0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تقاضای ضعیف برای خرید ورق وارداتی در کشورهای عرب خلیج فارس

قیمت ورق سیاه وارداتی کشورهای عرب حوزه خلیج فارس طی روزهای اخیر تحت تاثیر میزان تقاضا در این کشورها قرار گرفته است. میزان تقاضا برای واردات ورق سیاه به عربستان سعودی کاهش یافته است. هم چنین میزان تقاضا و خرید این محصولات در امارات متحده عربی نیز روند نزولی داشته است. بازار در عربستان سعودی در حال حاضر آرام می باشد زیرا اقتصاد این کشور افت کرده و میزان تقاضای خریداران نهایی نیز کاهش یافته است.

این امر بر قیمت ورق سیاه این منطقه نیز تاثیرگذار بوده است. به گفته منابع خبری حتی اگر قیمت ورق سیاه وارداتی به این کشورها افزایش یابد قیمت این محصول در بازار داخلی کم بوده بنابراین خریداران تمایلی به خرید ورق سیاه وارداتی نخواهند داشت. با این حال، میزان تقاضا در امارات متحده عربی نیز طی هفته جاری کاهش یافته است زیرا قیمت ورق سیاه پیشنهادی بالا بوده و خریداران سعی می کنند برای روزهای پایانی سال خرید کم تری داشته باشند.

نوسانات قیمت ورق سیاه در بازار امارات متحده عربی

قیمت ورق سیاه امارات متحده عربی به میزان 640-630 دلار به ازای هر تن بوده ولی خریداران قیمت های پیشنهادی خود را در مناقصات به میزان 600-590 دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند. فولادسازان در کشور هند تاکنون هیچ پیشنهاد جدیدی را ارائه نداده اند ولی طی هفته گذشته چندین معامله در این کشور رخ داده است.

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه وارداتی به امارات متحده عربی به میزان 630-600 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی 610-600 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. هم چنین قیمت ورق سرد پیشنهادی به امارات متحده عربی از سوی کشور چین به میزان 700 دلار به ازای هر تن بوده در حالی که یکی از خریداران قیمت پیشنهادی خود در مناقصات را به میزان 660-650 دلار به ازای هر تن اعلام کرده است.

ارزیابی هفتگی از قیمت ورق سرد وارداتی به این کشور نیز به میزان 670-660 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت 675-650 دلار به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است. هم چنین قیمت ورق گالوانیزه پیشنهادی به این کشور از سوی کشور هند به میزان 800-790 دلار به ازای هر تن بوده و قیمت پیشنهادی از کشور چین نیز به میزان 770 دلار به ازای هر تن اعلام گردیده است.

به گفته برخی منابع خبری قیمت ورق گالوانیزه به میزان 780 دلار به ازای هر تن برای واردات از کشور هند کارآمد بوده در حالی که برخی قیمت کارآمد برای کشور چین را به میزان 740-730 دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند. ارزیابی ها از قیمت ورق گالوانیزه وارداتی به امارات متحده عربی به میزان 780-740 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت 800-795 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

قیمت روز ورق سیاه گالوانیزه

نوسانات در بازار عربستان سعودی

واردات ورق سیاه به عربستان سعودی طی هفته جاری هم چنان پایین می باشد. کشور چین قیمت ورق سیاه پیشنهادی خود به این کشور را به میزان 630-620 دلار به ازای هر تن اعلام کرده است در حالی که پیشنهادات خرید این ورق در مناقصات به میزان 600 دلار به ازای هر تن بوده است. کشور ژاپن نیز قیمت پیشنهادی خود برای واردات این محصول را به میزان 650 دلار به ازای هر تن اعلام کرده است ولی خریداران اعلام کرده اند که این قیمت پیشنهادی بسیار بالا بوده و کارآمد نمی باشد.

پیشنهادات قیمت برای ورق سیاه به ضخامت 2 میلی متر وارداتی از روسیه به میزان 595 دلار به ازای هر تن بوده ولی خریداران اعتقاد دارند کشور روسیه واردکننده عمده این کالا به عربستان نبوده و آن ها تمایلی به خرید این کالا از روسیه ندارند. ورق سیاه وارداتی از ایتالیا به قیمت 510 یورو (600 دلار) به ازای هر تن به عربستان سعودی اعلام شده و پیشنهادات واردات این کالا از هند نیز به میزان 615 دلار به ازای هر تن بوده است.

تناقص پیشنهادات کارخانجات و خریداران 

یکی از خریداران قیمت ورق سیاه پیشنهادی خود در مناقصات را به میزان 580-570 دلار به ازای هر تن برای واردات این کالا از ایتالیا اعلام کرده اند. قیمت ها در حال افزایش می باشد ولی هیچ علاقه ای به خرید این کالا وجود ندارد. بازار داخلی در حال حاضر نسبت به بازار وارداتی اوضاع بهتری دارد ولی باز هم اوضاع آن چندان مناسب نیست.

امید است که این شرایط در سال 2018 بهبود یابد. به گفته منابع خبری میزان تقاضا در عربستان سعودی در حال حاضر به شدت افت کرده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه وارداتی به عربستان سعودی به میزان 615-580 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت 630-600 دلار به ازای هر تن قبلی کاهش یافته است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0