0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

روند ثابت قیمت پروفیل در بازار داخلی ایران

گفته می شود که در تاریخ یک شنبه هشتم بهمن ماه سال جاری ️نرخ بیش تر تولید کنندگان پروفیل کشور نسبت به یکی دو روز گذشته بدون تغییر بوده است. کارشناسان ثابت ماندن قیمت پروفیل را بی ارتباط با عدم تغییر نرخ شمش نمی دانند. علاوه بر این، با بررسی نمودار های نشان دهنده قیمت ها هم مشخص شد که اکثر کارخانه های تولیدکننده پروفیل زد، نسبت به روز گذشته هفتم بهمن، در حدود 30 تومان کاهش قیمت اعلام کرده اند.

در مورد قیمت پروفیل استیل نیز وضع به همان منوال قبل و بدون تغییر اعلام شد. بررسی قیمت ها حاکی از آن است که قیمت پروفیل استیل، تحویل انبار اصفهان، با ضخامت ١ امروز معادل ١۶٣٠٠ تومان خرید و فروش شد. پروفیل ١.٢۵ و ١.۵ نیز با همان قیمت ١۶٣٠٠ تومان به بازار عرضه شد که در مقایسه با دیروز بدون تغییر بوده است. اما پروفیل کارخانه تهران نسبت یک روز گذشته با اندکی کاهش مواجه شد.

در بازار اصفهان قیمت پروفیل زد پانچ شده با ضخامت ٣، و سایز ١٨ به مبلغ ٢٨٠٠ تومان بارگیری از کارخانه اصفهان اعلام شد. سایز ٢٠ و ٢٢ این محصول نیز با قیمتی معادل ٢٨٣٠ تومان به فروش رسید که در حدود ٣٠ تومان نسبت به آخرین نرخ اعلامی قبلی توسط این کارخانه، کاهش داشته است.

علاوه بر این، همین محصول با ضخامت ٢.۵ نیز نسبت به قیمت دیروز ٣٠ تومان کاهش یافته است. با توجه به این کاهش قیمت، در حال حاضر پروفیل زد ٢.۵ بارگیری از کارخانه اصفهان با سایز ١٨ در حدود ٢٨٣٠ تومان و سایز های ٢٠ و ٢٢ معادل ٢٨۶٠ تومان اعلام شد. همچنین امروز قیمت پروفیل زد ٢ نیز با سایز ١٨ به مبلغ ٢٨۵٠ تومان خرید و فروش شد.

بازار کم رمق داخلی و ثابت ماندن قیمت پروفیل

طبق گزارشات یکی از خبرگزاری های داخلی، امروز بازار پروفیل سازان به دلیل زمزمه هایی که در مورد کاهش نرخ ارز شنیده می شود، کم رمق گزارش شد و برخی از کارخانه ها نیز قیمت پروفیل تولیدی خود را با اندکی کاهش، و یا بدون تغییر نسبت به روز گذشته اعلام کردند. علاوه بر این، کارشناسان یکی از دلایل تثبیت قیمت پروفیل و عدم افزایش آن را، کاهش تعرفه واردات شمش می دانند.

قیمت آهن آلات اصفهان

مدیران واحدهای پروفیل سازی کشور طی جلسه ای که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد از وی به دلیل تصمیمات اخیر وی برای پایین آوردن به موقع تعرفه شمش وارداتی تشکر کردند. آن ها بر این باورند که تصمیمات اتخاذ شده در مورد کاهش تعرفه شمش در واقع موجب نجات صنعت لوله و پروفیل شده است.

کمبود مواد اولیه در بازار

چرا که زحمت کشان بخش پروفیل سازی در حال حاضر با کمبود مواد اولیه و همچنین صادرات بی رویه شمش کشور رو به رو هستند و این روز ها فقط با 30 درصد از ظرفیت خود و با وجود مشکلات فراوان اقدام به فعالیت می کنند. در شرایط کنونی ️بخش پروفیل سازی کشور در پی به دست آوردن مواد اولیه مورد نیاز خود از فولاد سازان داخلی هستند اما کارخانجات تولید کننده این محصولات به دلیل بهتر بودن وضع صادرات این محصولات، از ارائه مواد اولیه و شمش مورد نیاز کارخانجات داخلی امتناع می کنند و اولویت خود را صادرات این مواد قرار داده اند.

به همین دلیل بازار داخلی با کمبود مواد اولیه رو به رو شد و سردمداران صنعت پروفیل کشور در خواست کاهش تعرفه شمش و مواد اولیه را به وزیر صنعت، معدن و تجارت ارائه دادند و خوشبختانه با این درخواست موافقت گردید. طی پذیرش این درخواست در حال حاضر شاهد عرضه پروفیل با قیمت مناسب و همچنین کیفیت بالاتر و بهتر به بازار داخلی کشور هستیم.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0