0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

قسمتهایی از گزارشات مرتبط با بازار بیلت و اسلب آهن آلات منطقه CIS؛ خاورمیانه و شمال آفریقا

نرخ بیلت بازار آهن آلات CIS با شروع هفته با سطوح پایین تری از ۵۱۱ دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه آغاز گردید؛ فعالیت های تجاری ضعیف و فشار از سمت بازار چین در هفته گذشته از جمله عوامل اصلی تاثیرگذار بر کاهش قیمت ها بودند.

هفته گذشته پیشنهادات بیلت CIS از سوی تجار با نرخ ۵۰۵ الی ۵۱۰ دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه گزارش شده بود در حالی که پیشنهاد تولیدکنندگان آهن آلات روی ۵۱۰ الی ۵۱۵ دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه بوده است. از طرفی در سمت خرید هیچ پیشنهادی صورت نگرفته است.

شرکتهای تجاری معتقد بودند که نرخ قابل قبول میبایستی در حدود ۵۰۰ دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه باشد. مطابق با اعلام منابع، تجار آهن آلات سرمایه گذاری های کلانی را قبل از شروع سال جدید در بنادر انجام داده اند چراکه آن ها معتقدند قیمتها میبایست افزایش یابد. اما از آنجاییکه جو یا شرایط حاکم بر بازار آهن آلات تغییر کرده، مشتریان ترجیح می ‌دهند تا شفاف تر شدن قیمت گذاری های جدید و شروعی مجدد خرید صبر نمایند.

از آنجایی که تجار روی محموله های بزرگی نشسته اند؛ این موضوع کار را برای کارخانجاتی که درصدد فروش محموله های جدید هستند؛ سخت تر خواهد نمود. در مصر از آنجایی که معاملاتی با سطوح قیمت های پایین تری از سوی محموله های ایران بسته شده؛ نرخ وارداتی بیلت با کاهش قیمت مواجه گردید.

قیمت آهن آلات

نوسانات نرخ بیلت وارداتی

مطابق با شنیده های متال بولتن حدود ۱۰،۰۰۰ تن بیلت ایران با نرخ ۵۲۰ الی ۵۲۵ دلار به ازای هر تن cfr برای تحویل فوریه، برای مصر پیش خرید شده است. محموله های تولیدی CIS با نرخ پیشنهادی ۵۲۰ الی ۵۳۰ دلار به ازای هر تن cfr شنیده شد در حالی که درخواست ها تا حد ۵۱۰ دلار به ازای هر تن cfr بوده است.

در ترکیه نیز نرخ بیلت وارداتی به دلیل فشار نرخ پایین قراضه آهن؛ با کاهش قیمت توام گردیده است. در بخش اسلب یا تختال، فعالیت های تجاری ضعیفی با تعداد کمی از پیشنهاد در این حوزه شنیده شد. برخی از تجار آهن آلات آسیایی عنوان کردند که بیشتر تامین‌کنندگان مبتنی بر کشورهای مستقل مشترک المنافع (CIS ) و برزیل، به عنوان مثال عمده کارخانجات اندونزیایی، پیش خریدهای خود برای حمل محموله های ماه مارس را بستند.

این کارخانجات در اوایل تا اواسط ماه فوریه مجددا برای مذاکره به جهت سفارشاتی برای حمل در ماه آوریل، به بازار بازخواهند گشت. مطابق با اعلام منابع، اسلب تولیدی ایران با نرخ ۵۲۵ دلار به ازای هر تن cfr به تایلند فروخته شد در حالی که پیشنهادات ایران با نرخ ۵۴۰ دلار به ازای هر تن cfr شنیده شده بود.  نرخ اسلب بازار آهن آلات ایران شامل ارزیابی نرخ متال بولتن نمی گردد. معاملات اسلب دیگری در خلال هفته شنیده نشد.

بهای میلگرد داخلی  صادراتی ترکیه منطبق بر بهای قراضه

افت تقاضای موثر در بازار، به همراه تمایلات منفی فعالان بازار باعث شده تا فروشندگان مجبور به دادن تخفیفات بیشتر به خریداران شوند. از طرفی، افت قیمت هفته اخیر در بازار قراضه و عدم انجام معامله در این بازار عامل مضاعفی جهت فشار بر قیمت میلگرد شود

فولادساز بزرگ ترکیه، ایکداس، تصمیم گرفته تا لیست قیمت میلگرد تولیدی خود را به شکل چشمگیری کاهش دهد. بهای فعلی پیشنهادی این شرکت ۵۵۹ دلار/تن تحویل درب کارخانه بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده می باشد. این سطح از قیمت قبلی کارخانه که سه هفته پیش اعلام شد ۱۹ دلار پایین تر می باشد.

انتظارات بر این است که دیگر فولادسازان ترک نیز پیرو ایکداس لیست های قیمت جدید خود را تعدیل نمایند. برآوردها برای میلگرد صادراتی ترکیه ۵۶۰ تا ۵۶۵ دلار به ازای هر تن فوب می باشد، با این حال معاملات در سطح ۵۵۵ دلار به ازای هر تن نیز امکان پذیر می باشند

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری