0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تقاضای ضعیف برای خرید ورق وارداتی در کشورهای عرب خلیج فارس

قیمت ورق سیاه وارداتی کشورهای عرب حوزه خلیج فارس طی روزهای اخیر تحت تاثیر میزان تقاضا در این کشورها قرار گرفته است. میزان تقاضا برای واردات ورق سیاه به عربستان سعودی کاهش یافته است. هم چنین میزان تقاضا و خرید این محصولات در امارات متحده عربی نیز روند نزولی داشته است. بازار در عربستان سعودی در حال حاضر آرام می باشد زیرا اقتصاد این کشور افت کرده و میزان تقاضای خریداران نهایی نیز کاهش یافته است.

این امر بر قیمت ورق سیاه این منطقه نیز تاثیرگذار بوده است. به گفته منابع خبری حتی اگر قیمت ورق سیاه وارداتی به این کشورها افزایش یابد قیمت این محصول در بازار داخلی کم بوده بنابراین خریداران تمایلی به خرید ورق سیاه وارداتی نخواهند داشت. با این حال، میزان تقاضا در امارات متحده عربی نیز طی هفته جاری کاهش یافته است زیرا قیمت ورق سیاه پیشنهادی بالا بوده و خریداران سعی می کنند برای روزهای پایانی سال خرید کم تری داشته باشند.

نوسانات قیمت ورق سیاه در بازار امارات متحده عربی

قیمت ورق سیاه امارات متحده عربی به میزان ۶۴۰-۶۳۰ دلار به ازای هر تن بوده ولی خریداران قیمت های پیشنهادی خود را در مناقصات به میزان ۶۰۰-۵۹۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند. فولادسازان در کشور هند تاکنون هیچ پیشنهاد جدیدی را ارائه نداده اند ولی طی هفته گذشته چندین معامله در این کشور رخ داده است.

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه وارداتی به امارات متحده عربی به میزان ۶۳۰-۶۰۰ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ۶۱۰-۶۰۰ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. هم چنین قیمت ورق سرد پیشنهادی به امارات متحده عربی از سوی کشور چین به میزان ۷۰۰ دلار به ازای هر تن بوده در حالی که یکی از خریداران قیمت پیشنهادی خود در مناقصات را به میزان ۶۶۰-۶۵۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده است.

ارزیابی هفتگی از قیمت ورق سرد وارداتی به این کشور نیز به میزان ۶۷۰-۶۶۰ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ۶۷۵-۶۵۰ دلار به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است. هم چنین قیمت ورق گالوانیزه پیشنهادی به این کشور از سوی کشور هند به میزان ۸۰۰-۷۹۰ دلار به ازای هر تن بوده و قیمت پیشنهادی از کشور چین نیز به میزان ۷۷۰ دلار به ازای هر تن اعلام گردیده است.

به گفته برخی منابع خبری قیمت ورق گالوانیزه به میزان ۷۸۰ دلار به ازای هر تن برای واردات از کشور هند کارآمد بوده در حالی که برخی قیمت کارآمد برای کشور چین را به میزان ۷۴۰-۷۳۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند. ارزیابی ها از قیمت ورق گالوانیزه وارداتی به امارات متحده عربی به میزان ۷۸۰-۷۴۰ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ۸۰۰-۷۹۵ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

قیمت روز ورق سیاه گالوانیزه

نوسانات در بازار عربستان سعودی

واردات ورق سیاه به عربستان سعودی طی هفته جاری هم چنان پایین می باشد. کشور چین قیمت ورق سیاه پیشنهادی خود به این کشور را به میزان ۶۳۰-۶۲۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده است در حالی که پیشنهادات خرید این ورق در مناقصات به میزان ۶۰۰ دلار به ازای هر تن بوده است. کشور ژاپن نیز قیمت پیشنهادی خود برای واردات این محصول را به میزان ۶۵۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده است ولی خریداران اعلام کرده اند که این قیمت پیشنهادی بسیار بالا بوده و کارآمد نمی باشد.

پیشنهادات قیمت برای ورق سیاه به ضخامت ۲ میلی متر وارداتی از روسیه به میزان ۵۹۵ دلار به ازای هر تن بوده ولی خریداران اعتقاد دارند کشور روسیه واردکننده عمده این کالا به عربستان نبوده و آن ها تمایلی به خرید این کالا از روسیه ندارند. ورق سیاه وارداتی از ایتالیا به قیمت ۵۱۰ یورو (۶۰۰ دلار) به ازای هر تن به عربستان سعودی اعلام شده و پیشنهادات واردات این کالا از هند نیز به میزان ۶۱۵ دلار به ازای هر تن بوده است.

تناقص پیشنهادات کارخانجات و خریداران 

یکی از خریداران قیمت ورق سیاه پیشنهادی خود در مناقصات را به میزان ۵۸۰-۵۷۰ دلار به ازای هر تن برای واردات این کالا از ایتالیا اعلام کرده اند. قیمت ها در حال افزایش می باشد ولی هیچ علاقه ای به خرید این کالا وجود ندارد. بازار داخلی در حال حاضر نسبت به بازار وارداتی اوضاع بهتری دارد ولی باز هم اوضاع آن چندان مناسب نیست.

امید است که این شرایط در سال ۲۰۱۸ بهبود یابد. به گفته منابع خبری میزان تقاضا در عربستان سعودی در حال حاضر به شدت افت کرده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه وارداتی به عربستان سعودی به میزان ۶۱۵-۵۸۰ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ۶۳۰-۶۰۰ دلار به ازای هر تن قبلی کاهش یافته است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری