روز بیش از 12 دلار در هر تن اُفت قیمت داشته است.

فروش انواع لوله قیمت مناسب

تضعیف  مجدد بازار لوله استیل صادراتی چین پس از بازگشت مجدد به قیمت های قبل

قیمت لوله استیل صادراتی چین ، و پس از سقوط قیمت این محصول ، کمی افزایش پیدا کرد. با این حال، تمایلات در بازار همچنان نزولی هستند در حالی که نگرانی در مورد تضعیف تقاضای بیشتر در منطقه وجود دارد.

کارخانه های چینی در حال حاضر ، لوله استیل با کیفیت را با قیمت  3340 تا 3360 دلار در هر تن ارائه می دهند، که 25 تا 35 دلار کمتر ازقیمت یک ماه پیش است. با این حال، قیمت فعلی لوله استیل 10 تا 15 دلار بالاتر از سطح قیمت هفته گذشته است. این افزایش قیمت لوله استیل ، به  خاطر قیمت های بالاتر ارائه شده به بازار داخلی به وجود آمده است که به طور میانگین طی این هفته 81 یوان در هر تن (12 دلار در هر تن) افزایش قیمت داشته است.

کاهش میزان تقاضا در بازار داخلی و صادراتی

با این حال، فعالان بازار داخلی عمدتاً انتظار دارند که قیمت ها به مسیر رو به پایین بازگردند؛ زیرا تقاضای داخلی و خارجی در حال حاضر کافی نیست، در حالی که تولید و میزان ذخیره انبارها  بسیار زیاد است. هیچ خبری از توقف کارخانه ها و یا کاهش تولید ،پیش از نشست پکن وجود ندارد ، که این موارد می تواند نگرش خوشبینانه را به بازار اضافه کند. یک تاجر بزرگ چینی به متال اکسپرت گفت : “در حالی که کارخانه های تولیدی سود می کنند و تولید در حال افزایش است، هر گونه سیاستی برای تغییر قیمت لوله استیل مفید نیست. سرانجام کاهش قیمت لوله استیل اجتناب ناپذیر می باشد. “

چشم انداز بی نظیر باعث شده تا معامله گران دوباره تهاجمی تر شوند. منابع بازار می گویند که آنها در حال ارائه لوله استیل در حدود قیمت 3360 دلار در هر تن سی اف آر آسیا ( 3340 تا3360   دلار در هر تن ) هستند. برخی از قراردادها در این هفته امضا شده اند، اما اکثر خریداران خارجی هنوز در حالت انتظار و مشاهده نتیجه هستند.

در روز پنجشنبه ، قیمت شمش از شرکت تانگشان حدود 80 یوان در هر تن در طول روز کاهش یافت. این در حالی است که نگرانی در مورد کاهش خرید فولاد برای پروژه های زیربنایی در کشور وجود دارد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0