1/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

ساندویچ پانل محبوب ترین محصول پوشش دهی

محصول جدید و مدرنی به نام ساندویچ پانل در میان محصولات ساختمانی طرفداران بسیاری جذب کرده که همه ی آنها این محصول را به عنوان بهترین و مناسب ترین محصول جهت پوشش دهی به کار می برند . از ترکیب چند محصول با یکدیگر ساخته شده است که از دو طرف دارای لایه بوده و در میان آن لایه ها یک لایه نرم و انعطاف پذیری با نام لایه عایق قرار داده شده است . ساندویچ پنل ها از پشم سنگ ، پشم شیشه و پلی اورتان و همچنین پلی استایرن تولید و روانه بازار می شوند .

در خیلی از اماکن و فضاهایی که نیاز به پوشش دهی دارد همچنین در اکثر سالن ها و تمامی مکان های عمومی و یا خصوصی می توان استفاده نمود ، بیمارستان ها ، سردخانه های صنعتی و نیمه صنعتی در ویلاها و مناطق مسکونی ، مدارس و درمانگاه های سیار ، انبار ها سالن های ورزشی سالن های صنعتی ، سقف کاذب منزل شما ، برای ایجاد مکان سر پوشیده و همچنین برای ایجاد کانتینر و کانکس از ساندویچ پانل استفاده می شود . به طورکلی در خیلی موارد از قبیل مسکونی و غیر مسکونی ، سوله و سازه های فضایی و کارخانجات ها نصب و استفاده می شود .

این محصول در مقایسه با موارد مشابه همچنین در قیاس با مصالح موجود بسیار سبک بوده و در چینش سقف می تواند پرکاربرد باشد . به دلیل اینکه ساندویچ پانل از چندین لایه تشکیل شده است عایق صوتی بسیار مناسبی محسوب می شود .

استفاده از ساندویچ پانل به عنوان عایق

در مبحث صرفه جویی منابع انرژی این محصول عایق بسیار قوی برای صرفه جویی در انرژی به شمار می آید . در زمان نصب و راه اندازی آن چون در مدت زمانی بسیار کوتاه صرف می کند نظر همگان را به خود جلب کرده است همچنین قابلیت انعطاف‌پذیری بسیار بالایی داشته و می توان به گونه های مختلف آن را به کار برد . به هنگام زلزله و خطراتی همچون بلایایی طبیعی مقاومت زیاد این محصول چشمگیر است .

در ساختمان سازی و ایجاد سقف و پوشش دهی مصالح و ابزارهای متنوعی موجود است اما از نظر صرفه اقتصادی ساندویچ پانل قیمت بسیار پایین تری داشته و نسبت به سایر مصالح از نظر اقتصادی به صرفه تر می باشد . در زمان استفاده با معماری ها و طرح های خاص به همان دلیل انعطاف پذیر بودن محصول ساندویچ پانل می تواند نیاز معماران و پیمانکاران را برطرف نماید .

با توجه به اینکه در این محصول از ورق های رنگی استفاده می شود با توجه به این موضوع انواع رنگبندی برای هر سلیقه و تنوع زیاد رنگها در آن موجود می باشد . یکی از مزیت های مهم محصول ساندویچ پانل قابلیت شستشوی سریع و آسان آن است که از اهمیت زیادی در بناهای ساختمانی و سازه های فلزی دارد .

نمونه های مختلفی از ساندویچ پانل وجود دارد که در زیر به آنها اشاره می گردد :

ساندویچ پانل هایی که با نام اختصاصی پلی استایرن معرفی می گردند و این عایق ها از جنبه صوتی و حرارتی بودن به نسبت سایر ساندویچ پانل ها در درجه نسبتا پایین تری قرار دارند و یکی از ویژگی های مهم آن وزن سبک آن است و عایق اصلی که در آن به کار می رود یونولیت بوده که بسیار سبک است .

ساندویچ پانلی که با نام اختصاصی پلی یورتان معرفی می گردند ویژگی ها و مزیت های نسبتا بیشتری در قیاس با دیگر ساندویچ پانل ها دارا می باشد در مبحث عایق صوتی در برابر صوت عایق خوبی محسوب می شود در جوار رطوبت مقاومت بالایی داشته و همچنین عایق حرارتی بسیار خوبی محسوب می شود .

محصولاتی که در آنها از الیاف پشم سنگ استفاده می گردد از لحاظ ضد حریق بودن از دیگر ساندویچ پانل ها بهتر بوده و خیلی بالاتر می باشد و می تواند در مکانهای بیشتری به کار رود . با توجه به اینکه ساندویچ پانل کاربردهای فراوانی دارد نمونه های دیواری و سقفی آن چشمگیر است .

موارد استفاده از ساندویچ پانل

در نمونه دیواری می توان در کانکس ها و سردخانه ها و دیواره های سالنها و کارخانجات صنعتی از آن استفاده کرد . در ساندویچ پانل سقفی تقریبا شبیه دیواری بوده ولی دارای ضریب حرارتی پایینی نسبت به آن می باشد همچنین در برابر رشد گیاهان و قارچ ها بسیار مقاوم است .

قیمت اصلی ساندویچ پانل بر اساس مصالحی که جهت تولید آن به کار می رود می تواند تعیین کننده باشد همچنین نوع ورق به کار رفته در آن ، نوع عایق مورد استفاده آن و همچنین ضخامت و میزان فشردگی عایق تعیین می گردد ورق ها از جنس گالوانیزه (فولاد مبارکه) ، آلومینیوم و آلوزینگ ( آلیاژ آلومینیوم و روی ) می باشد . ورق گالوانیزه به دلیل قدرت رنگ پذیری پایین ، و ورق آلومینیوم به دلیل مقاومت کم و نرم بودن جنس فلز ، در برابر ورق آلوزینک از کیفیت پایین تری برخوردار می باشد .

1/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0