0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

رصد بازار ورق فولادی طی هفته گذشته

با رصد بازار  بنابر گزارش های رسیده قیمت ورق سیاه انزلی در بازار داخلی برای ضخامت 2 میلی متر در نخستین روز هفته گذشته به میزان 27800 ریال بوده است. این در حالی است که قیمت این محصول در دومین روز هفته گذشته روند صعودی را در پیش گرفته است و قیمت ورق سیاه این کارخانه در روز یکشنبه به میزان 28200 ریال گزارش شده است.

علت افزایش قیمت ورق سیاه در روز یکشنبه روند صعودی قیمت ارز در این روز اعلام گردیده است. در روز دوشنبه قیمت ورق سیاه مجددا کاهش یافته و به میزان 28100 ریال رسید. پس از آن قیمت این محصول با ثبات اعلام گردید. هم چنین قیمت ورق سیاه برای ضخامت های 15-5/2 میلی متر طی هفته گذشته روند صعودی داشته است.

به گفته منابع خبری علت عمده افزایش قیمت این محصولات افزایش قیمت ورق های بالاتر از 6 میلی متر بوده است که علت این امر نیز افزایش قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه طی هفته گذشته بوده است. هم چنین قیمت اسلب فولاد هرمزگان طی هفته گذشته به میزان 20018 ریال بوده است و معاملات صورت گرفته در این محدوده بوده است.

این در حالی است که قیمت معاملات صورت گرفته پیش از این به میزان 19400 ریال بوده است. این امر سبب افزایش قیمت ورق سیاه کارخانجات طی هفته گذشته شده است. قیمت ورق سیاه کاویان نیز طی هفته گذشته روند صعودی را در پیش گرفته است در حالی که میزان عرضه این محصول طی هفته های قبل از آن بسیار کم بوده است.

قیمت ورق سیاه کارخانجات مختلف

قیمت ورق سیاه کاویان برای ضخامت های 30-12 میلی متر به طور میانگین در روزهای ابتدایی هفته گذشته به میزان 24871 ریال بوده است و در روزهای پایانی هفته گذشته قیمت پیشنهادی این کارخانه به میزان 26129 ریال رسید. قیمت ورق سیاه اکسین نیز طی هفته گذشته روند افزایشی داشته است و برای ضخامت 40-8 میلی متر قیمت این محصول در نخستین روز هفته گذشته به میزان 25906 ریال گزارش گردید.

ورق سیاه اصفهان

این در حالی است که در روزهای پایانی هفته گذشته قیمت این محصول به میزان 26925 ریال اعلام شد. بنابر رصدهای صورت گرفته علت افزایش قیمت ورق سیاه این کارخانه روند صعودی قیمت اسلب بوده است. طی روزهای قبل از آن افزایش قیمت این محصولات پیش بینی شده بود. بنابراین پیش بینی می شود که طی هفته های آتی قیمت ورق سیاه روند صعودی را در پیش گیرد و انتظار می رود که افزایش قیمت برای این محصول به میزان 1000 ریال به ازای هر کیلو باشد.

بازار ورق سرد اندکی با بازار ورق سیاه تفاوت داشته است. قیمت ورق سرد در بازار داخلی طی هفته گذشته روند ثابتی را داشته است و در برخی کارخانجات نیز با روند افزایشی همراه بوده است. از روز یکشنبه هفته گذشته قیمت این محصول روند صعودی را در پیش گرفت. در نخستین روز هفته گذشته قیمت ورق سرد در بازار داخلی به میزان 32105 گزارش شد و در روزهای پایانی هفته به میزان 32742 ریال رسید.

بازار ورق سرد و ورق گالوانیزه

به گفته منابع خبری علت افزایش قیمت ورق سرد در بازار داخلی روند صعودی نرخ ارز و کاهش میزان عرضه محصولات وارداتی بوده است. محصولات فولادی در بازار وارداتی طی هفته گذشته به میزان بسیار کم عرضه شد به طوری که در نخستین روزهای هفته هیچ گونه محصولی در بازار وارداتی عرضه نگردید و در روزهای پایانی نیز میزان  عرضه بسیار کم گزارش گردید.

بنابراین عمده خریدها در بازار داخلی صورت گرفت و در بازار وارداتی تقاضای چندانی موجود نبود. قیمت ورق گالوانیزه نیز به تبعیت از قیمت ورق سرد طی هفته گذشته روند صعودی را در پیش گرفت. در روز یکشنبه هفته گذشته قیمت این محصول نسبت به هفته قبل از آن ثابت بوده است ولی از روز یکشنبه این روند افزایشی شده است. این در حالی است که میزان تقاضا برای خرید این محصول طی هفته گذشته ثابت بوده است و افزایش قیمت تنها متاثر از افزایش قیمت تمام شده بوده است.

در روز پایانی هفته گذشته قیمت ورق گالوانیزه به اوج رسیده و قیمت این محصول به میزان 40026 ریال گزارش گردید. این قیمت برای ورق گالوانیزه به ضخامت 2-5/0 میلی متر گزارش شده است. این در حالی است که قیمت این محصول در روزهای نخستین هفته گذشته به میزان 38473 ریال بوده است. بنابراین انتظار می رود روند صعودی قیمت طی هفته جاری نیز ادامه یابد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0