0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

بي تحركي بازار قراضه وارداتي به بازار آهن آلات تركيه

به گزارش متال اكسپرت شاخص هاي قراضه وارداتي به تركيه بدون تغيير باقي ماندند. خريد و فروش قراضه در بازار آهن آلات تركيه به حداقل مقدار رسيده است و تامين كننده هاي آمريكايي و اروپايي به دليل تعطيلات عيد پاك در بازار غير فعال هستند.

در ارزيابي ابتداي اوريل متال اكسپرت قراضه سنگين ۸۰:۲۰ وارداتي به تركيه از سواحل شرقي امريكا در محدوده ۳۶۰ تا ۳۷۰ دلار CFR قرار گرفت.

انتظار مي رود در هفته جاري خريد قراضه در بازار آهن آلات تركيه از سر گرفته شود . فولادسازهاي تركيه هفته گذشته به بررسي بازار روي آوردند و در هفته جاري احتمالا خريدهايي خواهند داشت كه در ابتدا از حوزه بالتيك و اروپا  خواهد

آخرین تغییرات اسلب وارداتی به شرق آسیا

در هفته منتهی به ۲ آوریل با وجود افزایش تقاضا برای محصولات نیمه نهایی، بازار اسلب وارداتی به شرق آسیا تحت تاثیر کمبود عرضه از سوی تامین کننده ها قرار داشت.

به گفته کارشناسان، تداوم محدودیت عرضه اسلب به بازار در چند هفته اخیر به دلیل شتاب خریداران برای ثبت سفارش با تامین کننده ها بود.

به گفته یکی از منابع بازار آهن آلات در شرق آسیا مشتریان واقعا به اسلب تحویل ماه MAY و JUNE نیاز دارند و حاضر به خرید با اندکی بالاتر از قیمت های خرید های قبلی خود هستند اما تامین کننده ها در تصمیم برای فروش مردد هستند.

تولید کننده های پلیت در تایلند، اندونزی و مالزی پیشنهاد خرید ۵۸۰ تا ۵۹۰ دلار CFR ارایه دادند که مورد پذیرش فروشنده ها قرار نگرفت. در اندونزی با وجود افز ایش تقاضا در صنایع پایین دستی خریداران تهیه اسلب در بازار آهن آلات را دشوار عنوان کردند.

به علاوه یک از مصرف کننده های اسلب در خاور دور خبر از راه اندازی کوره بلند خود تا اوایل سال ۲۰۱۸ داده بود که تا حدود یک سال به تاخیر افتاده است. به این ترتیب کماکان به خرید اسلب ادامه می دهد.

بازار آهن آلات آسیا

برزیلی ها با معاف شدن از تعرفه، همچنان به صادرات اسلب به ایالات متحده ادامه می دهند و از این رو محدودیت اسلب در بازار آهن آلات ادامه دارد. انتظار می رود برزیلی ها سهمیه های فروش تحویل ماه JUNE را در هفته دوم ماه آوریل با قیمت حداقل ۵۹۰ دلار FOB به بازار عرضه کنند که حدود ۶۲۰ دلار CFR شرق اسیا خواهد بود.

یکی از فروشنده های مطرح اسلب در اندونزی همچنان در بازار آهن آلات حضور ندارد و در سه ماهه سوم و یا چهارم سال به بازار صادراتی وارد خواهد شد.

تولید کننده های اسلب CIS به دلیل قیمتهای بالاتر بازار اروپا را به خاور دور ترجیح می دهند. در ارزیابی ۲ آوریل متال بولتن شاخص اسلب وارداتی به جنوب شرق آسیا با ۱۰ تا ۱۵ دلار افزایش هفتگی به ۵۷۵ تا ۵۹۰ دلار CFR رسید.

ارزیابی بیلت وارداتی به خاور دور

در دوم آوریل بهای بیلت وارداتی به شرق آسیا با ۱۰ تا ۱۵ دلار کاهش نسبت به یک هفته قبل در محدوده ۵۴۰ تا ۵۵۰ دلار CFR قرار گرفت. به گفته فعالان بازار هیچ رزرو بیلتی در هفته گذشته صورت نگرفت که نشان از بازار آرام آهن آلات به دلیل تعطیلات عید پاک در برخی کشورهای این منطقه بود. انتظار می رود از روز سه شنبه خرید و فروش از سر گرفته شود.

به گزارش متال بولتن پیشنهادهای فروش CIS در محدوده ۵۵۵ تا ۵۶۰ دلار CFR بود که به دلیل پیشنهادهای پایین تر از سوی چینی ها، مورد پذیرش خریداران قرار نگرفت. چینی ها دوشنبه هفته قبل ۵۳۰ دلارFOB برابر با ۵۴۵ تا ۵۵۰ دلار CFR پیشنهاد فروش ارایه نمودند. هم چنین پیشنهاد فروش بیلت بازار آهن آلات خاور میانه ۵۲۵ دلار FOB معادل ۵۴۵ تا ۵۵۰ دلار CFR شرق آسیا بود.

هفته گذشته خریداران تمایل زیادی به ثبت سفارش نداشتند و با مشاهده رشد قیمت آهن آلات بازار آتی در چین به حاشیه رفته و منتظر کاهش قیمتها شدند.

در اندونزی به دلیل تضعیف بازار میلگرد خریداران در ثبت سفارش تردید داشتند و نگران ناپایداری قیمت بیلت در چین بودند. در اندونزی همچنین به دلیل نزدیک شدن به ماه رمضان تقاضای خرید بیلت تحویل ماه MAY و JUNE کاهش یافته است.

 • در فیلیپین نیز به دلیل نوسانات زیاد قیمت ها خریداران محدودی در بازار نقدی آهن آلات حضور داشتند.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری